Strzałka warunkowa - pytanie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Strzałka warunkowa - pytanie

Postprzez xRyderx » niedziela 10 lipca 2016, 05:00

Witam, chciał bym się zapytać jak długo możemy się zatrzymać na egzaminie w celu sprawdzenia czy nie jedzie jedzie ulicą jakiś pojazd albo pieszy nie wchodzi na pasy, jeśli zapali nam się strzałka warunkowa skrętu w prawo. I drugie pytanie czy jeśli zatrzymam się przed sygnalizacją bo, jest przecież obowiązek u pewnie się czy nic nie jedzie z lewej nie ma pieszych na przejściu ale pali się zielone światło dla nich albo nie ma pieszych i jest dla nich czerwone światło ale z drugiej sygnalizacji jest zielone światło.
xRyderx
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2016, 04:40

Re: Strzałka warunkowa - pytanie

Postprzez rpa » piątek 15 lipca 2016, 15:09

Od momentu zatrzymania, jeśli upewniłeś się o możliwości wykonania skrętu, nie musi minąć żaden czas - stajesz i ruszasz. Sygnalizacja dla pieszych cię nie obowiązuje, masz prawo przejeżdżać przez "piesze zielone" pod warunkiem ustąpienia owym pierwszeństwa.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Strzałka warunkowa - pytanie

Postprzez xRyderx » wtorek 19 lipca 2016, 01:07

Tak więc, nie ma "ograniczenia czasowego" - Jak długo mogę stać po upewnieniu się czy nie ma pieszych ?
Bo też muszę się rozejrzeć z lewej strony i jeśli jadą muszę im ustąpić pierwszeństwa. Po przepuszczeniu pieszych i z lewej, sprawdzić i jechać....
Miałem taką sytuacje na egzaminie że, miałem czerwone światło i zieloną strzałkę warunkową w prawo. Zatrzymałem się w wyznaczonym do tego miejscu, nie było pieszych, ale jechali z lewej. Przepuściłem tych z lewej bo, tak to jak bym pojechał to trzasnął bym w tych z lewej a jak dał gazu to powiedział by że na czerwonym świetle przejechałem. Ustąpiłem pierwszeństwa tym z lewej paliła się cały czas strzałka warunkowa a egzaminator zaliczył mi jaką błąd. Twierdził że za długo stałem....
xRyderx
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 10 lipca 2016, 04:40

Re: Strzałka warunkowa - pytanie

Postprzez Mlody96 » piątek 22 lipca 2016, 19:42

xRyderx napisał(a):Tak więc, nie ma "ograniczenia czasowego" - Jak długo mogę stać po upewnieniu się czy nie ma pieszych ?
Bo też muszę się rozejrzeć z lewej strony i jeśli jadą muszę im ustąpić pierwszeństwa. Po przepuszczeniu pieszych i z lewej, sprawdzić i jechać....
Miałem taką sytuacje na egzaminie że, miałem czerwone światło i zieloną strzałkę warunkową w prawo. Zatrzymałem się w wyznaczonym do tego miejscu, nie było pieszych, ale jechali z lewej. Przepuściłem tych z lewej bo, tak to jak bym pojechał to trzasnął bym w tych z lewej a jak dał gazu to powiedział by że na czerwonym świetle przejechałem. Ustąpiłem pierwszeństwa tym z lewej paliła się cały czas strzałka warunkowa a egzaminator zaliczył mi jaką błąd. Twierdził że za długo stałem....


Podjeżdżasz pod przejście dla pieszych, zatrzymujesz się, podjeżdżasz za przejście dla pieszych na skrzyżowanie by mieć lepszą widoczność, jeśli jedziesz w prawo, patrzysz w lewo, jeśli auta stoją lub są daleko to dzida i włączasz się do ruchu, a jeśli jadą i nie masz jak wjechać to czekasz dopóki nie będziesz mógł wjechać, dlatego błąd :) Warunkowo wjeżdżasz na skrzyżowanie, ale musisz ustąpić pierwszeństwa pieszym.
Mlody96
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 06 maja 2016, 13:59


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości