Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez elwues88 » czwartek 29 września 2016, 18:16

Witam,
Dzisiaj zdawałem egzamin praktyczny na prawo jazdy. Co prawda zdaje ten egzamin w Niemczech ale zasady ruchu drogowego sa takie same. Niestety po 44 minutach jazdy (egzamim trwa średnio 45 minut, z tym ze byly korki )nie udało mi się go zaliczyc. I teraz drodzy forumowicze mam pytanie:

Prosta droga dwukierunkowa przejechana raz, pozniej drugi - mam zatrzymać samochód oblałem. Egzaminator mowi, ze oblalem przez nie zastosowanie sie do jednej z najwazniejszych zasad ruchu drogowego - prawa przed lewą. A wyglada to tak po prawej stronie stoja smietniki w wyznaczonym na nie miejcu i tam gdzie one stoja mialem uwazac z prawej strony. A patrzylem prosto skoro tak tez prowadzila droga. I teraz pytanie dlaczego? Jechalem tam minimum 10 razy z moim instruktorem i nigdy tam nic nie wspomnial. Wiec troche mnie zabilo oblalnie na sam koniec w tyle razy przejechanym miejscu. A co najlepsze nauczyciel po egzaminie szybko sie zmyl.
Aha tutaj wyglada to tak ze nauczyciel podczas egzaminu siedzi obok z tylu egzaminator. Bo podczas egzaminu reczy za ucznia swoim prawem jazdy. Roznica taka ze z Lki sciaga ten szyld na dachu "szkola jazdy" bo na egzaminie sie juz nieuczysz - Niemcy kraj banalow. Moze troche nieskladnie i w ogole ale mam nadzieje ze ktos odpowie :) za 2 tygodnie powtorka z rozrywko a nie chcialbym tego bladu powtorzyc gdzie indziej. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
elwues88
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 29 września 2016, 17:54

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez Karolina1994 » czwartek 29 września 2016, 21:13

elwues88 napisał(a):. Co prawda zdaje ten egzamin w Niemczech ale zasady ruchu drogowego sa takie same.

elwues88 napisał(a): prawa przed lewą. A wyglada to tak po prawej stronie stoja smietniki w wyznaczonym na nie miejcu i tam gdzie one stoja mialem uwazac z prawej strony. . .

No raczej nie takie same,bo ja pierwszy raz o takim czymś słyszę.
Dziwne że skoro to jest dla nich tak znaczące,a mimo to instruktor ci tego nie objaśnił.
elwues88 napisał(a):Niemcy kraj banalow.

Żaden kraj nie jest idealny. :)
@Blacksmith, wg. ciebie taka wysoka zdawalność w Niemczech itd. dodatkowo tam mieszkasz,to pomóż koledze
:mrgreen:
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez JAKUB » czwartek 29 września 2016, 22:36

Kiedyś przed egzaminem słyszałem jak dwie dziewczyny rozmawiały. Jedna szczęśliwa już po egzaminie, druga tuż przed.
- jak jedziesz autem bujaj głową we wszystkie strony. Ja tak robiłam i zdałam!
Ta druga trafiła do mnie i rzeczywiście miała oczy "w koło głowy".
Patrzyła wszędzie, ale czy wszystko widziała? Nie wiem.
Zadania zalicone poprrawnie. Wynik -P.
Może to jest metoda, bujać głową jak "piesek" (maskotka) stojący przed tylną szybą samochodu.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez szerszon » piątek 30 września 2016, 09:13

elwues88 napisał(a): A co najlepsze nauczyciel po egzaminie szybko sie zmyl.
Bo to Polak był. Prawdziwy niemiecki instruktor z mnogością kategorii stałby na baczność. Porządek musi być.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez gumik » piątek 30 września 2016, 10:26

Wysłałbyś linka do google map z tą drogą?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez Blacksmith » piątek 30 września 2016, 16:49

Karolina1994 napisał(a):@Blacksmith, wg. ciebie taka wysoka zdawalność w Niemczech itd. dodatkowo tam mieszkasz,to pomóż koledze

Ja nie muszę pomagać koledze. Kolega na pewno sobie poradzi bo Niemiecki egzamin sprawdza po prostu czyste umiejętności, jest sprawiedliwy i po ludzku. Dla człowieka a nie przeciwko człowiekowi. A to co się stało jest dla mnie niezrozumiałe. elwues88- opisz dokładniej bo nie rozumiem dokładnie o co chodzi. I na marginesie wielkie gratulacje za robienie prawka w Niemczech :spoko: jesteś mądrym człowiekiem a nie tak jak ja co robiłem w Polsce i płaciłem jeszcze tej patologii. Byłem wtedy niezłym głupcem. Posypuje głowę popiołem.
szerszon napisał(a):Prawdziwy niemiecki instruktor z mnogością kategorii stałby na baczność.

Bo tam jest szacunek do drugiego człowieka. Człowiek jest traktowany jako podmiot a nie przedmiot.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez szerszon » piątek 30 września 2016, 22:20

Blacksmith napisał(a):Bo tam jest szacunek do drugiego człowieka. Człowiek jest traktowany jako podmiot a nie przedmiot.
Przez prawie osiemdziesiąt lat można się w końcu nauczyć.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez Blacksmith » sobota 01 października 2016, 12:20

Tak, tym bardziej dziwi brak szacunku w tej niemalże nieskalanej złymi uczynkami Polsce.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez szerszon » niedziela 02 października 2016, 07:57

Życzysz sobie rys historyczny na temat szacunku do drugiego człowieka ? :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Bład na praktycznym egzaminie prawa jazdy

Postprzez JAKUB » niedziela 02 października 2016, 11:34

Szerszon - mylisz pojęcia "drugiego człowieka".
Dla Niemca to Niemiec.
Dla Polaka to nie Polak.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości