Pierwszy egzamin od 2010 i kilka pytań

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pierwszy egzamin od 2010 i kilka pytań

Postprzez stoszek » czwartek 31 marca 2016, 17:43

Witam

W 2010 roku ukończyłem kurs, zaliczyłem teorie i 3 razy miałem negatywny na praktycznym. Ostatni praktyczny miałem w grudniu 2010, dodatkowo teoria kończyła mi się na początku stycznia. Ze względu na średnią w tamtych czasach moją sytuacją finansową postanowiłem odłożyć zdawanie egzaminu na prawko na okres wiosenny/letni. Ale jak to zazwyczaj bywa z odkładaniem, odłożyłem to jednak bezterminowo. Teraz to postanowiłem zmienić, ale jak wiadomo, przepisy się zmieniły, nowa forma teorii, badania z terminem ważności, PKK. I tutaj pojawiają się moje pytania:
1. Od czego teraz muszę zacząć maraton z załatwianiem spraw papierkowych? Starostwo, WORD czy badania (badania miałem robione pod koniec 2009, kurs robiony grupowo poprzez szkołę)
2. Gdzie się mogą obecnie znajdować dokumenty, które w 2010 składałem w WORDzie? I czy nowe zdjęcia będę musiał dorabiać?
3. OSK w którym robiłem kurs jeszcze istnieje, będę też musiał od nich pobierać jakieś dokumenty?

Jutro mam zamiar przejechać się do WORDu ogarnąć moją sytuację, ale jeszcze postanowiłem się zapytać tutaj bo jeśli muszę czegoś innego zacząć to zaoszczędziło by mi to sporo czasu, WORD w Lublinie, w zasadzie to pół miasta bym miał do przejechania (z przesiadką MPK ;/), a filia starostwa w której musiałbym teoretycznie składać wniosek o PKK znajduje się jakieś 30km od Lublina, mieszkam mniej więcej w połowie drogi do obu.

Z góry dzięki za pomoc
stoszek
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 31 marca 2016, 16:52

Re: Pierwszy egzamin od 2010 i kilka pytań

Postprzez dylek » czwartek 31 marca 2016, 23:42

Pierwsze kroki kieruj do starostwa. (możesz próbować zadzwonić i telefonicznie zasięgnąć info co do zdjęcia i badań)
Tam WORD przesłał twoje dokumenty o skończonym kursie itp. i na ich podstawie wyrobisz PKK.
W starostwie ci powiedzą, czy akceptują załączone zdjęcie (zmieniły się ostatnio wymogi w tym zakresie), oraz czy badanie lekarskie OK, czy też musisz donieść nowe.
Mając PKK będziesz mógł się zapisać na egzamin w WORDzie.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości