Parkowanie prostopadłe przodem

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Parkowanie prostopadłe przodem

Postprzez Jajestemkuba » środa 31 sierpnia 2016, 01:29

Witam, w jaki sposób uczyli Was parkowac prostopadle przodem?
Chodzi tutaj jak mocno trzeba skręcić kierownica gdy jesteśmy na wysokości końca auta za którym chcemy parkowac. Mnie uczą tak aby skręcić kierownicę o 360stopni w prawo lub lewo w zależności w która stronę parkujemy.
I czy jest to poprawne? Z tego co czytałem poradniki na internecie oraz oglądałem filmiki na yt to tam wszędzie mówią aby skręcić kierownicę MAKSYMALNIE w prawo lub lewo.
To dlaczego mnie uczą żeby skręcić jedynie o 360*??
Msm wyjezdzone 22 godziny jazd i nie wiem czy parkowanie w ten sposób jest prawidłowe
Jajestemkuba
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 31 sierpnia 2016, 01:22

Re: Parkowanie prostopadłe przodem

Postprzez Ds3 » czwartek 01 września 2016, 20:31

Z tego co mi wiadomo, na egzaminie jest oceniane samo parkowanie, a nie sposób w jaki parkujesz.
Co do obrotów kierownicą, jeśli się nauczysz o kąt np. 360* to co zrobisz, jeśli auto obok którego będziesz parkować nie stoi równo, lub sam parking jest pod skosem?

Ja od samego początku uczyłem się normalnie parkować - bez żadnego triku. Najczęściej skręcam prawie na maxa kierownicą ( ale to oczywiście zależy od kilku czynników). Podczas wjazdu staram się jeszcze skorygować tor jazdy. Najlepiej trzymać się auta, które stoi po naszej lewej stronie. Oczywiście, wcześniej upewniając się, że się zmieścimy.
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 43 gości