Wielka niewiadoma, proszę o pomoc

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Wielka niewiadoma, proszę o pomoc

Postprzez Nads » wtorek 01 marca 2016, 17:15

Witam wszystkich serdecznie. Nie wiem czy był już taki temat na forum, mam nadzieje,ze nie. Mianowicie ostatni raz zdawałam prawo jazdy w 2010 w Pile , ukończyłam wtedy kurs , i w sumie dobrze jeździłam, jednak 2 razy nie zdałam teorii :oops: i zrezygnowałam ( tak taka głupia byłam) i po tym czasie chciałabym zrobić prawko w Toruniu, gdzie obecnie studiuje. Ale mam kilka pytań i będe wdzięczna za odpowiedzi.

1. Wiem,ze minelo kilka lat ,dlatego moje pierwsze pytanie,czy muszę zapisywać się od nowa na kurs? czy wystarczy ,ze wyciągnę papiery ze starostwa i zaniose do nowego WORDU? i zapisze się na teorię.
2. Czy badania beda aktualne ,i na czym polega wyrobienie PKK?
3. Jak mi poradzicie zapisac sie na caly kurs ? jezdziłam bardzo dobrze , dlatego myslalam aby wykupic sobie np. 10 godzin aby odświeżyć jazdę. Mam tez malo funduszy ,dlatego myslalam, aby wykupic godziny, bo moglabym oplacac je w ratach ;)
4. Chciałabym najpierw zając się teorią , wiem,ze jest teraz ciezko ja zdac, dlatego wolalabym na niej sie skupic i dopiero wtedy zabrac się za praktyczny egzamin. Jednak czy jest to możliwe bez zapisywania sie na kurs? czy tylko w szkole dostane płyte z pytaniami i kasiazke?
5. Czy ktoś zdawał w Toruniu i poleci dobra szkołę nauki jazdy? Czy kurs mozna oplacac ratami?
6. Czy to prawda,ze jak zda sie egzamin teoretyczny to jest on caly czas aktualny ? stara teoria przedawniała sie po 3 miesiacach.
7. Czy ktoś mógłby mi doradzić od początku do końca co zrobić :help:

Bardzo prosze o pomoc, byc może pytania podobne już kiedyś ktoś zadał,ale mam ich kilka i wole je umiescic tu razem. Jestem teraz bardzo zmobilizowana aby zdać prawko :) ! Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc. :spoko:
Nads
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 01 marca 2016, 16:51

Re: Wielka niewiadoma, proszę o pomoc

Postprzez Karolina1994 » sobota 05 marca 2016, 16:18

Z tego co ja sie orientuję nie musisz robić nowego kursu, musisz tylko zanieść dokumenty do wordu oraz zaświadczenie o ukończeniu starego już kursu na pj ( choc tu niech wypowie sie ktoś kto bardziej sie orientuje w tym temacie)

wykup sobie kilka godzin, nie potrzebny ci cały kurs :)

Teorie teraz mozna zrobić bez zapisywania sie na kurs, aktualne materiały (książka i płyta) kupisz choćby przez internet.

Teoria jest teraz ważna bezterminowo (kiedys była ważna 6miesiecy)
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Wielka niewiadoma, proszę o pomoc

Postprzez pasqudek » sobota 05 marca 2016, 17:21

Badania lekarskie - zalezy na ile lat dostalas.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Wielka niewiadoma, proszę o pomoc

Postprzez JAKUB » sobota 05 marca 2016, 18:47

1. Udaj się do urzędu (tam gdzie mieszkasz na stałe) i "wyrób-uzyskaj" swoj Profil Kandydata na Kierowce. Tam urzednik zweryfikuje Twoje dokumenty.
2. Naucz się testów Sama za darmo i internetu.
I zgłoś się na egzamin teoretyczny (30 zl) Toruń - Polna 107. Dziś testy są "dożywotnio".
3. Domagaj się rankingu szkół nauki jazdy tu:
Wydział Ewidencji i Rejestracji
Adres: ul. Wały gen. Sikorskiego 25, 87-100 Toruń pok. nr 4
Telefon: 56 611 88 50

I wybierz świadomie.
to jakiś staroć, a gdzie za II pólrocze 2015 rok? http://nowosci.com.pl/306222,Wyniki-sku ... jawne.html
Dlaczego urzędnicy w Toruniu nie publikują rankingu (2015 rok I półracze)?
Może źle szukam?
http://www.bip.torun.pl/proc.php?ID=8
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wielka niewiadoma, proszę o pomoc

Postprzez JAKUB » sobota 05 marca 2016, 23:01

Znalazłem coś takiego:
http://www.zdawalnosc.pl/42-torun-zdawa ... dane-word5

Jesli moge to polecam od siebie w auto-ster instr. WYPIJ Danute.

http://www.szkolnictwo.pl/index.php?co= ... p=18&woj=2
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wielka niewiadoma, proszę o pomoc

Postprzez dylek » sobota 05 marca 2016, 23:42

Jakub - w tym Toruniu to widać jak na dłoni, że Starostwo praktycznie nie prowadzi nadzoru nad szkoleniem i nawet nie ma o tym bladego pojęcia...tragedia...
http://www.bip.powiattorunski.pl/7554,wydzial-komunikacji-i-transportu.html?&nobreakup&tresc=56855#pliki_56001
Tu masz to co publikują...
-pierwszy link - żałosny...
A w następnych ? Jakoś nie wierzę, że WORD przez pół roku przeprowadził niecałe 1000 egzaminów (w Toruniu i Grudziądzu razem) na wszystkie kategorie PJ
Wyślij do nich zapytanie co to za kategoria PT, bo wg starostwa WORD egzaminuje i na taką kategorię pj :D (masz w nagłówku tych pseudo-statystyk).
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Wielka niewiadoma, proszę o pomoc

Postprzez Nads » piątek 25 marca 2016, 00:35

Witajcie:)
Dziekuje za pomoc i liczne odpowiedzi, pomogły mi:)papierki i teorię mam już za sobą :spoko: teraz skupie sie na jezdzie, ufff to bedzie najgorsze ta praktyka, ale nie poddam sie nawet jesli bede miala zdac za 10 razem (trzeba tylko wybrac dobra szkole jazdy, podobno as majer i autoster sa ok, potwierdzacie?), :?: znam duzo takich osob i teraz sa szczesliwymi kierowcami :)
Przepraszam, ze tak pozno odpisuje :) pozdrawiam
Nads
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 01 marca 2016, 16:51


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości