Egzamin łodz word smutna

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin łodz word smutna

Postprzez barsto28 » piątek 23 września 2016, 22:12

Witajcie jako ze jestem w trakcie robienia prawka to proszę o kilka porad żeby było dobrze.
A więc tak ogólnie to zacząłem egzamin 6 lat temu 2 pruby niezaliczone i się zdenerwowałem i zrezygnowałem z robienia tego prawka , ale teraz po przemyśleniu wszystkiego na spokojnie doszedłem do wniosku że nie po to wywalałem 1200 zł na szkołę żeby poszło to na marne .
Udało mi się ogarnąć juz profil kierowcy i egzamin teoretyczny mam zaliczony , dzięki bogu jest teraz bezterminowy więc kłopot z głowy 1 z 2 hihih.
Zastanawiam się czy nie podejśc do egzaminu praktycznego w połowie października , ale mam troche braki względem jeźdzenia autem płyny jestem w stanie odróżnić w aucie i20 , ale proszę o kilka porad , napewno jak mi wytłumaczycie to lepiej je zapamiętam jak ktoś mi na żywo tłumaczy hmmm.

1- jakie trzeba światła włączyć jak bym miał egzamin z rana , konkretnie które światła i jaki znaczek mają ?
2-skrzyżowania co niektóre a mianowicie znak STOP czyli jak mamy kreskę za znakiem to gdzie stajemy przed znakiem czy przy nieprzerywanej kresce ?
3- jeżeli jedziemy ulicą co ma 2 kierunki i a 2 kierunku wchodzi pieszy na pasy albo zaczyna wchodzić ale idzie wolno i zanim dojdzie do mojego pasa to mam się zatrzymać i czekać aż dojdzie u ustąpić mu czy nie czekać i jechać dalej bez zatrzymania ?
4- jeżeli chodzi o zawracanie to czy dobrze rozumiem że według prawa jeżeli niema znaku do zawracania to nie zawracamy a jezeli jest skręt w lewo to skręcamy tylko w lewo bez żadnego zawracania ??
5- czy egzaminator może wydać polecenie np typu na skrzyżowaniu skręć w prawo , a będzie zakaz ?? czy raczej daje komedy zgodne z prawem ??
6- zna ktoś trase w łodzi jak jeżdzą na egzaminie ??

z góry prosze o odpowiedzi dziękuję
barsto28
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 23 września 2016, 21:43

Re: Egzamin łodz word smutna

Postprzez maja28 » sobota 01 października 2016, 00:15

1- jakie trzeba światła włączyć jak bym miał egzamin z rana , konkretnie które światła i jaki znaczek mają ?
Przy normalnej widoczności tylko dzienne,samie się włączą po odpaleniu auta. Podczas deszczu,jazdy przed tunel i ogólnie ograniczonej widoczności musisz włączyć światła mijania.
2-skrzyżowania co niektóre a mianowicie znak STOP czyli jak mamy kreskę za znakiem to gdzie stajemy przed znakiem czy przy nieprzerywanej kresce ?
Przed linią ciągłą, bo dopiero tam masz dobrą widoczność.
3- jeżeli jedziemy ulicą co ma 2 kierunki i a 2 kierunku wchodzi pieszy na pasy albo zaczyna wchodzić ale idzie wolno i zanim dojdzie do mojego pasa to mam się zatrzymać i czekać aż dojdzie u ustąpić mu czy nie czekać i jechać dalej bez zatrzymania ?
Jak jest wysepka po środku (chodnik dla pieszego miedzy pasami ruchu), a pieszy wchodzi dopiero na pierwszy pas to jedziesz, jak nie ma wysepki między pasami ruchu -zatrzymaj się.
4- jeżeli chodzi o zawracanie to czy dobrze rozumiem że według prawa jeżeli niema znaku do zawracania to nie zawracamy a jezeli jest skręt w lewo to skręcamy tylko w lewo bez żadnego zawracania ??
Rozległy temat. Znaku do zawracania nie musi być, Zawrócić można tam gdzie nie ma znaku zakaz zawracania, linii ciągłej, bądź znaku nakazującego jazdę w lewo,prawo bądź prosto.
5- czy egzaminator może wydać polecenie np typu na skrzyżowaniu skręć w prawo , a będzie zakaz ?? czy raczej daje komendy zgodne z prawem ??
Nie może,może natomiast wydać polecenie "na najbliższym MOŻLIWYM" skrzyżowaniu proszę skręcić w lewo. Możliwym-to słowo klucz.
6- zna ktoś trase w łodzi jak jeżdzą na egzaminie ??
Nie znam.
maja28
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 22 sierpnia 2016, 17:34


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości