Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez xRyderx » poniedziałek 10 października 2016, 16:42

Witam, mam pewien problem otóż nie mogę zdać egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Sprawa wygląda tak: Od ponad 3 miesięcy oblewam egzaminy aż, się w szkole ze mnie śmieją.... Przeważnie na rondach(nie ustąpienie pierwszeństwa) zbyt szybko upuszczam rondo, albo strzałkach warunkowych(gasną). Rozglądam się na boki. Zatrzymuje się, upewniam się z lewej strony czy nic nie jedzie, patrzę do przodu dodaje gazu i strzałka gaśnie i czerwony sygnał na kartce ;/ Odstęp między egzaminami jest od dwóch tygodni do trzech tygodni. Wziąłem sobie jazdę doszkalającą ok. 2h dzień wcześniej przed egzaminem dla przypomnienia, bo po 3 tygodniach nie wsiadania za kierownicą zapomniałem. Błędne światła włączyłem (przez stres pomyliłem i zapomniałem, a wiedziałem jak się je włącza dopiero po egzaminie mi się przypomniało) i z placu nawet nie wyjechałem. Instruktor w OSK mówił mi że słabo jeżdżę,zbyt wolno np. na rondach oraz nie pewnie i jestem nie przewidywalny na drodze. Nawet podobno przedni błotnik się wyczepił czy coś takiego, jak kopertę na placu robiłem. Nie wiem już co robić..... Egzamin wziąłem jak mi koledzy doradzili przed 8.00, piątek.
xRyderx
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2016, 04:40

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez JAKUB » poniedziałek 10 października 2016, 20:07

Słuchaj instruktora. Płacisz do kasy 140 PLN WORD bez sensu. Ile to jazd w OSK by było?
Idź na egzamin, gdy będziesz sam czuł się dobrze w aucie.
powodzenia.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez xRyderx » poniedziałek 10 października 2016, 23:55

JAKUB napisał(a):Ile to jazd w OSK by było?


Ogólnie 30h podstawowego kursu i z 8h doszkalających. 2h Przed egzaminami.
xRyderx
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2016, 04:40

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez Blacksmith » wtorek 11 października 2016, 00:01

Bierz dodatkowe godziny i kasy na to nie żałuj. Ja zanim zdałem miałem 20 dodatkowych godzin. Czyli łącznie 50h. To nie tylko się przyda na egzamin ale ogólnie też kiedy już zdasz ten egzamin. Praktyki przed samodzielną jazdą nigdy za wiele. Dużo osób oblewa przez stres wywoływany m.in. przez chamskiego egzaminatora, dużo osób oblewa przez nieznajomość nowego auta. (hamulec/sprzęgło). Ale Ty z tego co piszesz to już widać, że oblewasz przez niepewność za kierownicą, dlatego tym bardziej musisz jeszcze się podszkolić na dodatkowych jazdach.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez xRyderx » środa 12 października 2016, 00:20

Wraz z kursem ok. 38h, w jakie dni wsiąść dodatkowe godziny i ile ich w ciągu dnia ?
Nie wiem co wybrać czy u swojego instruktora w OSK ceny od 20-70 za 1h czy w innym ośrodku szkolą o wiele lepiej ale za 50zl - 1h.
Jakieś porady aby zwiększyć pewność siebie ?
xRyderx
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2016, 04:40

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez sakuwbarakushow » czwartek 13 października 2016, 11:29

cena godziny poniżej 50 zł ? nie wierzę. To minimalna stawka.

Nie więcej niż 2-3h dziennie. Więcej nie ma sensu bo i tak nic Ci to nie da a już po 2h będziesz zmęczony i nie dasz rady się skupić na jeździe. Nie masz doświadczenia za kółkiem i nawet w trasie kilka godzin może być Ci ciężko a co dopiero w mieście gdzie trzeba cały czas skupić się na jeździe i na wszystkim co dzieje się dookoła.

jeżeli chodzi o godziny najlepsze godziny to szczytowe gdy największy ruch wszystkiego co możliwe ...
jak nauczysz się radzić sobie w takich warunkach to tym lepiej pójdzie Ci jazda przy mniejszym natężeniu ruchu - tak Ci powiem z doświadczenia - chodź moje doświadczenie jest bardzo mało - dopiero 3 lata za kierownica i ponad 22 tyś km.
sakuwbarakushow
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek 06 stycznia 2012, 11:17

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez Blacksmith » czwartek 13 października 2016, 12:49

sakuwbarakushow napisał(a):cena godziny poniżej 50 zł ? nie wierzę. To minimalna stawka.

Może masz na myśli duże i bogatsze miasta jak Warszawa, Katowice czy Wrocław. U mnie w Elblągu 1h dodatkowej jazdy to zwykle od 40 do 50 zł. W moim byłym OSK 45zł (dalej aktualne). Niektóre OSK mają nawet cenę 30 zł za 1h, jeśli osoba odbywała u nich normalny kurs.

I też jestem zdania, że 2h dziennie to optymalny czas jazdy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez lukaslukas » piątek 21 października 2016, 12:41

Piszesz, że "śmieją się" a to znacząco podnosi twój stres. Zamiast skupić się na zadaniu wyobrażasz sobie szydercze uśmiechy nieżyczliwych i zawiedzione miny przyjaciół. Moja rada, nie mów NIKOMU o tym, że zapisałeś się na egzamin. Znajomym, rodzinie powiedz, że chwilowo odpuściłeś. To pomoże :)
lukaslukas
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 21 października 2016, 11:58

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez xRyderx » poniedziałek 24 października 2016, 14:58

Wkurzyłem się, wykupiłem z 8 dodatkowych godzin w innym OSK, po 2h dziennie na benzyniakach i trzema różnymi samochodami (inaczej ustawione sprzęgło i gaz). Bardzo dużo mi dała jazda w godzinach szczytu i egzamin na poranną godzinę. Zrobiłem parę rond, skrzyżowania z strzałkami warunkowymi. Jeździłem z instruktorem tam gdzie oblewałem no i zdałem z dwoma głupimi błędami przez stres i pośpiech... :) A jakie było zaskoczenie na drugi dzień tych cwaniaczków co zdawali z 2-3 lata temu na starej ustawie(ok.400 pytań na teorii zamiast 1400,tańsze egzaminy,mniej pazerni na kasę egzaminatorzy i z mniejszym natężeniem ruchu). Prawie wszystko z tej kartki zaliczyłem. Dziękuje wszystkim za rady.
xRyderx
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2016, 04:40

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez jpl » środa 02 listopada 2016, 23:53

Brawo, gratulacje i szerokiej drogi! :wink:
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Proszę o pomoc ! - Nie mogę zdać egzaminu kat.B

Postprzez JAKUB » czwartek 03 listopada 2016, 08:54

Bezpiecznego spotkania na drodze.
Gratuluję.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości