Cofnięty pozytywny wynik egzaminu.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Cofnięty pozytywny wynik egzaminu.

Postprzez jasper1 » sobota 15 października 2016, 08:26

Cóż, 21 punktów dla świeżego kierowcy, to tyle co 25 dla starszego stażem.
Teraz wszystko jasne. Przy 21 punktach dla starszego stażem kierowcy tylko egzamin, dla Ciebie zdobywanie uprawnień od początku, czyli szkolenie, egzaminy wewnętrzne, egzamin w WORD, względnie egzamin teoretyczny w WORD, a potem szkolenie praktyczne i kurs pierwszej pomocy w WORD, egzamin praktyczny wewnętrzny, egzamin praktyczny w WORD.
Z Twojej pierwszej wypowiedzi rozumiem, że szkolenie odbyłeś i jest to jakiś problem formalny, niedopełnienie czegoś przez OSK, czy tak?
Z pisma wynika coś innego, że przystąpiłeś do egzaminu bez szkolenia. zastanawiam się jak to możliwe, że w WORD dopuszczono Cię do egzaminu, jakieś błędy w PKK ze strony urzędnika?
Jeśli było tak, jak wynika z pisma, to, moim zdaniem, wszystko zaczynasz od początku, czyli od szkolenia.
Zdaną teorię powinieneś mieć zaliczoną.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Cofnięty pozytywny wynik egzaminu.

Postprzez keepa26 » sobota 15 października 2016, 16:08

No ten urzędnik te pismo tak napisał, że wygląda to strasznie.
Tak, wyjeździłem godzinki i w ogóle wszystko tak jak powinno być. Mój instruktor zapisał mnie na teorie którą zdałem a potem już sam zapisałem się na jazdę. Sprawa jest już bliska końca, tak mi się wydaje. Napisze tutaj jak wygląda jej finał.
keepa26
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 02 października 2016, 21:36

Re: Cofnięty pozytywny wynik egzaminu.

Postprzez keepa26 » czwartek 27 października 2016, 13:47

Został cofnięty tylko egzamin praktyczny z powodu, że nie miałem wyjeżdżonych wszystkich godzin. Po prostu OSK nie wpisał, zapomniał albo nie wiem czemu tak zrobił.
A w WORDZIE udało mi się zapisać na praktykę ponieważ kobieta która mnie rejestrowała spojrzała na mój stary profil kursanta - ten który robiłem prawo jazdy za pierwszy razem. Jakoś tak mi to tłumaczyli.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
keepa26
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 02 października 2016, 21:36

Re: Cofnięty pozytywny wynik egzaminu.

Postprzez LeszkoII » czwartek 27 października 2016, 22:08

W jakim my świecie żyjemy!
Gościu zdał POMIMO ŻE miał mniej wyjeżdżonych lekcji niż powinien a urząd odebrał to za wadę :-)
Podobne przypadki chodziły po mediach, że ludzie zdawali a później sie okazało że wykładowca lub instruktor nie miał stosownych uprawnień.

Straszny chaos informacyjny nastał w tym wątku.

Myślałem że cała dyskusja rozbiła się o to, że kolega poszedł sobie normalnie na egzamin i zdał, podczas gdy wcześniej powinien przejść przez wszystkie procedury odpowiednio do osoby, która pierwszy raz zdaje na prawo tej kategorii. W istocie tak powinien był uczynić.

I nie jest prawdą, że ten tryb stosuje się za przekroczenie 20 punktów jako dwuletni świeżak (tak owszem będzie jak wejdą w życie cepikowe zmiany). Z tego co autor pisał wywiodłem, że przyczyną było popełnienie przestępstwa przeciwko bezpieczeństwo w komunikacji (tutaj: art. 178a. § 1. KK).
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Cofnięty pozytywny wynik egzaminu.

Postprzez jasper1 » czwartek 27 października 2016, 23:49

LeszkoII napisał(a):Straszny chaos informacyjny nastał w tym wątku.

(...)
I nie jest prawdą, że ten tryb stosuje się za przekroczenie 20 punktów jako dwuletni świeżak (tak owszem będzie jak wejdą w życie cepikowe zmiany).

Faktycznie chaos.
Nie jako dwuletni świeżak, tylko jako niespełna roczny i nie na podstawie UoKP. Ten tryb dotyczący "świeżaków" ma jakieś kilkanaście lat.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Cofnięty pozytywny wynik egzaminu.

Postprzez LeszkoII » piątek 28 października 2016, 08:33

jasper1 napisał(a):(...)i nie na podstawie UoKP
Racja, na podstawie przepisów przejściowych ustawy ("Kodeks karny i niektórych innych ustaw") nowelizujące UoKP. Chyba że o czymś jeszcze nie wiem :hmm: Nie miałem na myśli cofnięcie uprawnień, tylko suplement do tej decyzji w postaci robienia kursu na nowo.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 43 gości