Brak świateł na łuku

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Brak świateł na łuku

Postprzez Mlexi » czwartek 09 czerwca 2016, 21:35

Witam wszystkich dziś zdawałem egzamin na kat c. Popełniłem jeden z najglupszych błędów jakich mogłem popełnić brak świateł, lecz zorientowałem się o co chodzi. Przy łuku widziałem że uderze w słupek więc się zatrzymałem żeby mieć jeszcze jedna próbę, lecz egzaminator uznał że popełniłem dwa błędy w tym zadaniu i padł wynik negatywny. Moje pytanie brzmi czy brak świateł nie powinien zaznaczyć jako przygotowanie się do jazdy a zatrzymanie na łuku jako osobny błąd?.
Mlexi
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 09 czerwca 2016, 21:25

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez skov » niedziela 12 czerwca 2016, 20:45

Jazda bez świateł to element oceniany w zadaniu 2 , w tym samym zadaniu oceniana jest też płynność jazdy.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez Blacksmith » wtorek 21 czerwca 2016, 17:39

Ty skov i Twoi koledzy lepiej zacznijcie coś działać aby powstrzymać zapędy decydentów, bo jak tak dalej pójdzie to niedługo będziecie musieli obowiązkowo np. oceniać prawidłowe użycia kierunkowskazów ze stoperem w ręku. Mi aktualnie zostać egzaminatorem byłoby po prostu wstyd.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez JAKUB » wtorek 21 czerwca 2016, 21:19

Też mam wrażenie, że w branży brak ludzi z kręgosłupem.
Aby dostać, lub nawet utrzymać, etat egzaminatora trzeba być "gibkim - nie twardym". Tak działajom "kluby wzajemnej adoracji i przyjaciół królika ."
A szkolenie...?
Instruktor to nie zawód - to fucha.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez skov » wtorek 21 czerwca 2016, 21:48

Blacksmith napisał(a):Ty skov i Twoi koledzy lepiej zacznijcie coś działać aby powstrzymać zapędy decydentów, bo jak tak dalej pójdzie to niedługo będziecie musieli obowiązkowo np. oceniać prawidłowe użycia kierunkowskazów ze stoperem w ręku. .


Decydenci nie słuchają egzaminatorów. Dla nich jesteśmy raczej narzędziem a nie stroną do rozmów.

Blacksmith napisał(a): Mi aktualnie zostać egzaminatorem byłoby po prostu wstyd.


Nie każdy musi być egzaminatorem. Ja się niczego nie wstydzę.

JAKUB napisał(a):Aby dostać, lub nawet utrzymać, etat egzaminatora trzeba być "gibkim - nie twardym". Tak działajom "kluby wzajemnej adoracji i przyjaciół królika ."


żeby utrzymać etat egzaminatora trzeba egzaminować zgodnie z tym co jest napisane przez decydentów. Nic więcej i nie mniej.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez Blacksmith » środa 22 czerwca 2016, 22:46

skov napisał(a):żeby utrzymać etat egzaminatora trzeba egzaminować zgodnie z tym co jest napisane przez decydentów

No i w tym pies pogrzebany. Ja bym nie potrafił oblać kogoś np. za 2 zgaśnięcia silnika czy lekkie najechanie na linię ciągłą. A Rozporządzenie wymaga aby oblewać za te rzeczy. Dlatego napisałem jak napisałem, że mi byłoby osobiście wstyd. Poza tym zdaje się i od razu z marszu wykonuje oceniane manewry egzaminacyjne na nowym nieznanym aucie. Sam pamiętam swoje przeboje w tym temacie, że jak jechałem na aucie z OSK to pasażerowie mogli uciąć sobie drzemkę, a jak wsiadałem do auta WORD to egzaminatorzy przez o wiele bardziej czuły hamulec lądowali na szybie, także to jest niesprawiedliwość totalna. Po prostu nie chciałbym oblewać za coś co bym nie chciał, ale bym musiał. W Niemczech zdawać na autach z osk można? Można. I nie pisz ktoś, że u nas też jest taka możliwość, bo jest tylko w teorii, w praktyce rzaaadko kiedy jest to mozliwe.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez Borys_q » środa 22 czerwca 2016, 23:55

A Rozporządzenie wymaga aby oblewać za te rzeczy.


Coś sie zmieniło?
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez oskinstruktor » czwartek 23 czerwca 2016, 00:10

A dlaczego egzaminator pozwolił kontynuować zadanie bez włączonych świateł? Albo ściema albo niedomówienie. Może dał by też tą możliwość po "przetarciu" pachołka i poczekał na drugie? :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez jasper1 » czwartek 23 czerwca 2016, 06:18

^
Rozumiem, że nie pozwolił i to był koniec pierwszego podejścia do zadania.
Zdający wpadł na to, jaki błąd zrobił i pojechał - to już było drugie podejście.
Zdający widząc, że uderzy w słupek zatrzymał się, bo nie pomyślał, że to już drugie podeście.
Koniec zadania z wynikiem negatywnym.

Może trochę zemścił się brak znajomości zasad przeprowadzania egzaminu.
Jeśli by pamiętał, że to drugie podejście do zadania, to może by się bardziej zmobilizował, a może nie.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez skov » czwartek 23 czerwca 2016, 08:34

Borys_q napisał(a):
A Rozporządzenie wymaga aby oblewać za te rzeczy.


Coś sie zmieniło?


Ani w rozporządzeniu ani w głowach ludzi bez zmian w tym temacie :D


Po prostu nie chciałbym oblewać za coś co bym nie chciał, ale bym musiał.


egzaminator zaczynając pracę nie podpisuje klauzuli sumienia tylko zobowiązuje się do przeprowadzania egzaminów zgodnie z prawem.


W Niemczech zdawać na autach z osk można? Można. I nie pisz ktoś, że u nas też jest taka możliwość, bo jest tylko w teorii, w praktyce rzaaadko kiedy jest to mozliwe.


w praktyce jest to możliwe i są szkoły w których każdy egzamin przeprowadzony jest autem OSK.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez Blacksmith » czwartek 23 czerwca 2016, 16:28

No to wychodzi na to, że rzadko który egzaminator czyta rozporządzenie. Tyś skov jednym z wyjątków, szacun.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Brak świateł na łuku

Postprzez Borys_q » czwartek 23 czerwca 2016, 16:39

No to wychodzi na to, że rzadko który egzaminator czyta rozporządzenie.


Też wychodzi, że rzadko który kursant mówi prawdę po oblanym egzaminie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości