Kurs praktyczny a wiek

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs praktyczny a wiek

Postprzez wadera17 » poniedziałek 22 sierpnia 2016, 15:26

Cześć :)

Mam zamiar rozpocząć naukę teorii w domu i oczywiście później zdać egzamin wewnętrzny w Wordzie. I moje pytanie brzmi, czy w momencie zdania teorii mogę już zacząć kurs praktyczny mimo, że do moich urodzin będą jeszcze około 2 miesiące ? Wiem, że egzamin jest minimum miesiąc przed urodzinami a kurs może być wcześniej ? Chodzi mi o to, czy miedzy kursem teorii w ośrodku nauką w domu są jakieś różnice ?

Dziękuje za pomoc :)
wadera17
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 22 sierpnia 2016, 15:18

Re: Kurs praktyczny a wiek

Postprzez JAKUB » wtorek 23 sierpnia 2016, 22:04

Dobra zapytanie.
Moim zdaniem nie ma różnicy jednak, aby przystąpić do egzaminu w WORD musisz z urzędu pobrać (kod) Profil Kandydata na Kierowce ( PKK) .
I to chyba dadzą 3 miesiące przed Twoimi urodzinami.
(badanie lekarskie przez lekarza uprawnionego do badań kandydatów na kierowców , zdjęcie na prawo jazdy, wniosek wypisany na miejscu,...)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Kurs praktyczny a wiek

Postprzez jasper1 » środa 24 sierpnia 2016, 20:58

Inny jest wiek minimalny wymagany do rozpoczęcia szkolenia, a inny w przypadku przystępowania do egzaminu.

Ustawa o Kierujących Pojazdami:

Art. 21. 1. Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnienia do kierowania motorowerem, pojazdem silnikowym lub uprawnienia do kierowania tramwajem może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku, o którym mowa odpowiednio w art. 8 lub 9, wymaganego od kierującego pojazdem objętego tym uprawnieniem, a jeżeli osobą tą jest uczeń uczestniczący w zajęciach szkolnych w szkole, w której podstawa programowa kształcenia w zawodzie przewiduje uzyskanie umiejętności kierowania pojazdem silnikowym, okres ten wynosi 12 miesięcy.

Art. 50. 1. Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnienia do kierowania motorowerem, pojazdami silnikowymi lub tramwajem może przystąpić do egzaminu państwowego nie wcześniej niż miesiąc przed osiągnięciem minimalnego wieku, o którym mowa w art. 8 i 9, wymaganego od kierującego pojazdem objętym tym uprawnieniem.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 65 gości