Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez Iwak123 » środa 11 maja 2016, 18:21

Witam mam pytanko odnośnie skarg i odwołań nie zdałam dziś egzaminu na kat b powodem było dwukrotne brak hamowania silnikiem czy za coś takiego można oblac? W pewnym momencie zapytał czy chce kontynuować jazdę bo egzamin jest negatywny bez względu na to czy pojadę dalej... Wiec się przesiadłem nie wiem czy dobrze zrobiłam :-( Druga sprawa to lekcewazace podejście do egzaminu egzaminator odszedł sobie od auta daleko w trakcie wykonywania przezemnie pierwszego zadania miałam wrażenie ze mowie do siebie a na samym początku źle wydrukowal karę i zostawił mnie w aucie z kluczykami w stacyjce ;-) czy mogę i czy powinnam napisać skargę? Czy powinnam się odwołać od wyniku egzaminu?
Iwak123
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 11 maja 2016, 17:58

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez nezumi1 » czwartek 12 maja 2016, 13:40

Źle zrobiłaś, że się przesiadłaś, nawet jeśli nie zdałaś. Płacisz kupę kasy za jazdę z egzaminatorem i to jest bezcenne doświadczenie w kontekście przyszłych prób. Brak ecodrivingu to błąd, którzy powtórzony dwa razy skutkuje wynikiem negatywnym bez przesiadki. Widocznie hamowałaś sprzęgłem, a wielu egzaminatorów tego nie lubi.

Co do odwołania, nie sądzę, żebyś miała ku temu powód. Źle wypełnił kartę, to poszedł po nową - zdarza się.

Zapisuj się jeszcze raz i głowa do góry!
nezumi1
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek 12 maja 2016, 09:24

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez pasqudek » czwartek 12 maja 2016, 15:30

Brak interpunkcji. Raz piszesz jak facet, raz jak kobieta.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez Karolina1994 » czwartek 12 maja 2016, 15:39

Moim zdaniem nie ma po co się odwoływać, przyznajesz że nie hamowałaś silnikiem, a to jest wymagane i tyle.
To że egzaminator nad tobą nie stał przy obsłudze pojazdu, nie oznacza że cię olewał.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez Blacksmith » czwartek 12 maja 2016, 21:54

Hamowanie silnikiem to kolejna bzdurna zmiana i wymóg podczas egzaminu. Oczywiście, hamowanie silnikiem (rzecz jasna nie zawsze można) to oszczędność paliwa i hamulców. Ale co kogo to obchodzi jak kto będzie potem to robił jako kierowca? Moje pieniądze na paliwo i moje hamulce.
Kolejna zmiana aby tylko uwalić, aby więcej razy podchodzić.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez rpa » czwartek 12 maja 2016, 22:29

Blacksmith napisał(a):Hamowanie silnikiem to kolejna bzdurna zmiana i wymóg podczas egzaminu. Oczywiście, hamowanie silnikiem (rzecz jasna nie zawsze można) to oszczędność paliwa i hamulców. Ale co kogo to obchodzi jak kto będzie potem to robił jako kierowca? Moje pieniądze na paliwo i moje hamulce.
Kolejna zmiana aby tylko uwalić, aby więcej razy podchodzić.

A co kogo obchodzi, czy będziesz piłował silnik do odcinki na każym biegu? A jakoś za to źli egzaminatorzy uwalają uciśnionych od zarania dziejów.
A tak poza tym - kwestie środowiskowe. Zdajesz egzamin, na którym wykazujesz się umiejętnością ekonomicznej i ekologicznej jazdy. Czy będziesz to stosował - twoja sprawa.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez Blacksmith » czwartek 12 maja 2016, 23:48

Powiedzmy, że za 20 czy 30 lat (nieważne, kiedyś to i tak nastąpi) gdy już w Polsce będą powszechne pojazdy elektryczne i na takich zdawany egzamin to zapewne wymyślą kolejne sposoby... "Zużył pan 30 ah w ciągu 40 min, a dopuszczalne zużycie w takim czasie to 28 ah. Wynik negatywny". Tylko co to się ma do umiejętności realnego poruszania się w ruchu drogowym?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez pasqudek » piątek 13 maja 2016, 00:23

Blacksmith: pasazerowie podziekuja Ci m.in. za brak chamskiego hamowania/przyspieszania.
Elektryczna ciezarowka/ciagnik siodlowy? :D
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez tomcioel1 » piątek 13 maja 2016, 08:50

hamowanie silnikiem , "eko jazda" itp zadania wprowadzono może i słusznie ale zważywszy na ich trudną mierzalność i problem z obiektywną oceną prowadzi to do kolejnych prawnych możliwości "uwalania" zdających jak już nie ma sie do czego innego doczepić... no i niestety niektórzy z tego korzystają... no bo jak właściwie ocenić błąd hamowania silnikiem ? jeżeli ktoś przez cały egzamin robi to poprawnie a 2 razy za szybko wciśnie sprzęgło to "zapraszamy do kasy" ??? podobnie z "eko" - osoba siada do auta którego nie musi wcale znać i nie wie że np yaris ma bardzo czuły gaz - no i ryczy auto przy ruszaniu... to co , do kasy ???
wczoraj miałem okazję jechać za egzaminem ... przerwanym zresztą, za kierownicą pan egzaminator , kursantka z miną wiadomo jaką obok - szanowny pan egzaminator omalże nie przejechał rowerzysty na przejeździe dla rowerów , na szczęście rower miał dobre hamulce - obaj z kursantem byliśmy w szoku.....
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez Karolina1994 » piątek 13 maja 2016, 09:27

tomcioel1, Też byłam świadkiem jak egzaminator łamie przepisy drogowe.
Jeszcze na kursie również jechałam za egzaminem, gdzie kierował już egzaminator, i sam nie włączył dwa razy kierunkowskazu gdy skręcał, raz na skrzyżowaniu, a drugi jak skręcał w bramę wordu.Już by nie zdał :-D
W sumie każdemu może się zdarzyć, ale egzaminator powinnien jednak być wzorem, tym bardziej jak obok siedzi kursant.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez Blacksmith » piątek 13 maja 2016, 12:47

Tak, Ci "szanowni" egzaminatorzy bardzo często "błyszczą" przykładem. Po mojej pierwszej porażce gdy wracaliśmy to siedział za kierownicą bez zapiętego pasa. O ile wiem to gdy instruktor czy egzaminator prowadzi to mają już obowiązek mieć zapięty pas. Ale jak koszą taką kapuchę to co im tam 100 zł mandatu. Wielkie nic.

pasqudek- Myślę, że za 20/30 lat technika pójdzie już tak do przodu i będą takie akumulatory, że i ciężarówka na nim daleko zajedzie. Zresztą w tym czasie mogą już być powszechne napędy wodorowe lub nawet mini reaktory atomowe, co pozwoli nawet ciągnikowi jechać bez "tankowania" 10 czy 20 lat,
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez pasqudek » piątek 13 maja 2016, 16:26

Blacksmith marzenie
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez tomcioel1 » piątek 13 maja 2016, 21:43

z dzisiaj : jedziemy z dziewczyną do skrzyżowania, przed nim stoi auto na awaryjnych i 2 panów walczy z wieśwagenem... na sygnalizacji czerwone - nie da rady objechać zepsutego samochodu bo musielibyśmy zatrzymac się na przejściu dla pieszych a więc stoimy czekając na zmianę świateł z włączonym lewym kierunkowskazem...i co się dzieje ????
otóż omija nas opel a w nim miss wordu - blondi 300 % normy i.... szanowna pani egzaminator nie patrząc na nasz lewy kierunkowskaz objeżdża nas zatrzymując się centralnie na środku pasów.... normalnie nóż się w kieszeni otwiera
kobieta ma największy % oblewania w całym wordzie... kto jej dał prawo jazdy? kto dał uprawnienia egzaminatora ???
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez Blacksmith » piątek 13 maja 2016, 21:59

tomcioel1- Zgłoś to do waszego WORD, na pewno znajdą z kamer sytuację i może coś z nią zrobią. Precz z takimi egzaminatorami
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Oblany egzamin kat b za brak hamowania silnikiem

Postprzez tomcioel1 » piątek 13 maja 2016, 22:06

pani egzaminator jako pracownik miesiąca i roku wracała już prywatnym samochodem po kolejnym pracowitym dniu - a więc nie ma szans na monitoring....

Poza tym powiedz czy zwolniłbyś swojego najlepszego pracownika ?
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 44 gości