Zdałem prawo jazdy, ale co z przepisami

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zdałem prawo jazdy, ale co z przepisami

Postprzez Marwik » sobota 30 lipca 2016, 13:44

Witam serdecznie,

Wczoraj zdałem egzamin praktyczny na prawo jazdy. Gdzieś za ok. tydzień czasu moje prawo jazdy będzie do odbioru. Nowe przepisy związane m.in z okresem próbny, kursami i szkoleniami praktycznymi mają zostać wprowadzone od 1 styczni 2017r. Niestety przeglądając informację na ten temat znalazłem wiele sprzecznych informacji. Jedni piszą, że okres próbny (2 lata) obowiązuje już dla osób, które zdały egzamin po 4 stycznia 2016r, a jedynie ominą je dodatkowe szkolenia i kursy. Inni natomiast, że dla osób, które zdały prawo jazdy po 4 stycznia 2016r, obowiązuje jedynie zielony listek. Inni zaś twierdzą, że osoby, które zdadzą egzamin w 2016r będą całkowicie pełno "etatowymi" kierowacmi na których nie są nałożone żadne "sankcje" związane ze zmianami przepisów.

Chciałbym się dowiedzieć jak jest w praktyce. Czy po odbiorze prawa jazdy mogę śmiało wsiadać do samochodu, czy muszę się martwić, że któryś z tych rzekomo przełożonych przepisów na 1 stycznia 2017r. obowiązuję już?

Z góry dziękuję za pomoc i za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.
Rozpoczęcie kursu prawa jazdy kat. B - (17.05.2016r.)
Egzamin teoretyczny prawa jazdy kat. B ( 06.07.2016r.)POZYTYWNY 71/74
Egzamin praktyczny prawa jazdy kat. B (29.07.2016r.)POZYTYWNY
Marwik
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 20 czerwca 2016, 19:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdałem prawo jazdy, ale co z przepisami

Postprzez JEBSYN » poniedziałek 01 sierpnia 2016, 15:58

W praktyce przepisy wchodzą od 1/1/2017.
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Re: Zdałem prawo jazdy, ale co z przepisami

Postprzez Marwik » poniedziałek 01 sierpnia 2016, 23:29

Byłem dzisiaj w Wydziale Ruchu Drogowego w Łodzi i powiedzieli mi, że każdy młody kierowca, który uzyska uprawnienia przez 2 lata musi się pilnować, ponieważ jeżeli w tym czasie popełni 3 wykroczenia, bądź jedno przestępstwo w ruchu drogowym, to jego uprawnienia zostaną zatrzymane (z tego co się orientuję, to te wykroczenia nie tyczą sie drobnych wykroczeń typu: brak zapalonych świateł, tylko poważniejszych wykroczeń, ale pewien nie jestem dokładnie jakich). Podobnie jest z prędkością, że świeży kierowca nie może przekroczyć dopuszczalnej prędkości powyżej 30km/h w okresie pierwszych dwóch lat. Te przepisy obowiązują podobno już.

Czy posiada ktoś więcej informacji na ten temat? Oczywiście potwierdzonych? :)
Rozpoczęcie kursu prawa jazdy kat. B - (17.05.2016r.)
Egzamin teoretyczny prawa jazdy kat. B ( 06.07.2016r.)POZYTYWNY 71/74
Egzamin praktyczny prawa jazdy kat. B (29.07.2016r.)POZYTYWNY
Marwik
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 20 czerwca 2016, 19:58
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 59 gości