Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez dclnb » wtorek 01 marca 2016, 19:40

Cześć,

dzisiaj oblałem egzamin bo uruchomiłem samochód na światłach mijania - jeszcze przed zadaniem jazdy na łuku. Egzaminator powiedział mi, że od 3 dni obowiązują nowe przepisy wedle, których jest to błąd. Po popełnieniu błędu dostałem informację, że ćwiczenie wykonałem nieprawidłowo i muszę je powtórzyć niestety zbaraniałem i nie domyśliłem się o co może chodzić (strzeliłem, że chodziło o lusterka bo facet faktycznie nie widział jak je ustawiałem).

I teraz tak: prawo jazdy miałem 10 lat, zabrano mi je za osiągnięcie 25 puntków. Wziąłem sobie jazdę doszkalającą gdzie powiedziano mi, że lepiej zapalić światła przed jazdą aby nie zapomnieć (w moim audi i bmw światła zapalają sie automatycznie, więc uznałem to za dobrą radę - wiadomo na egzaminie jest stres). Po egzaminie zadzwoniłem do szkoły jazdy bez pretensji i powiedziałem, żeby uczulili następnych zdających na tą zmianę w prawie. Usłyszałem, że pewnie facet nastawił sie na uwalenie mojej osoby bo tego dnia zdawały 3 dziewczyny i one zdały. Jednak po jakimś czasie oddzwonili i zweryfikowali to mówiąc, że faktycznie jest taki nowy przepis. Nie mam do nich żalu bo są w porządku.

Ponieważ ,,w imię zasad skur******" i również dlatego, że się trochę poczułem się pokrzywdzony postanowiłem zweryfikować ten zapis i tu ściana - nic takiego nie znalazłem. Czytam dokument numer dwa (ten ze stronami 26-77) z linku http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/232 i tam na stronie 33 w tabeli 2 mamy wzmiankę cytuję:

1) uruchomienie silnika pojazdu;
2) włączenie świateł odpowiednich do jazdy w ruchu drogowym;
3) upewnienie się o możliwości jazdy:
a) wykluczenie prawdopodobieństwa spowodowania
zagrożenia w ruchu drogowym,
b) ocena sytuacji wokół pojazdu;
2) płynne ruszenie:
a) zwolnienie hamulca postojowego – w przypadku gdy jest
uruchomiony,
b) łagodne puszczenie sprzęgła, zwiększenie obrotów silnika;


Dokument faktycznie zaczął obowiązywać 4 dni robocze temu. Pytanie czy to niby jest ta podstawa do tego aby mnie oblać z powodu takiego, iż zapaliłem światła przez włączeniem silnika?

Aha dla ewangelistów poprawności - wiem, że w teori lepiej jest wyłączyć światła przed zapłonem (jak i inne odbiorniki energii) dla redukcji amperażu wciąganego z akumulatora. Nie do mnie te słowa ja zostałem wprowadzony w błąd ale w dobrej wierze.

post piszę też trochę ku przestrodze, może ktoś jutro miałby oblać a po przeczytaniu jednak się powiedzie.
dclnb
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 01 marca 2016, 19:21

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez JAKUB » poniedziałek 07 marca 2016, 15:04

Ciekawe.
Na piśmie zapytaj Urząd Marszalkowski.
Czy zadanie egzaminacyjne jest wykonane błednie, gdy nie jest zachowana kolejność wykonania punktów z tabeli?

(moim zdaniem kolejność nie jest wymagana, a... co na to nadzór?)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez Kubson895 » poniedziałek 07 marca 2016, 17:25

Jeśli to co piszesz jest serio prawdą, to aż nie mogę w to uwierzyć. Fakt faktem zaleca się uruchamianie świateł dopiero po odpaleniu silnika, ale co to powinno obchodzić WORD i egzaminatora jak potem będziesz to robił w swoim aucie? Do stu diabłów... jego będzie ten akumulator? Może jeszcze zaczną oblewać za spocone ręce na kierownicy, przecież to tak niszczy tą kierownicę że nie wiem.

Coraz większe jaja z tym całym systemem egzaminowania. Chyba mnie już nic nie zdziwi.
W obecnych czasach za nic w świecie nie chciałbym zostać egzaminatorem. Te wszystkie przepisy i wytyczne, do których miałbym się stosować i uwalać zdających po prostu by całkowicie kłóciły się z moim systemem wartości.
Avatar użytkownika
Kubson895
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek 22 maja 2015, 20:04
Lokalizacja: Elbląg

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez JAKUB » poniedziałek 07 marca 2016, 18:54

Ale to właśnie system WORD stworzył Pana
egzaminatora jako KATa-SĘDZIego-PROKURATORa.

A nadzór z mianowania politycznego mało się orientuje.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez eragon » poniedziałek 07 marca 2016, 22:58

Niestety wasze nerwy nic tu nie pomogą - od 25. lutego obowiązuje nowe rozporządzenie o egzaminowaniu i kilka zmian jest - uruchamiamy silnik tylko z wciśniętym sprzęgłem i na "luzie".. Kolejność jest ważna też.. Czemu ?? Bo po ustawieniu lusterek będziesz regulował fotel??
JAKUB napisał(a):Czy zadanie egzaminacyjne jest wykonane błednie, gdy nie jest zachowana kolejność wykonania punktów z tabeli?

Oczywiście i nie trzeba się o to pytać marszałka..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez skov » poniedziałek 07 marca 2016, 23:19

eragon napisał(a):Niestety wasze nerwy nic tu nie pomogą - od 25. lutego obowiązuje nowe rozporządzenie o egzaminowaniu i kilka zmian jest - uruchamiamy silnik tylko z wciśniętym sprzęgłem i na "luzie".. Kolejność jest ważna też.. Czemu ?? Bo po ustawieniu lusterek będziesz regulował fotel??
JAKUB napisał(a):Czy zadanie egzaminacyjne jest wykonane błednie, gdy nie jest zachowana kolejność wykonania punktów z tabeli?

Oczywiście i nie trzeba się o to pytać marszałka..


A poziom płynu hamulcowego należy sprawdzić przed sprawdzeniem świateł czy po?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez Barteg » poniedziałek 07 marca 2016, 23:32

Egzaminator zazwyczaj mówi co sprawdzamy w pierwszej kolejności
Barteg
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 06 marca 2016, 15:03

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez dylek » poniedziałek 07 marca 2016, 23:44

skov napisał(a): A poziom płynu hamulcowego należy sprawdzić przed sprawdzeniem świateł czy po?

Zależy jaką kolejność podała maszynka losująca :D

eragon napisał(a): uruchamiamy silnik tylko z wciśniętym sprzęgłem i na "luzie"..

No popatrz...a w tabeli nie jest napisane, że po uruchomieniu silnika i włączeniu świateł ma włączyć bieg... jest o upewnieniu się... a potem zwolnić ręczny i ruszać... :D
A tak BTW ... sprawdza który egzaminator, czy mu osoba egzaminowana dobrze ustawiła zagłówek ? :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez pasqudek » poniedziałek 07 marca 2016, 23:50

@skov: Teoretycznie przed.
Brak plynu = mozliwy wyciek = mechanik. Po drugie niektore auta wymagaja kluczyka do otwarcia klapy
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez szerszon » poniedziałek 07 marca 2016, 23:56

dclnb napisał(a): Egzaminator powiedział mi, że od 3 dni obowiązują nowe przepisy wedle, których jest to błąd..
Jak zazwyczaj bronię egzaminatorów to w tym przypadku napiszę. Trafiłeś na debila.
Osoby które skończyły kurs "starym trybem" mogły najzwyczajniej w świecie o tym nie wiedzieć
Nie każdy zawzięcie studiuje zmiany w przepisach.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez JAKUB » wtorek 08 marca 2016, 08:17

eragon napisał(a):Niestety wasze nerwy nic tu nie pomogą - od 25. lutego obowiązuje nowe rozporządzenie o egzaminowaniu i kilka zmian jest - uruchamiamy silnik tylko z wciśniętym sprzęgłem i na "luzie".. Kolejność jest ważna też.. Czemu ?? Bo po ustawieniu lusterek będziesz regulował fotel??
JAKUB czyli JA napisał(a):Czy zadanie egzaminacyjne jest wykonane błednie, gdy nie jest zachowana kolejność wykonania punktów z tabeli?

Oczywiście i nie trzeba się o to pytać marszałka..
Dlatego koniecznie musi być korespondencja z zapytania.
@ eragon - jest (i było) zapisane o zadaniach wykonywanych w odpowiedniej kejności ( z tabeli 2) tzn. Nie możesz zrobić wzniesienia bo akurat zajęty jest łuk - tak nie wolno!!!. O kolejności wie i prowadzi egzaminator, a zdający wykonuję punkty (następna tabela nr 4 - w kolejności tak jak uważa. Ma wykonać wszystko co tam zapisano (jak potrafi lub cześciej z nerwów to nawet wiecej) bo nie może przejść do kolejnego zadania z tabeli 2.
Ale to prowadzi egzaminator - on OCENIA i wydaje polecenia.
Tu nastąpił błąd (domyślam się celowy wobec osoby zdającej egzanin "kontrolny") oceny wykonania zadania nr 1 z tabeli nr 2, ponieważ nie zachowano kolejności z tabeli nr 4!!!.
To jest, w mojej ocenie, nadużycie stanowiska służbowego i konieczna jest korespondencja dla dalszych działań nadzoru nad egzaminowaniem.
JAKUB czyli JA napisał(a):Ale to właśnie system WORD stworzył Pana
egzaminatora jako KATa-SĘDZIego-PROKURATORa.

A nadzór z mianowania politycznego mało się orientuje.

W nowym rozporządzeniu TO się zmieniło?
szerszon napisał(a):
dclnb napisał(a): Egzaminator powiedział mi, że od 3 dni obowiązują nowe przepisy wedle, których jest to błąd..
Jak zazwyczaj bronię egzaminatorów to w tym przypadku napiszę. Trafiłeś na debila.
Osoby które skończyły kurs "starym trybem" mogły najzwyczajniej w świecie o tym nie wiedzieć
Nie każdy zawzięcie studiuje zmiany w przepisach.

Proszę wskazać, może "oczywiście" Pan @eragon , bo ja nie dostrzegam zmian w ocenianiu j.w. opisałem.

Gdzie pojawia sie róznica w ocenie P - N wg. "nowego rozporządzenia"?

Wręcz dostrzegłem, że Pan Piątka z ministerstwa, zaczyna sobie żarty robić i jako nowe podaje nam stare już obowiązujące rozporzadzenia. Główną zmianą jest data wydania.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez eragon » wtorek 08 marca 2016, 13:21

JAKUB napisał(a): może "oczywiście" Pan @eragon

Nie jestem żaden Pan..
Zadaj pytanie, bo z tego zdania nie umiem wyciągnąć wartości do których bym się miał odnieść..
JAKUB napisał(a):To jest, w mojej ocenie, nadużycie stanowiska służbowego i konieczna jest korespondencja dla dalszych działań nadzoru nad egzaminowaniem.

Zanim napiszesz do marszałka w WORD jest od 25. lutego funkcja nadzorcy - koordynator.. Może wystarczy ??
szerszon napisał(a): zazwyczaj bronię egzaminatorów

Zaraz od Szymka ci się zbierze za "prywatę".. :lol:
dylek napisał(a):potem zwolnić ręczny i ruszać

Bo może piszący wziął pod uwagę automat ?? :lol: :lol: To jaki bieg ?? :roll:
A gdyby "zmieniacz biegów" był pod kierownicą, przy kierownicy lub jakaś manetka - rozporządzenie miałoby wtedy 1000 stron..
ale to tylko lużne skojarzenia..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez skov » wtorek 08 marca 2016, 17:15

JAKUB napisał(a):
Gdzie pojawia sie róznica w ocenie P - N wg. "nowego rozporządzenia"?



Włączenie odpowiednich świateł zostało przeniesione do zadania 2. Było w 1.

Zanim napiszesz do marszałka w WORD jest od 25. lutego funkcja nadzorcy - koordynator.. Może wystarczy ??


Obawiam się że może nie wystarczyć. Stanowisko egzaminatora który tak to ocenił może być stanowiskiem "wypracowanym" przez całe grono egzaminatorów z tego ośrodka i stosowane od 25 lutego. Mam nadzieję jednak że to jednostkowy wybryk egzaminatora bo jest to nadinterpretacja zapisów z nowego rozporządzenia.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez JAKUB » wtorek 08 marca 2016, 17:48

eragon napisał(a):
JAKUB napisał(a): może "oczywiście" Pan @eragon
Nie jestem żaden Pan..
Zadaj pytanie, bo z tego zdania nie umiem wyciągnąć wartości do których bym się miał odnieść. .
Nie będę Cię bezcelowo meczył.
Inni userzy odpowiedzieli.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Oblany egzamin z powodu włączenia samochodu na światłach

Postprzez agatag2908 » piątek 11 marca 2016, 00:32

Ja mam do wyjeżdżenia jeszcze połowę kursu i światła włączam zawsze przed uruchomieniem silnika....
http://info-car.pl/infocar/artykuly/zmi ... -2016.html
Tutaj niby jest o tych zmianach, ale nie jest wspomniane nic o światłach. Nic z tego nie rozumiem.
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości