Niejasne pytania

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Niejasne pytania

Postprzez jasper1 » wtorek 22 marca 2016, 20:02

sankila napisał(a):
jasper1 napisał(a):Skąd te pseudo mądrości pochodzą? Jedno jest pewne. Na pewno nie z Ustawy Prawo o Ruchu
Choćby stąd: (http://www.v10.pl/prawo/Jak,sygnalizowa ... e,287.html)
I nie są to "pseudo mądrości", tylko usystematyzowany zapis użycia świateł i trójkąta, opracowany na podstawie Ustawy i poprawnie zacytowany.
Zatem jedno jest pewne - na pewno z Ustawy. Tyle, że nie cytat a wybór. Odpowiedź na pytanie "jak, gdzie, kiedy?" ale nie - "pod jakim warunkiem?"

Wybór zapisów prawnych wyrwany z kontekstu jest śmieciem robiącym sieczkę z mózgu ludziom, którzy nie mają zwyczaju sięgać do aktów prawnych, czego dowodem są wnioski wyprowadzone z przytoczonego tu fragmentu przez cytującą go Agatę, która autorom wyboru wierzy na słowo, że zawiera on wszystkie niezbędne informacje i sugeruje przez to innym, że odpowiedź TAK jest waściwa.
To, że na jakimś portalu ktoś coś wysmarował "drukowanymi" i powołując się na artykuł ustawy nie znaczy jeszcze, że jest to prawda objawiona czy obowiązujący przepis prawa, co widać po porównaniu tych wypocin z rzeczywistym zapisem w akcie prawnym.

Nie chcę być upierdliwa, ale czy Ty i Artur ludzkiego głosu używacie tylko w Wigilię?

To publiczne forum, a nie prywatny folwark, żebyście sobie lożę szyderców robili (pomijam nietrafność zarzutów).
Nie macie obowiązku się wypowiadać, więc skoro już zabieracie głos, to elementarne zasady dobrego wychowania wypadałoby zachować.
Sugerowałabym zatem, w przyszłości, tonowanie wypowiedzi do bardziej akceptowalnych form.

Właśnie dlatego, że to publiczne forum, a nie prywatny folwark mam prawo pisać to, co piszę, a o trafności moich zarzutów było wyżej. Krytyka pewnych postaw czy przekonań, nawet ostra, nie ma nic wspólnego z naruszeniem norm dobrego wychowania.

I nie życzę sobie pozbawionych merytoryki komentarzy i ataków personalnych.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Niejasne pytania

Postprzez eragon » środa 23 marca 2016, 19:03

Przytoczony art. 50 czytacie cały ?? Czy tylko pewne części co wam pasują ??
@jasper - podkreśl też 50/1/2/b i wtedy będzie jasne czemu TAK... Samo 50/2/2/b nie wyczerpuje tematu..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Niejasne pytania

Postprzez jasper1 » środa 23 marca 2016, 21:40

eragon napisał(a):Przytoczony art. 50 czytacie cały ?? Czy tylko pewne części co wam pasują ??
@jasper - podkreśl też 50/1/2/b i wtedy będzie jasne czemu TAK... Samo 50/2/2/b nie wyczerpuje tematu..

Po tym co tu napisałeś tę swoją wypowiedź dedykuję specjalnie Tobie:
Droga do sukcesu to rzetelna wiedza i uważne czytanie pytań egzaminacyjnych.

Polecam, zabierz się za jedno i drugie, bo albo nie rozumiesz treści pytania, o którym mowa, albo przytoczonego przeze mnie artykułu. A może i jednego, i drugiego?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Niejasne pytania

Postprzez eragon » czwartek 24 marca 2016, 11:39

@Artur - w szóstym poście na forum to raczej wystarczy, że pokiwasz głową zamiast wypisywac bzdury..
@jasper - czytamy w takim razie inne teksty..
Dopóki będziesz swoje widzimisię opierał na fragmentach to nigdy nie zrozumiesz zasad.. Całość przeczytaj - to co ci "podkresliłem" też.. Nie wyrywaj z kontekstu kilku słów..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Niejasne pytania

Postprzez jasper1 » czwartek 24 marca 2016, 17:13

eragon napisał(a):@jasper - czytamy w takim razie inne teksty..
Dopóki będziesz swoje widzimisię opierał na fragmentach to nigdy nie zrozumiesz zasad.. Całość przeczytaj - to co ci "podkresliłem" też.. Nie wyrywaj z kontekstu kilku słów..

Albo inne pytania, bo albo nie znasz podstawowych zasad ruchu drogowego, albo nie rozumiesz pytania (no chyba, że jesteś zwykłym trollem i robi celowo ferment na forum?)

Przypominam więc pytanie.
1. 7436 Twój pojazd uległ awarii na obszarze zabudowanym. Czy masz obowiązek włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. (Fotka auta stojącego na obszarze wyłączonym z ruchu).

Ustalam fakty.
Obszar zabudowany.
Miejsce, w którym zatrzymanie pojazdu jest zabronione.
Co mamy obowiązek zrobić? Włączyć światła awaryjne, a nie "włączyć światła awaryjne i ustawić trójkat". Jeżeli nie mamy świateł awaryjnych, to właczamy pozycyjne i ustawiamy trójkąt.
Nikt nie pyta czy mamy sygnalizować (wtedy odpowiedź byłaby TAK), tylko czy mamy sygnalizować w taki, a nie inny sposób i dlatego odpowiedź jest NIE. Sposób sygnalizowania zawarty w pytaniu nie jest sposobem obowiązującym w obszarze zabudowanym (bo: albo same awaryje, albo pozycyjne i trójkąt).O tym mówi Art. 50 i mówią o tym wszyscy wypowiadający się w tym wątku z wyjątkiem Ciebie i agatag2908, która zasugerowała się nieudanym tekstem z jakiegoś portalu. Tylko, że agatag się uczy i ma prawo do takich błędów, ale nie ma do nich prawa ktoś, kto tak jak Ty utrzymuje, że jest instruktorem.

Jaśniej się chyba już nie da. Przynajmniej ja nie potrafię.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Niejasne pytania

Postprzez eragon » czwartek 24 marca 2016, 21:14

Artur napisał(a):będzie tkwił w błędzie

Błędem to było twoje przyjście na świat.. matołku - najpierw poczytaj ze zrozumieniem co piszę - nigdzie nie napisałem tego co próbujesz wcisnąc innym jako moje slowa ..
jasper1 napisał(a): zasugerowała się nieudanym tekstem z jakiegoś portalu.

No ty też ?? Ja nie odpowiadałem na bzdurne pytanie, odradzam też uczenie się z przypadkowych "portali".. Dobrze wiem co piszę..
Uznajemy tylko i wyłącznie bazę PWPW..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Niejasne pytania

Postprzez jasper1 » czwartek 24 marca 2016, 21:36

eragon napisał(a):No ty też ?? Ja nie odpowiadałem na bzdurne pytanie, odradzam też uczenie się z przypadkowych "portali".. Dobrze wiem co piszę..
Uznajemy tylko i wyłącznie bazę PWPW..

Czyżby?
Do pytania nr 1 - w OZ nie sygnalizuje się awarii jeśli pojazd stoi w miejscu gdzie jest dozwolone parkowanie.. Czyli skoro stoi na zakazie (P-21) wypada go oznaczyć.. :spoko:

@jasper - podkreśl też 50/1/2/b i wtedy będzie jasne czemu TAK... Samo 50/2/2/b nie wyczerpuje tematu.


To co to za "pytanie nr 1" i do czego odpowiedź "TAK"?

To o czym tak namiętnie piszesz skoro nie o odpowiedzi do pytania z bazy PWPW, którego dotyczy wątek?

Nie ustosunkowałeś się do mojej wypowiedzi tylko mącisz dalej i obrażasz.
Artur ma rację. Szkoda na Ciebie czasu.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Niejasne pytania

Postprzez agatag2908 » piątek 25 marca 2016, 13:41

Moment, moment!
Jasper i Artur dziękuję Wam za tak PROFESJONALNE podejście do sprawy, jednakże trochę trudno dyskutować mi tutaj z ludźmi, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Tak jak napisałam we wcześniejszym poście NAJPIERW podpięłam się pod pytanie sugerując, że gdy uczyłam się testów miałam bardzo podobne pytanie i odpowiedź brzmiała NIE.
Następny mój post zaczął się od zdania "Wyjaśnienie do pytania nr 1. Udało mi się znaleźć coś takiego: " . Jeśli Panowie nie rozumieją o co mi chodziło to już wyjaśniam. UDAŁO MI SIĘ - oznacza, że zainteresowałam się tematem i znalazłam w sieci takie wyjaśnienie. Skoro je znalazłam to dlaczego nie mogłabym go wkleić właśnie tutaj na forum, celem dalszej dyskusji (kulturalnej oczywiście). O ile Pan jasper1 potrafi się wypowiedzieć w sposób kulturalny, tak Panu Arturowi tego brak.
Na sam koniec napisałam " Na zdjęciu pojazd stoi w miejscu wyłączonym z ruchu, ale postój w tym miejscu jest zabroniony, więc odpowiedź wydaje się być prawidłowa. Nie ma tutaj żadnych słów ''lub'' czy też ''albo''. " W tym zdaniu również użyłam słowa, że odpowiedź WYDAJE SIĘ być prawidłowa. Słowo "wydaje się" nie oznacza "jest". Tak, więc Panowie najpierw proszę, abyście czytali ze zrozumieniem posty, a następnie formułowali różnorakie stwierdzenia na temat kompromitacji mojej osoby lub też najzwyczajniej w świecie szukali dziury w całym.
Kompromitacja działa w obie strony. Równie dobrze mogę to samo napisać o Panu Panie Arturze, gdyż chyba większą kompromitacją jest brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a jeśli coś jest niejasne, warto najpierw dopytać.
W żadnym z moich postów NIE twierdziłam, że odpowiedź jest prawidłowa, a jedynie napisałam, że wydaje się ona taka być po artykule, który znalazłam.

Po przeczytaniu postów obu Panów pytanie zainteresowało mnie to tego stopnia, że od pół godziny szukałam tego pytania w wykupionej bazie pytań w dziale "Ogólne zasady określające zachowanie kierowcy w momencie awarii lub wypadku, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej " . Klikając pytanie po pytaniu wreszcie do niego dotarłam i... wątpliwości z mojego PIERWSZEGO postu zostały rozwiane. Miałam nie podobne, a dokładnie takie samo pytanie i odpowiedź prawidłowa to "NIE"
Oczywiście potwierdza to racje obu Panów i ich znajomość prawa ;-)
Natomiast autor postu powinien dokładnie sprawdzić tę odpowiedź, bo być może jest to błąd w jego bazie pytań...
Ostatnio zmieniony piątek 25 marca 2016, 14:02 przez agatag2908, łącznie zmieniany 1 raz
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Re: Niejasne pytania

Postprzez agatag2908 » piątek 25 marca 2016, 13:45

Tutaj screen.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Re: Niejasne pytania

Postprzez agatag2908 » piątek 25 marca 2016, 13:58

Artur napisał(a):jasper1 to jest troll, będzie tkwił w błędzie, szkoda czasu

Rozbawił mnie Pan tym do tego stopnia, że dziś uśmiech nie zejdzie mi z twarzy.

eragon natomiast czytając Twoje posty ogółem na forum, wbrew temu co piszą obaj Panowie, ja bym do ''elki'' z Tobą bardzo chętnie wsiadła. Instruktor to nie tylko maszyna wiedzy i znawca kodeksu drogowego. Ważne, aby mieć do niektórych spraw LUDZKIE podejście, a Panu Arturowi nie dość, że brak kultury osobistej, podstaw języka polskiego to jeszcze wyzwiska są u niego na pierwszym miejscu.
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Re: Niejasne pytania

Postprzez Artur » piątek 25 marca 2016, 14:40

agatag2908 napisał(a):ja bym do ''elki'' z Tobą bardzo chętnie wsiadła. Instruktor to nie tylko maszyna wiedzy i znawca kodeksu drogowego.

Nie ważne, że nie ma pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Ważne, aby mówił mi, że jestem piękna i inteligentna :-) Muszę więcej czytać, brak mi słów :-)

Żegnam to forum na następne 10 lat. Poziom bez zmian :-)
Artur
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 29 października 2003, 03:02

Re: Niejasne pytania

Postprzez agatag2908 » piątek 25 marca 2016, 18:25

Nie. Mi wystarczy, żeby mój mąż mi tak mówił :-]
Skąd wysuwasz takie wnioski, że on nie ma pojęcia o przepisach ruchu drogowego? No sorry... Po jednej pomyłce takie wnioski wyciągasz? Jeśli tak to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko Cię pozdrowić serdecznie.
A instruktor to człowiek taki sam jak my wszyscy, nie jest maszyną wiedzy. Nawet policjantowi może zdarzyć się pomyłka. Nikt mi nie musi mówić, że jestem piękna i inteligentna. Wystarczy, żeby dobrze uczył i miał odpowiednie podejście do kursanta. Poza tym instruktorzy uczą pod egzamin, tak samo jak nam, zależy im, żeby dana osoba zdała egzamin, bo dla niego to też korzyść w postaci wyższych statystyk. Instruktor oprócz wiedzy powinien też być osobą o wysokiej kulturze osobistej, Ty Artur jak widać nie mógłbyś być instruktorem, bo ludzie by Ci z auta uciekali, a jeśli jesteś to współczuję Twoim kursantom, bo skoro na forum tak Tobą emocje targają, że wyzywasz ludzi od trolli, to wybacz, ale... No własnie... Odrobina podejścia i wyrozumiałości to nic złego ;-) A pomyłki... Zdarzają się nawet najlepszym...
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości