Jutrzejszy Egzamin kat B, kilka pytan.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jutrzejszy Egzamin kat B, kilka pytan.

Postprzez KsieMak » czwartek 30 czerwca 2016, 13:33

Witam wszystkich !
Jutro zaliczam pierwsze podeście do egzaminu na kat B,mam do was jednak kilka pytań.

W swoim ośrodku , gdzie robiłem kurs droga na łuku była prosta czyli tak jak powinno być. Dokupiłem dodatkową godzinkę w innym ośrodku przed egzaminem,aby sobie przypomnieć wszystko i zrobiliśmy łuk na placu danego ośrodka.
Na początku na łuku jest lekkie wzniesienie, które przy starcie nie robi różnicy natomiast przy cofaniu kiedy zbliżam się do zaparkowania między pachołki , to wzniesienie spowodowało że auto poszło do przodu.

Pytanie brzmi, czy w Wordzie coś takiego wg może się przytrafić? Mi się wydaje ,że to błąd w nawierzchni na placu danego ośrodka.

Druga rzecz o którą bym chciał zapytać, to jakie światła włączam przy zapłonie a które bez?
W momencie startu z tego co wiem,to najpierw odpalam silnik i dopiero potem światła mijania, ale jak to wygląda podczas tych czynności kontrolnych?

Z góry dzięki za pomoc,miłego dnia ! :wink:
KsieMak
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 30 czerwca 2016, 13:27

Re: Jutrzejszy Egzamin kat B, kilka pytan.

Postprzez kadziunt » piątek 01 lipca 2016, 20:40

Co do pierwszego tak niestety bywa i nie jest to blad. Wordy czasem tez tak maja. A co do czynnosci to wszystkie swiatla na zaplonie ;) silnik uruchamiamy dopiero w 2 zadaniu
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Jutrzejszy Egzamin kat B, kilka pytan.

Postprzez Jeronimo » sobota 02 lipca 2016, 10:16

Katowicki WORD ma na przykład pochylenia na łukach - jedno przy ruszaniu, gdzie można stoczyć się na pachołek za Tobą, jak i przy cofaniu, gdzie można stoczyć się na pachołek przed Tobą. Są tam dwa łuki i dotyczy to obu.

Oczywiście pochylenia te nie są duże, niemniej jednak powodują samowolne toczenie się auta po zwolnieniu hamulca awaryjnego. Jeżeli ktoś uczył się na płaskim placu, gdzie po zwolnieniu hamulca powolutku unosi sprzęgło i tak przejeżdża cały rękaw, to może mieć problem. Jeśli jednak wie o tym wcześniej, to problemu być nie powinno.
Jeronimo
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 20 kwietnia 2016, 12:58


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości