Zakończenie kursu w 2011 roku

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zakończenie kursu w 2011 roku

Postprzez ziomek123 » niedziela 24 kwietnia 2016, 21:04

Hej moja sytuacja jest taka

rozpocząłem kurs na prawko w 2011 roku i w tym samym roku go zakończyłem - czyli odebrałem dokumenty z mojego ośrodka szkolenia, badanie lekarskie zrobiłem itp

teraz nauczyłem się na przepisy nowe i chciałbym zapisać się na egzamin teoretyczny ale nie wiem od czego zacząć bo naczytałem się o jakichś pkk itp

z tego co widziałem te pkk weszło w 2013 roku. Pytanie czy muszę to coś mieć żeby się teraz zapisać ?

(Po ukończeniu kursu nigdy nie zdawałem egzaminu)

pomóżcie proszę bo słaby jestem z tych wszystkich papierków
ziomek123
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 24 kwietnia 2016, 21:00

Zakończenie kursu w 2011 roku

Postprzez WORDwatch » wtorek 26 kwietnia 2016, 20:27

Opis-Sobczyk, Jolanta, Departament Infrastruktury napisał(a):Dzień dobry!
Jeżeli Pan ukończył kurs prawa jazdy i przystąpił do egzaminu w WORD Kielce przed dniem 19 stycznia to należy zgłosić się do WORD-u na kontynuację zdawania, a profil zostanie nadany przez starostwo dopiero przy wydawaniu dokumentu prawa jazdy.
Natomiast jeżeli kandydat na kierowcę ukończył kurs prawa jazdy, ale nie podjął próby zdawania egzaminu w WORD przed dniem 19 stycznia to powinien udać się po profil do starostwa powiatowego odpowiedniego do miejsca zamieszkania i dopiero po nadaniu profilu zgłosić się już bezpośrednio do WORD celem ustalenia terminu egzaminu.
Kursy na prawo jazdy ukończone po dniu 1 lipca 1998 r. są ważne nie jest określony termin ich ważności.

Tomasz Barczak, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego napisał(a):Dzień dobry,
W odpowiedzi na zapytanie (...) w sprawie tworzenia profilu kandydata dla osób które ukończyły kurs na "starych przepisach" informuję:
Zgodnie z § 62 rozporządzenia z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz. U. poz. 995) w sprawach wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia stosuje się dotychczasowy sposób wypełniania i obieg dokumentów. W związku z powyższym od takich osób jak Pan nie jest wymagane uzyskiwanie profilu kandydata na kierowcę. Pana sprawa załatwiana jest na dotychczasowych zasadach.
Kurs prawa jazdy ukończony przed wejściem nowych przepisów jest ważny na dotychczasowych zasadach i jest ważny w nowo obowiązujących przepisach.

Dotyczy Cię podkreślony fragment, mam nadzieję że pomogłem.
WORDwatch
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 31 grudnia 2015, 23:28


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości