Bajki kursantów ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez Blacksmith » wtorek 27 września 2016, 15:26

Karolina1994 napisał(a): wyniki z badań "Europejskiego barometru odpowiedzialnej jazdy 2015" wykonanych przez Ipsos na zlecenie fundacji Vinci Autorouters.

No i proszę, cała prawda.
Karolina1994 napisał(a):ps:@Blacksmith,nie wiem jak teraz jest w Niemczech ale w Polsce każdy ma prawo do swojego zdania,więc odpuść sobie te"memy"

Oczywiście, że ma prawo. Ale inni mają też prawo to skrytykować. Szczególnie jeśli ktoś się udziela na forum publicznym.

p.s- Chciałem się też pochwalić moim talentem, jestem technik grafik komputerowy :D
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez ks-rider » środa 28 września 2016, 06:04

szerszon napisał(a): Niemcy to sieroty i tylko cudem na zakręcie nie wypadają z samochodu. Technika i klej ich broni :wink:


Mozesz mi wytlumaczyc ( najlepiej jak 5 - cio letniemu dziecku ) jak to jest z ta kompetencja i jakoscia nauki ?

W PL

- ile godzin trwa kurs na instruktora nauki jazdy ?

- Ile kategori PJ musisz miec w PL aby zostac dopuszczonym jako Instruktor nauki jazdy ?

- ile km praktyki musisz udowodnic ?

Jak odpowiesz to wtredy podyskutujemy dalej, bo na razie to wywodzisz teorie rodem z doopy wzieta o ktorej masz wiadomosci mniej niz ZERO !

To, ze Tobie sie cos wydaje nie znaczy absolutnie, ze tak jest.

szerszon napisał(a):Jak nie umiał załatwić sprawy ...


piszesz to troche szerzej jak to sie taka sprawe zalatwia ? Chetnie sie czegos nowego naucze :mrgreen:

Blacksmith dobrze napisal, chodzi o udzial w wypadkach na terenie Niemiec innych nacji. Srednio mam co 6 miesiecy mniejszego lub wiekszego dzwona z tego conajmniej 6 wypadkow to Polacy.

Jeden skasowal mi 23 dniowe Auto na kasacje wiec o jakim poziomie wyszkolenia wogole mowisz ?

sankila napisał(a):Jeśli Niemcy na 60 mln aut mają 2,2 mln kolizji (+ 300 tys wypadków)


Niemcy cza w Niemczech, bo to w/g mnie i nietylko dosc spora roznica. Moze zadaj soboie pytanie ile nacji zyje w PL a ile w Niemczech ? Niekazdy kto jezdzi w Niemczech zrobil uprawnienia w Niemczech. JAk widze jak Polacy jezdza po mojej wiosce to wlos sie jezy, zapitala Taki mistrz kierownicy 60 km/h przez ulice na ktorej jest 7 skrzyzowan pierszenstwa z prawej. Cala nauka idzie w las, bo Taki debil nie ustapi tylko wymusza i wytlumacz to kursantowi dlaczego ma spojrzec tylko raz w lewo i jechac !

Auto moge kasowac conajmniej 4 razy dziennie a mimo tego mam je w wiekszosci przypadkow Cale.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez JAKUB » środa 28 września 2016, 12:08

ks-rider napisał(a):(...)JAk widze jak Polacy jezdza po mojej wiosce to wlos sie jezy, zapitala Taki mistrz kierownicy (...) :wink:

A ty to .... Polak,..?

czy Niemiec?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez problem » środa 28 września 2016, 13:54

Oby się nie okazało, że Niemiec arabskiej nacji w polskiej poniemieckiej wiosce, który zrobił PJ w Anglii (jeżdżący pół życia w Szwecji).
To by mogło zmienić tor dyskusji na bardziej zbliżony do tematu wątku ;)
problem
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2015, 10:33

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez szerszon » środa 28 września 2016, 21:56

Blacksmith napisał(a):
p.s- Chciałem się też pochwalić moim talentem, jestem technik grafik komputerowy :D
Masz talent :mrgreen:
ks-rider napisał(a):
Mozesz mi wytlumaczyc ( najlepiej jak 5 - cio letniemu dziecku ) jak to jest z ta kompetencja i jakoscia nauki ?


Nic nie pisałem o nauce.
W PL

- ile godzin trwa kurs na instruktora nauki jazdy ?

- Ile kategori PJ musisz miec w PL aby zostac dopuszczonym jako Instruktor nauki jazdy ?

- ile km praktyki musisz udowodnic ?
Co toma wspólnego z tematem ? Możesz sprawdzić w rozporządzeniu. Pewnie mniej niż w Niemczech. Polacy to dość sprytny naród.Nie potrzebują aż tylu godzin co Niemiec. :wink:
Jak odpowiesz to wtredy podyskutujemy dalej, bo na razie to wywodzisz teorie rodem z doopy wzieta o ktorej masz wiadomosci mniej niz ZERO !
Statystyki mówią swoje. Wychodzi na to, że gdyby nie sieć autostrad i drakońskie kary to okazałoby się, że coś nie tak jest z twoim uwielbieniem bratniej nacji.
To, ze Tobie sie cos wydaje nie znaczy absolutnie, ze tak jest.
Dane są nieprawdziwe ? To przepraszam,żem śmiał zburzyć twą świątynię.
piszesz to troche szerzej jak to sie taka sprawe zalatwia ? Chetnie sie czegos nowego naucze
Wystarczy znać przepisy, aby obronić się przed nieuzasadnionymi zarzutami.
Blacksmith dobrze napisal, chodzi o udzial w wypadkach na terenie Niemiec innych nacji. Srednio mam co 6 miesiecy mniejszego lub wiekszego dzwona z tego conajmniej 6 wypadkow to Polacy.

Jeden skasowal mi 23 dniowe Auto na kasacje wiec o jakim poziomie wyszkolenia wogole mowisz ?
W Polsce też można spotkać inne nacje. Na ścianie wschodniej to już w ogóle. A jakość szkolenia ? Widocznie kiepski jesteś ,że dałeś się trafić. Ja zazwyczaj przewiduję.Wiesz co to takiego ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez Blacksmith » czwartek 29 września 2016, 17:11

szerszon napisał(a):W Polsce też można spotkać inne nacje. Na ścianie wschodniej to już w ogóle

Na ścianie wschodniej to psy szczekają du.... i więcej bocianów chodzi po tych drogach niż jeździ samochodów. I z tymi danymi w ogóle coś mi śmierdzi. Wypadków w Polsce 34 tys. a w Niemczech ponad 300 tys. a śmiertelność na drogach podobna. Sorry ale coś tu nie gra. Wychodziło by chyba na to, że to co Niemcy zaliczają do wypadków u nas często zaliczają do kolizji. Nie wiem jak to jest ale w te dane coś mi się nie chce wierzyć.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez Karolina1994 » czwartek 29 września 2016, 17:27

Blacksmith napisał(a):Na ścianie wschodniej to psy szczekają du.... i więcej bocianów chodzi po tych drogach niż jeździ samochodów.

To zapraszam,a się ździwisz...
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez szerszon » czwartek 29 września 2016, 23:19

Blacksmith napisał(a):Na ścianie wschodniej to psy szczekają du.... i więcej bocianów chodzi po tych drogach niż jeździ samochodów. I z tymi danymi w ogóle coś mi śmierdzi. .
Następny wchodzący w ...bez mydła nowej ojczyźnie. Prosta sprawa. Na drogach dwujezdniowych( autostradach) kolizje nie są tak śmiercionośne. Nie ma czołówek. Popatrz na dynamikę spadku wypadków śmiertelnych w korelacji z równoczesnym wzrostem kilometrów autostradowych. Przy takiej samej sieci dróg okazałoby się, że Niemcy to lamusy.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez JAKUB » piątek 30 września 2016, 21:56

Zostało pomachać szabelką....
Jak świat zaczął przygodę z pojazdami, to Polska była w marzeniach. A i dziś, w wolnej Polsce, nie mamy zaplecza techniczno-szkoleniowego przy fabrykach, bo ich nie ma.
I wcale tu nie chodzi o "dupowłaztwo", bo Polacy nawet potencjału pomysłów konstruktora z Kowar nie potrafią wdrożyć, ba nawet zabezpieczyć patentów jako myśli narodowej. Anglicy już kasują w F-1 (Ferrari) jak za własną myśl konstrukcyjną.... a Polska - nic - Łągiewki na sądy arbitrażowe nie stać.
Niemcy często się dopytują jaki samochód jest polski?
- ja nie wiem...
Ale jeździmy lepiej. (niemówić)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez szerszon » piątek 30 września 2016, 22:26

JAKUB napisał(a): (niemówić)
Co tam jeździć...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Bajki kursantów ?

Postprzez sankila » sobota 01 października 2016, 00:18

ks-rider napisał(a):- ile godzin trwa kurs na instruktora nauki jazdy ? - Ile kategori PJ musisz miec w PL aby zostac dopuszczonym jako Instruktor nauki jazdy ?
- ile km praktyki musisz udowodnic ?
Proponuję spuścić zasłonę miłosierdzia na ten wstydliwy temat. W końcu jedyna branża w której wprowadzano na gwałt weryfikację uprawnień (z mizernym skutkiem). Brutalna prawda jest taka, że mało kto liczy, że na kursie nauczy się jeździć, to i dobrego instruktora nie szuka, tylko patrzy na zdawalność OSK.
JAk widze jak Polacy jezdza po mojej wiosce to wlos sie jezy, zapitala Taki mistrz kierownicy 60 km/h przez ulice na ktorej jest 7 skrzyzowan pierszenstwa z prawej.
Co Cię tak dziwi? Polak jak widzi kawałek równej drogi, to amby dostaje :wink: Poza tym w Pl jest stosunkowo mało skrzyżowań dróg równorzędnych; większość załatwia się przez D1/A7.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości