Orzeczenie lekarskie a badanie u okulisty

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Orzeczenie lekarskie a badanie u okulisty

Postprzez quapinho » wtorek 19 lipca 2016, 20:24

Wczoraj byłem na pierwszym wykładzie w szkole jazdy. Wziąłem udział w badaniu lekarskim - ciśnienie krwi i czytanie literek z kartki. Doktor wzięła standardowo 200 zł, dała mi wypełnione orzeczenie lekarskie i kazała udać mi się do okulisty. Dziś to zrobiłem poprzez specjalne badanie na prawo jazdy w cenie 50 zł i dostałem kartkę z danymi nt. mojego wzroku. Spytałem okuliste czy mam ten dokument dać do Starostwa razem z orzeczeniem i fotografią, a on powiedział żebym poszedł do tej samej doktor, która robiła mi badanie, by wydała orzeczenie. Nie wiem więc, czy mam do niej iść po jakieś zatwierdzenie czy nie. Czy wyniki od okulisty ktoś bierze pod uwagę, muszę je mieć w Starostwie?
quapinho
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 19 lipca 2016, 20:18

Re: Orzeczenie lekarskie a badanie u okulisty

Postprzez tomasz91r » piątek 22 lipca 2016, 15:11

Witam. Jak ja poszedłem na kurs prawa jazdy-to miałem najpierw medycynę pracy o zdolności do kierowania pojazdem-bez zastrzeżeń i powiedziała mi pani doktór,że mam iść do okulisty-ponieważ ona nie bada wzroku. To tak zrobiłem, i z kompletem dokumentacji poszedłem do mojej szkółki. Więc na to wychodzi że do starostwa nic nie musisz dawać, ponieważ twoja szkółka wysyła informację przez egzaminem na prawko, a potem oni wysyłają po zdanym egzaminie,komplet dokumentacji.
tomasz91r
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 22 lipca 2016, 15:06

Re: Orzeczenie lekarskie a badanie u okulisty

Postprzez Mlody96 » piątek 22 lipca 2016, 19:39

quapinho napisał(a):Wczoraj byłem na pierwszym wykładzie w szkole jazdy. Wziąłem udział w badaniu lekarskim - ciśnienie krwi i czytanie literek z kartki. Doktor wzięła standardowo 200 zł, dała mi wypełnione orzeczenie lekarskie i kazała udać mi się do okulisty. Dziś to zrobiłem poprzez specjalne badanie na prawo jazdy w cenie 50 zł i dostałem kartkę z danymi nt. mojego wzroku. Spytałem okuliste czy mam ten dokument dać do Starostwa razem z orzeczeniem i fotografią, a on powiedział żebym poszedł do tej samej doktor, która robiła mi badanie, by wydała orzeczenie. Nie wiem więc, czy mam do niej iść po jakieś zatwierdzenie czy nie. Czy wyniki od okulisty ktoś bierze pod uwagę, muszę je mieć w Starostwie?


Musi Ci wypisać doktorka, co Ci robiła badanie na prawo jazdy, gdyż jedynie jej orzeczenie jest brane pod uwagę. Dodatkowo zdjęcie w okularach jeśli stwierdzi, że bez okularów nie możesz :)
Mlody96
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 06 maja 2016, 13:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości