Druga kategoria a ograniczenia

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Druga kategoria a ograniczenia

Postprzez mrmistrzuch » sobota 13 sierpnia 2016, 01:39

Mam prawo jazdy na kat. A i B, oba zdane jako "bezterminowe" (przed nowelizacją w 2013r.) bez żadnych uwag (typu "prowadzenia w soczewkach/okularach"). Czy robiąc nową kategorię (np. C), w przypadku wykrycia u mnie np. wady wzroku:
a) jest szansa, że na kat. A i/lub B cofnął mi z "bezterminowego" na krócej niż 15 lat"?
b) jest szansa, że będę musiał kierować A i B np. w okularach lub soczewkach (zależnie, co powie lekarz na badania na kat. C)? Czy zaliczone/zrobione kategoria pozostają "święte" i decyzja lekarza z kat. C nie może wpłynąć na długość ważności A i B oraz na dodatkowe uwagi co do prowadzenia (np. w okularach)?
c) będę musiał przejść jakieś dodatkowe badania lekarskie na kat. A i B, na podstawie których uznają, czy faktycznie moje "bezterminowe" prawo jazdy może być ważne przez 15 lat, czy może której (np. lekarz kat. C skieruje mnie na "natychmiastowe" powtórzenie badań na kat. A i B)?

Podsumowując: wiem, że obecnie i tak z "bezterminowego" A i B zrobi mi się ważność na 15 lat przy ponownym wydawaniu dokumentu, ale czy lekarz na kat. C (wystawiając opinię, że muszę prowadzić w okularach/soczewkach) może sprawić, że będę musiał jeździć motorem lub osobówką w okularach/soczewkach?
mrmistrzuch
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 13 sierpnia 2016, 00:59

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości