Pytania egzaminacyjne

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pytania egzaminacyjne

Postprzez Kei92 » środa 08 czerwca 2016, 20:44

Witam, mam pytanie co do pytania które napotkałem podczas nauki na kategorię B.

Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?
Obrazek
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez kadziunt » czwartek 09 czerwca 2016, 20:24

Nie mozna wyprzedzic
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez Kei92 » czwartek 09 czerwca 2016, 22:23

Dlaczego nie można? Według ustawy "Prawo o ruchu drogowym" wynika chyba, że można:

http://prawooruchudrogowym.pl/l/ruch-po ... przedzanie
7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:
1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

8. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscach, o których mowa w ust. 7 pkt 1 i 2, na jezdni:
1) jednokierunkowej;
2) dwukierunkowej na odcinku z wyznaczonymi pasami ruchu, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym – w miejscu, gdzie jest to zabronione znakami na jezdni.

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
1) na jezdni jednokierunkowej;
2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

Czy ja czegoś tutaj nie rozumiem? Proszę o odpowiedź.
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez kadziunt » czwartek 09 czerwca 2016, 22:31

Dopuszcza sie ale z lewej strony z prawej sie nie dopuszcza w tych przypadkach
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez among » piątek 10 czerwca 2016, 05:26

http://www.info-car.pl/infocar/artykuly/wyprzedzanie-z-prawej-strony-przepisy.html


7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

- przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;
- na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;
- na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

8. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscach, o których mowa w ust. 7 pkt 1 i 2, na jezdni:

- jednokierunkowej;
- dwukierunkowej na odcinku z wyznaczonymi pasami ruchu, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym – w miejscu, gdzie jest to zabronione znakami na jezdni.


art. 24 ustawy Prawo o ruchu drogowym w pkt 10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu.
Zbieraj punkty karne - 24 punkty możesz wymienić na rower.
"Gdy alkoholu pełne nieba - pękają mózgi oraz drzewa"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
among
 
Posty: 293
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2012, 03:00
Lokalizacja: Szukam Satelity...

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez jasper1 » piątek 10 czerwca 2016, 07:43

Kei92,
10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7
itd.
Jeśli chcesz wyprzedzać z prawej, to musisz spełnić warunki z ustępu 10 oraz z 1 i 7, a zapis z ustępu 8 dopuszczający pewne wyjątki od zapisu w ustępie 7 nie dotyczy Cię.
Nie możesz w tym miejscu wyprzedzać.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez Kei92 » sobota 11 czerwca 2016, 16:18

Dziwne te pytania a właściwie prawidłowe odpowiedzi na nie. Ciekawe czy na egzaminie też są takie?

Obrazek

Prawidłowa odpowiedź brzmi NIE. Czy mogę w takim razie przejechać rowerzystę, który będzie przejeżdżał przez przejście dla pieszych, czy co mam zrobić?
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez kadziunt » sobota 11 czerwca 2016, 16:55

Zgodnie z przepisami rowerzysta to kierujacy a nie pieszy i nie powinien po przejsciu jezdzic w razie dzwonka dobry policjant kara wlasnie rowerzyste ;) na stronie ministerstwa masz wszystkie pytania to sobie mozesz sprawdzic co tam jest
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez Kei92 » czwartek 23 czerwca 2016, 19:24

Jaką byście dali odpowiedź na to pytanie:

Obrazek
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez kadziunt » czwartek 23 czerwca 2016, 19:31

Musisz sie bardziej postarac i skorygowac tez przecinek ;)
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez Kei92 » czwartek 23 czerwca 2016, 19:44

To jest pytanie które mam w dziale Oficjalne pytania. Ciekawe czy to pytanie jest też na egzaminie.
Jaką byś dał odpowiedź w takim razie? :)
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez kadziunt » czwartek 23 czerwca 2016, 20:33

Nie ma mozliwosci aby tak skonstruowane pytanie znalazlo sie w panstwowej bazie. niestety firmy sprzedajace pytania zamiast opracowac cala baze pytan oficjalnie dostepnych tworza nowe ;) Ale jesli juz mial bym odpowiadac na tak postawione pytanie to zaznaczyl bym odpowiedz nie ;)
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez Kei92 » sobota 25 czerwca 2016, 18:06

Witam,
Jak odpowiedzielibyście na pytanie czytając poniższy tekst (do tego pytania)
Znak B-17 "zakaz wjazdu pojazdów o długości ponad ... m", oznacza zakaz ruchu pojazdów lub zespołów pojazdów, których długość (również z ładunkiem) jest większa od wartości podanej na znaku. Znak drogowy pionowy umieszczony po prawej stronie jezdni dotyczy kierujących znajdujących się na wszystkich pasach ruchu.

Obrazek
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 27 czerwca 2016, 02:35

Ja pamiętam te testy robiłem przez.... 10 miesięcy i rozwiązałem chyba z 500 zanim przystąpiłem do egzaminu. Wynik 74/74, no ale pracy i czasu w to włożyłem nie mało. I też w przeciwieństwie do wielu nie będę się teraz wymądrzał, że pytania są OK i jak to łatwo zdać tą teorię, no bo ja już "mam to za sobą". Bzdetność, nielogiczność i podchwytliwość wielu pytań sprawia, że i tak uczy się tego wszystkiego na pamięć. Z tego co wiem to i tak pousuwali jakiś czas temu całą masę beznadziejnych pytań, więc chyba aktualnie nie jest najgorzej.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Pytania egzaminacyjne

Postprzez sankila » niedziela 03 lipca 2016, 12:51

Kei92 napisał(a):Czy mogę w takim razie przejechać rowerzystę, który będzie przejeżdżał przez przejście dla pieszych, czy co mam zrobić?
Pytanie brzmi: czy rowerzysta ma pierwszeństwo, a nie "co zrobisz, gdy zobaczysz rowerzystę jadącego przez przejście?"
Te pytania sprawdzają, czy wkułeś na pamięć przepisy. Jeśli więc nie ma przepisu, który mówi "rowerzysta na przejściu MA pierwszeństwo", to odpowiedź brzmi "nie".

Pyt 2.
Jeśli na znaku jest zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony, a pytanie brzmi, czy mogą wjechać pojazdy powyżej 3.0 ton, to prawidłowa jest odpowiedź:TAK. bo auto 3,2 t to więcej niż 3,0 ale nie wiecej niż 3,5 t.
To samo jest z pyt.3. Znak zakazuje wjazdu pojazdów dłuższych niż 10 m, więc 10 m jest ok.

Musisz się nauczyć odpowiadać dokładnie na pytanie i dokładnie z przepisów. Gdy zapytają 'czy wolno przejechać rowerzystę, łamiącego przepisy", odpowiedź brzmi NIE, bo nie ma przepisu, który pozwala go rozjechać.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości