Ponowne podejście do Kat. B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez PiotrG » wtorek 08 marca 2016, 17:59

Witam.

W Październiku 2013r. otrzymałem ze Starostwa Profil kandydata na kierowcę (PKK) złożyłem wtedy ważne badania oraz zdjęcie. Przejeździłem 30h po czym musiałem wyjechać za granicę do pracy, zrezygnowałem z dalszego zdawania, nie byłem w ogóle w WORD.

Moje pytanie jest takie:
- chcę zdać prawo jazdy Kat. B w innym OSK niż wtedy, więc muszę udać się do poprzedniego OSK po Profil kandydata na kierowcę i wystarczy zanieść go do nowego OSK?

- od 2 tygodni zostały wprowadzone nowe przepisy ze zmianą zdjęcia, czy muszę donosić do Starostwa nowy typ zdjęć ?

Z góry dziękuję za pomoc
PiotrG
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 08 marca 2016, 17:50

Re: Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez JAKUB » środa 09 marca 2016, 01:30

No i może być problem.
W starostwie musisz
1.dostarczyć nowe zdjęcie,
2.pobrać PKK i sprawdzić w sustemie czy OSK wpisał te 30/30 h.

Jeżeli nie "dogadasz " się ze starym OSK (moim zdaniem nie) robisz kurs od nowa.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez PiotrG » środa 09 marca 2016, 06:37

Ja chcę zacząć od nowa naukę ale w innym OSK niż wtedy, tylko czy zabierając PKK ze starego OSK do nowego będę musiał donosić do starostwa jeszcze nowe zdjęcie? Bo w starostwie mam zdjęcie i badania które dałem w 2013r
PiotrG
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 08 marca 2016, 17:50

Re: Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez eragon » środa 09 marca 2016, 14:10

JAKUB napisał(a):.pobrać PKK

PKK już ma - jedynie ze starej szkoły zabrać papiery..
JAKUB napisał(a):robisz kurs od nowa.

Jak ?? Kurs ma zrobiony, jedynie godziny dokupić i iść na egzamin.. Warunek - zamknięte poprzednie szkolenie - mozna sprawdzić łatwo na stronie info-car.. Jeśli da się zarezerwować termin egzaminu to sprawa jasna..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez jasper1 » środa 09 marca 2016, 15:29

PiotrG napisał(a):Ja chcę zacząć od nowa naukę ale w innym OSK niż wtedy, tylko czy zabierając PKK ze starego OSK do nowego będę musiał donosić do starostwa jeszcze nowe zdjęcie? Bo w starostwie mam zdjęcie i badania które dałem w 2013r

Musisz dostarczyć nowe zdjęcie, bo zmieniły się kilkanaście dni temu wymagania, co do sposobu ujęcia Twojego wizerunku na zdjęciu. Czy musisz to zrobić już teraz, czy później pytaj w WK. Sądzę, że wystarczy byś zdążył z nowym zdjęciem przed wyrabianiem dokumentu.
Ukończyłeś szkolenie - zdałeś egzaminy wewnętrzne, otrzymałeś zaświadczenie o ukończeniu kursu, ale nie przystąpiłeś do egzaminu w WORD? Wyjeździłeś godziny, ale nie masz ukończenia kursu?
Sprawdź, czy i co masz podłączone w PKK - najprościej, sprawdź czy jesteś w stanie umówić egzamin w word, jeśli nie, to sprawdź co masz w PKK w WK.
Nawet jeśli nie ukończyłeś szkolenia - nie zdałeś egzaminów wewnętrznych, to obecnie Twój profil powinien być odblokowany przez poprzednie osk (zakładam, że minęły 2 lata od ostatniego Twojego kontaktu z nimi) i nowe osk powinno mieć możliwość jego pobrania.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez JAKUB » środa 09 marca 2016, 19:26

eragon napisał(a):.. (...)Warunek - zamknięte poprzednie szkolenie - mozna sprawdzić łatwo na stronie info-car.. Jeśli da się zarezerwować termin egzaminu to sprawa jasna..
1. Co musiałoby być zrobione (w 10.2013r) w OSK, aby spełnić warunek- zamknięte szkolenie....?
2. Jak wejść do systemu, aby sprawdzić jeżeli nie znam swojego PKK? (PESEL to zamało)
3. Co robi OSK że "starymi" dokumentami?
4. Czy można otrzymać drugą kartkę ze swoim nr PKK jeżeli "stara" jest w OSK. (można mieć przy sobie kilka kartek z tym samym PKK lub mieć nr w SMS od urzednika - bez kartki).
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez PiotrG » środa 09 marca 2016, 19:32

A co ze zdjęciem, jeśli złożyłem w 2013r badania i zdjęcie to muszę donieść nowe zdjęcie do starostwa?
PiotrG
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 08 marca 2016, 17:50

Re: Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez pasqudek » środa 09 marca 2016, 23:16

Badania - zaleznie od ilosci lat na ile dostales.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Ponowne podejście do Kat. B

Postprzez eragon » czwartek 10 marca 2016, 12:46

JAKUB napisał(a):być zrobione

To samo co w 03.2016..
JAKUB napisał(a):nie znam swojego PKK

Czemu nie czytasz postów ?? Musi go odebrać z poprzedniej szkoły, wyciągnąć ze starostwa lub po prostu - mieć zapisany.. Czy ja wiem co on wie ?? Skoro szkoły nie ma to dokumenty są w archiwum..
OSK przechowuje dokumenty.. Dobrze wiesz..
JAKUB napisał(a):otrzymać drugą kartkę

Nigdy nie próbowałem, ale jak się dowiesz, to daj znać - przyda się..
PiotrG napisał(a):A co ze zdjęciem,

jasper1 napisał(a):Musisz dostarczyć nowe zdjęcie, bo zmieniły się kilkanaście dni temu wymagania, co do sposobu ujęcia Twojego wizerunku na zdjęciu.

Czemu nie czytasz odpowiedzi - po co ci ludzie się starają ??
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości