Absurdalne pytania z teorii :)

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez glados96 » sobota 20 lutego 2016, 20:36

Zrobiłem 2 filmiki dotyczące najbardziej absurdalnych (ale pojawiających się pytań) na teorii. Sam mam egzamin już dawno za sobą, mimo tego zrobiłem te filmiki po to, aby poszerzyć Waszą wiedzę odnośnie tych kontrowersyjnych pytań.
Gdzie jak gdzie, ale na takim forum pewnie wiele osób skorzysta :)


https://www.youtube.com/watch?v=mCOAXdcSCQI
phpBB [media]


https://www.youtube.com/watch?v=K4OqMR8S4Qw
phpBB [media]



// moderator może przypiąć temat :)
glados96
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 20 lutego 2016, 20:24

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez Karolina1994 » niedziela 21 lutego 2016, 15:32

- Oczywiście niech leży, bo może mieć np uszkodzony kręgosłup!
- Tak przepisy nie nakazuja przepuszczać rowerzysty który łamie prawo i jedzie rowerem po pasach, ale trzeba mu ustąpić pierwszeństwa!
- jeżeli samochód jest na poboczu, a widoczność dobra to po co sygnalizować awarie? (nie mam na myśli wypadku a jakąś zwykłą usterkę,czy niegroźną kolizję)
- tak można wyprzedzac na skrzyżowaniu okrężnym powszechnie znanym jako rondo:) Tu nie chodzi o to konkretne skrzyżowanie a o ogół czy wolno wyprzedzac na rondzie-odp Tak
- nie wolno wyprzedzić tramwaju wtej sytuacji :lol: to chyba proste
- tak wolno przewozić dziecko tyłem do jazdy jeżeli nie ma lub jest nie aktywna poduszka powietrzna.
- tak jeżeli jest fotelik w aucie należy szukac dziecka ponieważ mogło wypaść podczas wypadku z fotelika, ba! nawet trzeba sprawdzić bagażnik

Na reszte pytań nie odpowiem bo mam wrażenie że to testy na inteligencje a nie na pj, pytania banalne, a odp są prawdziwe, wystarczy ruszyć główką albo sie podszkolić, skoro ktos ma prawko a nie wie takich rzeczy :?:
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez eragon » niedziela 21 lutego 2016, 20:26

glados96 napisał(a): filmiki dotyczące najbardziej absurdalnych

Kolego, to forum o przepisach, szkoleniu i egzaminowaniu.. Nie rób z nas idiotów - żadne z tych pytań nie jest absurdalne - normalne są
Moderator prędzej wyrzuci te wypociny do kosza niż podepnie... bo po co ??
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez Karolina1994 » niedziela 21 lutego 2016, 21:38

Mimo że uważam że temat ten to się raczej nadaje do zamknięcia, aby przyszłym kierowcom takich bzdur jak na twoim filmiku sa umieszczone nie wciskać. to jednak muszę się jeszcze odnieść do filmiku z tramwajem bo nie uzasadniłam dlaczego nie można go wyprzedzić, twój komentarz na filmiku odnośnie pytania potwierdza tylko moje przypuszczenia ze nawet nie wiesz co znaczy wymijać/omijać/wyprzedzać. Wyprzedzić go nie można ponieważ zbliżamy się do przejścia dla pieszych a przed nim wyprzedzać nie wolno, jednak twój komentarz który brzmiał no a jak miałbym go wyprzedzić...
Wyobraź sobie ze tam nie ma przejścia dla pieszych, ty Zwiększasz prędkość i zostawiasz ten tramwaj w tyle, co właśnie zrobiłeś? odp ci, wyprzedziłes.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez glados96 » poniedziałek 22 lutego 2016, 18:14

Drodzy koledzy, najwyraźniej nie zrozumieliście do kogo jest kierowany ten filmik, bo napewno nie chodziło mi o takie osoby jak Wy, czyli ekspertów w dziedzinie kodeksu drogowego.

Owe pytania są absurdalne, głupie, bezsensowne oraz ciekawe dla ludzi, którzy po prostu chcą nauczyć się jeździć po polskich drogach i zdać pozytywnie egzamin. Filmiki są zrobione w sposób humorystyczny, aby materiał na nich pokazany był łatwiejszy do przyswojenia.

Większość pytań zawartych w moim materiale pojawiała się już na egzaminach, dlatego uważam że moje filmiki to dobra pomoc naukowa dla kursantów. I nie ważne że nie są wyjaśnione pewne kwestie których się 'czepiacie', bo właśnie dzięki takiemu zabiegowi, zachęcam do zgłębienia tematu przez amatora kodeksu drogowego, chociażby w komentarzach pod filmikiem. :)
glados96
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 20 lutego 2016, 20:24

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez agatag2908 » sobota 26 marca 2016, 18:18

Oj kolego, ja jeszcze jestem przed egzaminem teoretycznym, a wiem, że dziecko w wyniku wypadku może wypaść z fotelika i jeśli fotelik jest z tyłu należy się upewnić w 100 %, że pojazdem nie jechało również dziecko. Poduszka powietrzna musi być wyłączona, gdy przewozisz dziecko w foteliku na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy, ponieważ jeśli jest włączona narażasz dziecko na ciężkie lub śmiertelne obrażenia!
Osobiście także nie ryzykowałabym wyprzedzania tramwaju przed przejściem dla pieszych, bo nie mam RTG w oczach i nie widzę, co się dzieje na drodze przed tramwajem (a może akurat pieszy ma zamiar wejść na przejście?).
Widoczne kalectwo to również osoba NIEWIDOMA z ''laską''.
Pytania, które ukazałeś w filmiku w mojej opinii nie są absurdalne, a wręcz większość z nich jest bardzo istotna.
29.03.2016 Egzamin Teoretyczny l podejście POZYTYWNY
21.04.2016, 9.05.2016, 25.05.2016 Egzamin Praktyczny (3 podejścia) NEGATYWNY
17.06.2016 Egzamin praktyczny IV podejście POZYTYWNY !!!!! WRESZCIE :)
agatag2908
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota 13 lutego 2016, 01:34

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez Blacksmith » czwartek 31 marca 2016, 20:27

Dla mnie jedno z najgłupszych pytań (jeśli nie najgłupsze) było: "Czy zbyt intensywny zapach perfum może przeszkadzać kierowcy?".

Pytanie typu oczywista oczywistość. To tak jakby dali pytanie np. "Czy czarna opaska założona na oczy kierowcy może mu przeszkadzać w orientacji na drodze?". Jestem bardzo ciekawy kto układa te pytania. Bo mam wrażenie, że aby wyrobić odgórnie ustaloną liczbę pytań w sporej bazie to ci "fachowcy" zaczęli po wyczerpaniu się pomysłów nieźle fantazjować.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez lith » piątek 08 kwietnia 2016, 17:30

Gdzieś w filmiku pojawia się pytanie o to kto może używać AED. Niby oczywiste, że każdy, bo przecież po to je stworzono. Ale jak wiadomo to jest Polska i wszystkiego można się spodziewać. Była kilka lat temu dość głośna akcja, że chłopaki, studenci medycyny z UJ'u uratowali babkę w tramwaju:
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,3579 ... sznik.html
Ochy, achy, dyplomy, gratulacje, kierowca tramwaju wstał i bił brawo. Nie wszyscy jednak wiedzą, że chłopaki skończyli z wyrokami, bo sąd uznał, że jako niewykwalifikowani ratownicy nie mogli użyć defibrylatora. Mózg roz.... :/ Oczywiście pewnie się odwołali od nich, nie wiem nie śledziłem sprawy do końca.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez Ds3 » piątek 08 kwietnia 2016, 18:00

lith napisał(a):Gdzieś w filmiku pojawia się pytanie o to kto może używać AED. Niby oczywiste, że każdy, bo przecież po to je stworzono. Ale jak wiadomo to jest Polska i wszystkiego można się spodziewać. Była kilka lat temu dość głośna akcja, że chłopaki, studenci medycyny z UJ'u uratowali babkę w tramwaju:
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,3579 ... sznik.html
Ochy, achy, dyplomy, gratulacje, kierowca tramwaju wstał i bił brawo. Nie wszyscy jednak wiedzą, że chłopaki skończyli z wyrokami, bo sąd uznał, że jako niewykwalifikowani ratownicy nie mogli użyć defibrylatora. Mózg roz.... :/ Oczywiście pewnie się odwołali od nich, nie wiem nie śledziłem sprawy do końca.


W sumie ciekawa sprawa. Chociaż już trochę lat mięło. Dzisiaj na rynku są dostępne defibrylatory, do których nie trzeba mieć chyba nawet żadnych upewnień. Są one specjalnie stworzone właśnie dla ludzi, którzy na ten temat nie mają pojęcia. Po prostu po załączeniu mówi on, a nawet są takie co pokazują, co należy teraz zrobić np. "przyłóż elektrodę "A" blisko serca, tak jak jest to pokazane na rysunku 2" itd. po po prostu wystarczy wykonywać polecenia.
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: Absurdalne pytania z teorii :)

Postprzez lith » piątek 08 kwietnia 2016, 19:35

No, to właśnie są AED :) Oczywiście jak w razie czego nie ma co się zastanawiać nad takimi pierdołami, tylko trzeba działać.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 63 gości