B+E cofanie po łuku ocena odległości od pachołka

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

B+E cofanie po łuku ocena odległości od pachołka

Postprzez scoot » poniedziałek 01 sierpnia 2016, 18:15

Witam niedługo mam egzamin na kategorie b+e. Manewry na placu dobrze wychodzą mi ale mam problem z oceną odległości przyczepy od pachołka cofając po łuku. Chodzi o to że boję się że albo za daleko pachołka stanę albo go przewrócę... Mój instruktor jest słaby gdybym wiedział że szkolenie będzie przebiegało w taki sposób to nie zapisałbym się do niego...
Proszę o jakieś porady od doświadczonych osób w tym temacie :)
scoot
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 01 sierpnia 2016, 18:08

Re: B+E cofanie po łuku ocena odległości od pachołka

Postprzez JAKUB » wtorek 02 sierpnia 2016, 14:52

Ja obieram sobie punkt z przodu.
Jak wsiądiesz do samochodu obierz sobie jakiś pkt. patrząc w bok. W każdym WORD-zie na placu są takie punkty gdzie patrzeć (spojenie bramy, drzewo, narysowane (wyryte) krzyże itp..) Jak nic nie znajdziesz to polecam samemu zrobić sobie linię np. suchym mydłem (rysuje jak kreda). Jak coś zostawisz to nie masz pewności czy złośliwy egzaminator ci nie przesunie. Końcówkę czyli dojazd robisz tak długo, aż zejdzie się pkt z Twoim ramieniem mniej więcej tak jak było przy starcie. Masz możliwość raz sprawdzić opuszczając pojazd (pamiętaj hamulec ręczny i pasy bezpieczeństwa) i poprawić odległość.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: B+E cofanie po łuku ocena odległości od pachołka

Postprzez rpa » wtorek 02 sierpnia 2016, 16:27

JAKUB napisał(a):Ja obieram sobie punkt z przodu.

Błędna taktyka. W szarej rzeczywistości mało kiedy jedzie się po łuku i zaraz nawraca po identycznej trajektorii. Co będzie, gdy będziesz zmuszony zaparkować tyłem na mieście? Wyjdziesz z auta i zaczniesz kreślić szarym mydłem wskazówki do parkowania? A po przesiadce do dłuższego pojazdu ,bez przyczepki, też na wszelki wypadek chowasz kawałek kredy do portfela? Trochę mało wygodne rozwiązanie, nieprawdaż? Trzeba wyczuć długość całego składu i tyle. Światła stopu dużo pomagają, widać je w lusterkach Jak słupek/ściana/pojazd za tobą zdaje się świecić na czerwono, to znak, że pora się całkowicie zatrzymać.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: B+E cofanie po łuku ocena odległości od pachołka

Postprzez JAKUB » środa 03 sierpnia 2016, 15:57

W szarej rzeczywistości nie jeździ się po łuku.
Najlepiej widać szarą rzeczywistość "błędnej taktyki" na barierach rampy rozładunkowej przy marketach.
Tam każdy dostawca robi swój krzyżyk, kreskę itp.
Warto się przejść i zobaczyć pomoce "taktyczne" kierowców.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: B+E cofanie po łuku ocena odległości od pachołka

Postprzez terror » sobota 03 września 2016, 20:31

JAKUB napisał(a):W szarej rzeczywistości nie jeździ się po łuku.
Najlepiej widać szarą rzeczywistość "błędnej taktyki" na barierach rampy rozładunkowej przy marketach.
Tam każdy dostawca robi swój krzyżyk, kreskę itp.
Warto się przejść i zobaczyć pomoce "taktyczne" kierowców.


Potwierdzam ;-) A robi się to po to aby nie uszkodzić i auta i rampy albo jeszcze czegoś innego z tyłu samochodu.
Każda metoda jest dobra.
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 74 gości