Dużo ważnych pytań kat. A&B - potrzebna pomoc.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Dużo ważnych pytań kat. A&B - potrzebna pomoc.

Postprzez kondziu124 » czwartek 19 maja 2016, 10:23

Szanowni Państwo,
zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na kilka moich pytań gdyż aktualnie nigdzie nie jestem w stanie znaleźć na nie odpowiedzi, a i nie mam też możliwości skontaktowania się obecnie z Word Bemowo.

Zaczynając, jak wygląda sytuacja w przypadku przystępowania do szkolenia i egzaminu państwowego na kat. A - czy muszę mieć skończone 24 lata, czy musi mi się po prostu zacząć 24 rok życia i od tego momentu mogę podejmować jakieś kroki celem uzyskiwania uprawnień na kat. A?

Następne pytanie, otóż odbywałem kurs na kategorię B kilka lat temu, jednakże nie zdałem jej, ale zarówno ukończone pomyślnie badania lekarskie, wszelkie inne dokumenty odnośnie zdania kursu teoretycznego i praktyk w szkole jazdy jak i egzaminu teoretycznego zostały w Wordzie na Bemowie i nic z nimi od tamtej pory nie robiłem, nie odbierałem etc. Czy tracą one jakkolwiek ważność? Czy Word po jakimś czasie pozbywa się ich i wszystko muszę robić od nowa? Czy może jest szansa na wznowienie egzaminu państwowego posiadając tamte dokumenty i po prostu podchodząc na nowo do egzaminu państwowego teoretycznego jak i praktycznego? Czy też muszę od zaczynać od zera i podchodzić od początku do kursu w szkole jazdy na kat. B? Jeśli jest szansa na wznowienie to czy badania lekarskie jakie tam się znajdują muszą zostać zastąpione nowymi?

Jak to wygląda w przypadku wyrabiania PKK gdyż jak pamiętam, w czasach, gdy ja podchodziłem do zdania mowy o czymś takim jak PKK nie było.
Jeśli moje dokumenty na kat. B z poprzedniej szkoły o ukończeniu pełnego kursu kat. B już w Wordzie są to czy muszę to PKK nadal wyrabiać? Jeśli te dokumenty nie tracą w jakiś sposób ważności to rozumiem, że najpierw muszę rozpocząć od tej całej procedury związanej z PKK zanim przystąpię do egzaminów państwowych w Wordzie? Czy w przypadku chęci rozpoczęcia szkoleń na kat. A, procedury związane z PKK muszą być podjęte przed przystąpienie do kursu w OSK, czy dopiero przed przystąpieniem do egzaminów państwowych?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
kondziu124
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 19 maja 2016, 10:18

Re: Dużo ważnych pytań kat. A&B - potrzebna pomoc.

Postprzez Blacksmith » piątek 20 maja 2016, 12:32

Bierzesz telefon w rękę i dzwonisz do swojego wydziału komunikacji lub starostwa i tam udzielą Ci wszystkich informacji. Numery telefoniczne idzie łatwo znaleźć w wyszukiwarce google.
Ze swojej strony tylko dodam, że kurs, który ukończyłeś na pewno jest ważny i wydział komunikacji musi o tym wiedzieć. Tak samo WORD gdzie miałeś wcześniej egzaminy. Ale nawet w razie czego to rozumiem masz zaświadczenie o ukończeniu kursu ze swojego OSK?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Dużo ważnych pytań kat. A&B - potrzebna pomoc.

Postprzez kondziu124 » piątek 20 maja 2016, 14:05

Dziękuję za odpowiedź! Sam wolałem po prostu najpierw zapytać, przed dzwonieniem do Wordu, czy tego pierwszego, aby wiedzieć z czym się liczyć i co mogę usłyszeć (bądź nie). Kwit o ukończeniu szkolenia na B z mojego OSK mieć, mam na pewno. Word nie brał oryginału tylko kopię jak mi się zdaje.
kondziu124
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 19 maja 2016, 10:18

Re: Dużo ważnych pytań kat. A&B - potrzebna pomoc.

Postprzez jasper1 » piątek 20 maja 2016, 22:11

Nie wymyślaj sobie problemów na zapas. Skontaktuj się z Wydziałem Komunikacji (nie z WORDem) i tam wszystko załatwisz i wszystkiego się dowiesz. Będzie pewnie do PKK potrzebne nowe zdjęcie, bo zmienił się wymagany format, badanie w zależności od tego na ile były wydane, dokumenty odesłane z WORDu do WK są zarchiwizowane i do ponownego wykorzystania.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości