Oblany egzamin - krótkie pytanie.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez Burrito » środa 25 maja 2016, 18:25

Witam, byłem dziś na egzaminie, do czasu oblania było wszystko ok, ale chcę po prostu wiedzieć, czy jest sens się odwoływać, lub po prostu wiedzieć na przyszłość co w takiej sytuacji zrobić. Przedstawię to na "obrazku" w załączniku.
Na pasie na którym napisałem korek samochody poruszały się powoli, ja natomiast miałem wolny pas - nie zmieniałem go, zgodnie z poleceniem egzaminatora jechałem prosto. Przed przejściem zachowałem szczególną ostrożność(nikogo nie było w pobliżu, a właściwie na tym zakorkowany pasie samochód toczył się przez te pasy), po przejechaniu przejścia... usłyszałem dziękuję, egzamin negatywny "wyprzedzanie na przejściu dla pieszych" Jak to jest w rzeczywistości? Ja mając prawy wolny pas nie mogłem właściwie tego inaczej przejechać. Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (8.79 KiB) Przeglądane 4187 razy
Burrito
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 25 maja 2016, 18:10

Re: Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez sankila » piątek 27 maja 2016, 00:46

Odwołuj się.

Zgodnie z art. 6 Konwencji Wiedeńskiej, którą Polska ratyfikowała w 1968 roku, nie jest wyprzedzaniem jazda "z prędkością pasa", jeśli droga ma co najmniej dwa pasy ruchu i oba są zajęte. Masz jechać z taką prędkością, żebyś widział przejście i mógł się zatrzymać, gdyby wszedł pieszy.
KW, art 6.
Jeżeli mają zastosowanie postanowienia ustępu 5 lit. a) niniejszego artykułu (tzn. co najmniej dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i natężenie ruchu jest takie, że pojazdy nie tylko zajmują całą szerokość jezdni przeznaczonej do ruchu w kierunku, w którym się poruszają, lecz także jadą z szybkością zależną od szybkości poprzedzającego pojazdu poruszającego się w danym rzędzie, to bez naruszania postanowień ustępu 9 niniejszego artykułu (tzn.jechać z dostatecznie zmniejszoną szybkością, aby się zatrzymać, gdyby był pieszy na przejściu) jazda pojazdów na jednym pasie ruchu z większą szybkością niż na innym pasie nie będzie uważana za wyprzedzanie w rozumieniu niniejszego artykułu;.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez JAKUB » piątek 27 maja 2016, 14:59

...
Na kolejny egzamin zaproś sobie osobę z Urzędu Marszałkowskiego, tak aby się w nadzorowaniu nie zasiedzieli w papierach.
...
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez Burrito » piątek 27 maja 2016, 18:46

Super, dziękuję za pomoc. Ucieszyła mnie ta wiadomość, żeby się odwołać(Nie będę oszukiwał, koszt egzaminu dla mnie to sporo pieniędzy). W końcu za którymś podejściem udało się opanować stres na egzaminie a tu taka niespodzianka. W jaki sposób to najlepiej to skonstruować i gdzie złożyć odwołanie?
Burrito
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 25 maja 2016, 18:10

Re: Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez JEBSYN » sobota 28 maja 2016, 08:25

Odwołaj się, jak dla mnie wynik wstawiony niesłusznie.
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Re: Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez wlodix » niedziela 29 maja 2016, 15:45

Art 11 pkt. 9. Konwencji o Ruchu Drogowym:

Pojazd nie powinien wyprzedzać innego pojazdu zbliżającego się do przejścia dla pieszych,
wyznaczonego znakami na jezdni lub oznaczonego jako takie, albo pojazdu zatrzymanego bezpośrednio
przed tym przejściem, lecz jechać z dostatecznie zmniejszoną szybkością umożliwiającą natychmiastowe
zatrzymanie pojazdu, jeżeli pieszy znajduje się na przejściu. Żadne z postanowień niniejszego ustępu nie
powinno być interpretowane jako uniemożliwiające Umawiającym się Stronom lub ich organom
terenowym wprowadzenie zakazu wyprzedzania w określonej odległości od przejścia dla pieszych lub
nałożenia surowszych wymagań na kierującego pojazdem, który zamierza wyprzedzać inny pojazd
zatrzymany bezpośrednio przed przejściem.
wlodix
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 21 kwietnia 2012, 20:40

Re: Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez Blacksmith » niedziela 29 maja 2016, 16:11

Pisz KONIECZNIE odwołanie. Pamiętaj, że jest na to 14 dni. A egzaminatorów po takim 2 czy 3 ich rażącym zachowaniu powinni z automatu wyrzucać i dożywotni zakaz wykonywania zawodu. Wszelkie wątpliwości powinny być wyjaśniane na korzyść zdającego.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez Burrito » wtorek 31 maja 2016, 11:15

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc. W tym tygodniu zanoszę odwołanie. Dziś egzamin zdany bezbłędnie, przejeżdżałem znów przez to samo miejsce, była podobna sytuacja i egzaminator nie robił problemów. ;) Serdecznie pozdrawiam! :)
Burrito
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 25 maja 2016, 18:10

Re: Oblany egzamin - krótkie pytanie.

Postprzez skov » wtorek 31 maja 2016, 18:27

ja tu nie widzę rażącego zachowania egzaminatora, widzę tylko relację osoby zdającej która przedstawiła swój punkt widzenia. Trzeba zobaczyć film z którego będzie widać czy poniosło egzaminatora czy osobę za kierownica.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości