Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez rekamil97 » poniedziałek 11 lipca 2016, 16:51

Czy konsekwentna jazda za samochodem, którym przeprowadzany jest egzamin na prawo jazdy jest karalna?
Dziś tak się zdarzyło że akurat pojechałem za jednym takim pojazdem i po ok 15 minutach na parkingu egzaminator wyszedł, podszedł do mojego samochodu a następnie zaczął straszyć wezwaniem policji za "utrudnianie przeprowadzania egzaminu funkcjonariuszowi publicznemu" oraz "generowanie sztucznego ruchu".
Co prawo mówi na ten temat?
rekamil97
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 11 lipca 2016, 16:50

Re: Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez rpa » wtorek 12 lipca 2016, 02:37

Zniekształcasz wynik egzaminu... egzaminator mógł pomyśleć, że jesteś znajomkiem egzaminowanego i pomagasz mu "osłaniając tyły". Szczególnie, jeśli egzamin kluczy po mieście, a ty za nim. Specjalnie to zrobiłeś?
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez rekamil97 » wtorek 12 lipca 2016, 11:44

Oczywiście jechałem żeby zobaczyć mniej więcej jak w tym konkretnym WORDzie wygląda egzamin, jaką trasą pojedzie. Za to uważam że reakcja egzaminatora była nieuzasadniona. Wyjść na parkingu z samochodu egzaminacyjnego, podejść do obcego człowieka i wdawać się w dyskusje :shock:
rekamil97
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 11 lipca 2016, 16:50

Re: Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez Borys_q » wtorek 12 lipca 2016, 12:49

Nic ci nie mogą zrobić.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez LeszkoII » wtorek 12 lipca 2016, 15:48

rpa napisał(a):egzaminator mógł pomyśleć, że jesteś znajomkiem egzaminowanego i pomagasz mu "osłaniając tyły"
A co nie można? Przody też dałoby się osłaniać, wystarczy pluskwa i nadajnik i łączność z samochodem przed L-ką, żeby słyszeć polecenia.
rpa napisał(a):Zniekształcasz wynik egzaminu...
Jakiś konkretny paragraf?
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez rpa » wtorek 12 lipca 2016, 17:37

Nie wiem czy są na to konkretne przepisy, jednak ogólnie wiadomo, że na tym polega praca egzaminatora - na przeprowadzaniu egzaminów i dbaniu o ich wiarygodność poprzez trzymanie się klucza zadań, niedopuszczanie do oszustwa na bieżąco (tak! Dokładnie to samo robi egzaminator na teorii, gdy swoją obecnością uniemożliwia ci ściąganie) itp itd. Tak po prostu - egzaminator ma zadbać o rzetelność.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez skov » wtorek 12 lipca 2016, 19:49

rekamil97 napisał(a): "utrudnianie przeprowadzania egzaminu funkcjonariuszowi publicznemu" oraz "generowanie sztucznego ruchu".
Co prawo mówi na ten temat?


Prawo nic nie mówi na ten temat. Jadąc za tego typu samochodem nie utrudnia się przeprowadzania egzaminu, egzaminator nie jest funkcjonariuszem publicznym a generowanie sztucznego ruchu to jakaś totalna abstrakcja :D
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez tomcioel1 » środa 13 lipca 2016, 23:20

dokładnie ... sam często jeżdże za egzaminem żeby kursant zobaczył jak to naprawdę wygląda.... Raz jeden nawiedzony egzaminator tez zatrzymał pojazd egzaminacyjny i kazał mi jechać ... olałem go . cos tam pyszczył to go obśmiałem ... i pojechali sobie dalej ... a my za nimi ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Jazda za "egzaminem na prawo jazdy"

Postprzez Mlody96 » wtorek 26 lipca 2016, 07:12

Nie ma żadnych za to konsekwencji. Nie ma zabronionego jeżdżenia za egzaminem na mieście czy coś, ale się zczai, jak jedzie non stop za nim ktoś to się jedynie niekiedy uśmiechnie :D
Mlody96
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 06 maja 2016, 13:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości