Problem z teorią

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Problem z teorią

Postprzez sAkej » poniedziałek 08 sierpnia 2016, 21:08

Witam :)
Na wstępie chciałem prosić o wyrozumiałość, jest to mój pierwszy wątek na tym forum. Postarałem się o dokładne przeszukanie wszystkich wątków na tej stronie szukając choćby podobnego. Nie znalazłem jednak ani jednego dlatego pozwoliłem sobie założyć swój własny ( jeżeli jakiś przeoczyłem, przepraszam) :)
Mam mały problem odnośnie egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kategorii B. Jak już się pewnie domyślacie nie mogę go zdać. Problem polega głównie na braku paru punktów ( raz miałem 67, możecie sobie wyobrazić moją frustrację ). Jutro podchodzę to egzaminu już piąty raz i gdyby ktoś mi powiedział słowo o takim przypadku to uznałbym że delikwent po prostu nie nadaje się do jazdy jak nie umie zdać teorii. Potrzebuję prawa jazdy do pracy ( jest mi ono praktycznie niezbędne do wykonywania zawodu ). Robię testy codziennie po parę godzin i czasami uda mi się je zaliczyć, w większości punktacja waha się od 63 do 67. Gdyby tylko zmniejszyli próg punktowy do 60 ... to bym tutaj nie zakładał wątku.
Moje pytanie jest następujące. Co zrobić by zdać. Mam już trochę dość szczerze mówiąc no i kurczą mi się oszczędności.
Jeżeli znajdą się opinię mówiące wprost iż nie nadaję się do prowadzenia pojazdu mechanicznego, proszę nie zwlekać z ich uzewnętrznieniem. Sam parę razy złapałem się na takiej myśli " skoro nie mogę zdać teorii to co będzie z praktyką" choć według instruktorów i paru znajomych jeżdżę bardzo dobrze. Prawo jazdy to takie moje małe marzenie ze względu na miłość do motoryzacji ale jak to bywa z marzeniami, dobrze jest je mieć ale spełniają się tylko na filmach.
Za choćby przeczytanie wątku dziękuję :)
sAkej
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 08 sierpnia 2016, 20:53

Re: Problem z teorią

Postprzez Ds3 » czwartek 11 sierpnia 2016, 21:19

Dysponujesz jakąś bazą pytań np. na płytce DVD?
Ja uczyłem się na początku z wersji demo jakiegoś programu z internetu. Zawierał ok. 300 pytań. Zrobiłem go kilka razy, następnie dostałem płytkę z książką. Książkę przeczytałem i przerobiłem wszystkie pytania na płytce. Jeśli miałem z jakimś pytaniem problem albo po prostu było podchwytliwe to zapisywałem sobie jego numer do notatnika - przed egzaminem przerobiłem jeszcze wszystkie te pytania podchwytliwe.
Im dłużej będziesz zdawał teorię, tym niestety ale i praktykę też będziesz miał trudniej zdać. Większa przerwa od jazd na pewno działa na niekorzyść.
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: Problem z teorią

Postprzez pisaq » czwartek 11 sierpnia 2016, 21:27

Jeżeli rozwiązujesz testy codziennie i tylko czasami udaje Ci się je zaliczyć to coś jest nie tak... Po zakończeniu testu sprawdzaj niepoprawne odpowiedzi, zapamiętaj właściwe opcje.
Rozwiązuj testy do oporu i za przeproszeniem porzygu, jak będziesz miał za każdym razem 74/74 to zapisz się na egzamin bo szkoda kasy i nerwów :/
pisaq
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota 05 listopada 2005, 22:55
Lokalizacja: Wojkowice

Re: Problem z teorią

Postprzez cyfra5 » sobota 13 sierpnia 2016, 00:44

ćwicz pytania do tego stopnia, by zaznaczać odpowiedzi, patrząc już na zdjęcie.
Jeśli są jakieś pytania, które sprawiają Ci problemy, zapisuj je, naucz się ich na pamięć albo pokaż je instruktorowi - niech wytłumaczy Ci dlaczego jest ta odpowiedź, a nie inna.
Teorię można wykuć, trzeba tylko powtarzać pytania, do obrzygu.
cyfra5
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 14 lipca 2016, 17:24

Re: Problem z teorią

Postprzez Karolina1994 » niedziela 14 sierpnia 2016, 21:21

Tak jak napisał @pisaq, sprawdzaj wszystkie niepoprawne odpowiedzi, ale też powinieneś trochę się uczyć, książki, wykłady online(jak sama jeszcze uczyłam się teorii,to na takowe trafiłam), same wykonywanie testów jak się nie ma wiedzy jest bez sensu.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Problem z teorią

Postprzez sAkej » poniedziałek 15 sierpnia 2016, 18:41

Dziękuję za wasze odpowiedzi :) Oczywiście sprawdzam odpowiedzi po wykonaniu testu i staram się zapamiętywać poprawne. Uczę się z książki Kierowca Doskonały B wg Henryka Próchniewicza a testy na płytce są z firmy Grupa Image ( z tejże książki ). Niestety podejrzewam iż muszę je zaktualizować :) Piąty już egzamin oczywiście niezdany napisałem na 65 punktów więc myślę że jak teraz przysiadłem to będzie lepiej :) Nadal jednak mam swoje zdanie na temat niektórych pytań ... których nie powinno tam być ale jestem tylko trybikiem więc cóż :) Pozostaje mi uczyć się dalej, zapisywać na kolejne egzaminy i żałować że nie zdawałem jak teoria była łatwa :)
sAkej
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 08 sierpnia 2016, 20:53

Re: Problem z teorią

Postprzez pisaq » wtorek 16 sierpnia 2016, 00:04

Wśród moich znajomych mam taki przypadek, który nie ogarnia teorii. "Uczy się" całymi dniami... Siedzi przed kompem, ogląda głupie filmiki, gra w CSa, robi wszystko, żeby się nie uczyć.
Poświęć więcej czasu na te testy. Książka? Też mam "Motocyklista doskonały", ale zajrzałem tam tylko po to, aby wyciągnąć płytkę. Jak ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nic mu to nie da. Testy, testy, testy... Zero Facebooka, zero wiochy, demotywatorów, zero grania, zero czegokolwiek, tylko testy! :D Jak będą Ci wychodzić za każdym razem 74/74 to się zapisz na egzamin. Bo jak chcesz wyrzucić 30 zł w błoto to wyślę Ci numer konta :D
pisaq
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota 05 listopada 2005, 22:55
Lokalizacja: Wojkowice

Re: Problem z teorią

Postprzez Karolina1994 » wtorek 16 sierpnia 2016, 06:34

Ja również uczyłam się z książki kierowca doskonały,grupy image, nawet polecałam ją tu na forum.
U mnie było tak że zanim siadłam do testów to przez tydzień się uczyłam, nie pracowałam w tamtym czasie, więc dobre kilka godzin dziennie siedziałam z nosem w książce, przeczytałam ją od deski do deski dwa razy, a dział z tramwajami trzy:) Trochę słuchałam tych wykładów online,i oczywiście przestudiowałam pord, i tak jak siadłam do testów w domu to prawie każdy miałam 74/74 mimo to wszystkie pytanie z płytki robiłam dwa razy a te błędne lądowały w dziale trudne. Na egzaminie stres trochę wziął górę i zdobyłam 71/74, najgorsze że wiedziałam na którym pytaniu się przejechałam,i znałam poprawną odp,ale nie zdążyłam zmienić:)
Tak że radzę ci wziąć się ostro za naukę, i nie licz że jakoś cudem zdasz ten egzamin, bo nawet jeśli to na jazdach będziesz miał problemy typu"problem z ustaleniem kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu" itd
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Problem z teorią

Postprzez sAkej » środa 17 sierpnia 2016, 00:00

Temat do zamknięcia :) Zdałem za szóstym razem 69/74 ...mmm fajny wynik :) A co do problemów w czasie jazdy :) Zasady ruchu drogowego mam w małym palcu ( jak nie zdam praktyki za pierwszym to znaczy że zbyt pewny siebie jestem :D) chodziło o brak paru punktów za pytania typu "czy po wypadku z auta wyciągać pół żywego dzieciaka z homonukleozotrypiną chorego na padaczkę kiedy pada deszcz a wczoraj był wtorek" :)
sAkej
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 08 sierpnia 2016, 20:53


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości