Oblałem na górce - pytania techniczne

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez pasqudek » środa 20 kwietnia 2016, 15:42

Blacksmith Na obrot? Wtedy masz mniejsze pole widzenia. Nie lepiej na lusterka?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez Blacksmith » środa 20 kwietnia 2016, 15:54

ależ ja używam lusterek i to cały czas (nie licząc późniejszego patrzenia przez tylną szybę
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez lili0404 » sobota 06 stycznia 2018, 18:45

Ja też uważam, że uczenie na pacholki, klamki, obroty o 180st są jakieś dziwne. Na łuku zawsze ruszalam sie i mocno wychylalam by widzieć linie w prawym lusterku. Musialam widzieć co robię. Potem gdzieś na parkingu jak mnie "oparkuja" auta to gdzie będę patrzeć na ich przednie szyby czy w lusterka i do tyłu?
lili0404
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 06 stycznia 2018, 18:39

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 08 stycznia 2018, 10:32

lili0404 napisał(a):JPotem gdzieś na parkingu jak mnie "oparkuja" auta to gdzie będę patrzeć na ich przednie szyby czy w lusterka i do tyłu?


Ja byłam uczona na obrót, a problemów nie mam. Na egzaminie próbnym zepsułam obrót (za późno, za ostry, czy coś tam). I co z tego? Skoncentrowałam się, zaczęłam powolutku lawirować według wskazań lusterek, linii etc. Zadanie zaliczyłam. Instruktor powiedział, że się wybroniłam, co świadczy o tym, że zaczynam panować nad pojazdem. Jazda po łuku "na małpę" nie zwalnia z myślenia.

Problem z lusterkami miałam potem: w szkolnym clio ustawiałam lusterka przed ruszeniem do miasta i przy parkowaniu oraz na placu nic nie zmieniałam, wszystko grało. Ale już w moim gracie to nie działa: ustawiam lusterka do jazdy przez miasto, ale żeby widzieć linie przy parkowaniu tyłem, muszę je mocno opuszczać.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 08 stycznia 2018, 22:10

@kolezankafilizanka- Może nie dokładnie na temat, ale ja nie potrafię zrozumieć jak można dopuszczać zdających na łuku w konkretne ulewy. Wtedy często lusterka są zachlapane kroplami i obraz potrafi się zniekształcać. Tak właśnie podczas ulewy zdawałem.... i tu Cię być może zaszokuje.... zaliczyłem łuk tylko dzięki skorzystaniu ze sposobu "na małpę". Także Bogu dzięki, że ktoś wymyślił sposób "na małpę". A swoją drogą prawdziwymi małpami są ci co dopuszczają egzamin na łuku podczas ulewy.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez ZOli » czwartek 11 stycznia 2018, 11:51

Ruszania pod górkę, jeszcze przed kursem nauczył mnie mąż, który jest zawodowym kierowcą. Jako początkujący kierowca miałam zakazane ruszanie bez gazu, ponieważ jest większa szansa na zgaśnięcie silnika. Na całe szczęście trafiłam na instruktorów, którzy również kazali mi ruszać z gazem. Jadąc do tyłu po łuku obserwuję lusterka i co jakiś czas obracam się przez prawe i lewe ramię. Mąż również nauczył mnie pokonywania łuku obserwując tylną oraz boczne tylne szyby a co jakiś czas lusterka. Na egzaminie będę jechała głównie na lusterka obserwując w większości prawe lusterko.
ZOli
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 11 grudnia 2017, 21:53

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 13 stycznia 2018, 20:28

Blacksmith napisał(a):@kolezankafilizanka-Także Bogu dzięki, że ktoś wymyślił sposób "na małpę". A swoją drogą prawdziwymi małpami są ci co dopuszczają egzamin na łuku podczas ulewy.


Wiesz Blacku, ja jeździłam od marca do paźdz. 2016. To było 88 h, w tym deszcz 3 razy, i to jaki deszcz... był i przeszedł. Większość czasu jak nie słońce, to wręcz upały. Jazdy w ulewie itd. uczę się sama, a wolałabym przerobić to najpierw na egzaminie, gdzie jedyne ryzyko to oblanie, a nie stłuczka czy utrata życia. Gdyby tu nie chodziło o życie, to bym się z Tobą zgodziła.

Co do metody na małpę, już na początku zapytałam instruktora o teorie nt. łuku, a on powiedział, że na placu nie można kombinować. Każdy z nich ma swoje doświadczenie i swoich kursantów, i wybiera metodę, która widać u nich się sprawdza.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez szerszon » sobota 13 stycznia 2018, 20:57

kolezankafilizanka napisał(a):
Co do metody na małpę, już na początku zapytałam instruktora o teorie nt. łuku, a on powiedział, że na placu nie można kombinować..
tzn nie wolno myśleć ? Nie interesowało go, że można było coś wynieść z tego zadania, poza tyczkami w bagażniku ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez kolezankafilizanka » sobota 13 stycznia 2018, 21:24

szerszon napisał(a):
tzn nie wolno myśleć ? Nie interesowało go, że można było coś wynieść z tego zadania, poza tyczkami w bagażniku?[/quote]

1) Wyjaśniłam w 1. poście; 2) Jego zapytaj.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez szerszon » sobota 13 stycznia 2018, 22:25

taaaa...a potem jest tak...


https://youtu.be/97DBcVQwtBQ
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 15 stycznia 2018, 10:57

szerszon napisał(a):taaaa...a potem jest tak...


https://youtu.be/97DBcVQwtBQ


Szerszon, baba z filmiku durna, to widać, ale nie pomyślałeś, że w sumie to jest przyzwolenie na takie rzeczy, a nawet presja? Takie historie, to są typowe skutki wzorowania się na tzw. doświadczonych kierowcach... Szydzą oni z kursantów i mówią: za pół roku będziesz jeździła tak jak "inni", będziesz łamała przepisy, to jest normalne; co się wleczesz (itd., itd.). Osobiście poskarżyłam się na to w wywiadzie dla "Szkoły Jazdy" - ileż można?

Mój instruktor był za likwidacją placu w ogóle i ja się nie dziwię. Jeśli dobra zmiana wprowadzi w życie zakaz dzielenia prze OSK infrastruktury (powołuję się na "Szkołę Jazdy"), to np. we Wrocławiu oznacza to likwidację większości szkół, bo tutaj nie ma gdzie tworzyć placów - masz plac, za chwilę kupuje go bank lub deweloper (przeżyłam to w trakcie kursu). No więc, czy Twoim zdaniem plac ma przyszłość?
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez szerszon » poniedziałek 15 stycznia 2018, 11:50

kolezankafilizanka napisał(a):
Szerszon, baba z filmiku durna, to widać, ale nie pomyślałeś, że w sumie to jest przyzwolenie na takie rzeczy, a nawet presja?

Presja ze strony kursantów ? Bo chce jak najmniejszym nakładem sił ? Podobno się zdarza, ale mi osobiście...nie skłamię, jak napiszę-nigdy.
to np. we Wrocławiu oznacza to likwidację większości szkół, bo tutaj nie ma gdzie tworzyć placów - masz plac, za chwilę kupuje go bank lub deweloper (przeżyłam to w trakcie kursu).
Zgadza się. Idiotyczny pomysł lobbowany przez cwaniaka.Wykorzystuje swoją pozycję w celu likwidacji konkurencji.
No więc, czy Twoim zdaniem plac ma przyszłość?
Rozwiązaniem jest brak obowiązku posiadania placu. Jak ćwiczyć ? To jest do zastanowienia.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 15 stycznia 2018, 19:14

szerszon napisał(a):Presja ze strony kursantów ?


Ach, to by było piękne (nimi przecież kierują instruktorzy/ egz.), ale nie - myślę o presji ze strony kierowców z iksletnim stażem, którym się wiecznie "spieszy". Tej baby z filmu to oczywiście nie usprawiedliwia, ja jedynie zwracam uwagę na to, że takie rzeczy, jakie ona robi, wywołuje przyzwyczajenie, że "wszyscy tak robią", i niski iloraz inteligencji :(
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 15 stycznia 2018, 19:53

kolezankafilizanka napisał(a):Tej baby z filmu to oczywiście nie usprawiedliwia, ja jedynie zwracam uwagę na to, że takie rzeczy, jakie ona robi, wywołuje przyzwyczajenie, że "wszyscy tak robią", i niski iloraz inteligencji

A nie pomyślałaś, że może podczas tego zawracania padła skrzynia biegów i nie mogła już cofnąć? Nie wiemy jak było w 100%
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Oblałem na górce - pytania techniczne

Postprzez szerszon » poniedziałek 15 stycznia 2018, 21:03

To się np trójkąt wyciąga.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości