Niedopuszczenie egzaminu ze względu na błąd ratusza

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Niedopuszczenie egzaminu ze względu na błąd ratusza

Postprzez Duud » piątek 19 lutego 2016, 17:27

Witam.
Spotkała mnie dzisiaj absurdalna sytuacja niedopuszczenia do egzaminu praktycznego ze względu na błędne wypełnienie profilu kandydata na kierowcę przez Ratusz. Otóż podczas egzaminowania praktycznego, tuż po sprawdzeniu dowodu, okazało się, że muszę mieć przy sobie szkła korekcyjne w formie okularów bądź soczewek, ponieważ tak mam zapisane w dokumentach stwierdzonych na podstawie badań lekarskich. Pełen świadomości iż żadnej korekty mieć nie muszę, poprosiłem egzaminatora o sprawdzenie tej danej jeszcze raz, niestety okazało się, że informacje w których posiadaniu był WORD są prawidłowe, w związku z czym nie zdałem egzaminu.
Zdenerwowany tym faktem pojechałem do Ratusza, gdzie poinformowano mnie, iż mój profil został błędnie przez nich wypełniony i faktycznie szkieł korekcyjnych mieć nie muszę, więc mój profil został poprawiony, lecz niestety straciłem podejście. Pomijając faktem czekania na egzamin miesiąc, czasochłonne dojazdy i powroty z ośrodka egzaminacyjnego, pozostał jeszcze fakt 143zł zapłaconych za podejście do egzaminu.

- Od Ratusza dowiedziałem się, że powinienem wystąpić z wnioskiem o zwrot pieniędzy do WORDu ponieważ zdaniem Ratusza, do tego egzaminu nawet nie podszedłem.
- Zaś od WORDu dowiedziałem się, że skoro wina leży po stronie Ratusza, to oni mi są winni pieniądze za "oblany" egzamin.

Moje zdanie leży po stronie WORDu, gdyż faktycznie, nie jest to ich wina, że dostali złe informacje o moim profilu, które przekazywane są jedynie internetowo przez Ratusz.
W takim razie wychodzę z paroma niełatwymi pytaniami do was.
- Czy ktoś miał podobną sytuację? Co w takim razie zrobił aby odzyskać pieniądze?
- Czy zna ktoś może przepis i paragraf świadczący o sytuacjach w których WORD jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy? Jestem pewien, że w mojej sytuacji zwrot pieniędzy nie zobowiązuje, więc byłaby to dobra podstawa do zwrotu pieniędzy ze strony Ratusza.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
Duud
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 19 lutego 2016, 17:08

Re: Niedopuszczenie egzaminu ze względu na błąd ratusza

Postprzez JAKUB » sobota 20 lutego 2016, 01:51

Zgłoś sprawę na sesję rady powiatu w wolnych wnioskach. Zainteresuj nią radnego z opozycji do starosty. Zrobisz dym, a nic nie zyskasz.

Idź do starosty na rozmowę.
Wyciągnij jakieś kwalifikacje ekstra dla Ciebie np. Wózek widlowy, koparki, (co Ciebie interesuje) ze szkoleń dotowanych z Unii.... ( od lutego dzielą nowe pieniądze )
Ta metoda trudniejsza, ale lepsza.
ZAWINIŁ URZĄD - NIE WORD.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Niedopuszczenie egzaminu ze względu na błąd ratusza

Postprzez Duud » sobota 20 lutego 2016, 12:45

To, że zgłoszę jakieś pismo jest pewne, czy da to skutek czy nie. Jako, że jest to forum tyczące się prawa jazdy, sądzę, że niektórzy z was mogą okazać się specjalistami w tej dziedzinie, więc głównie proszę was o pomoc w znalezieniu dokumentu i paragrafu świadczącego o niewinności wordu. Jak pisałem, jestem po stronie wordu, moim zdaniem też w 100% urząd zawinił, więc nie trzeba o tym informować mnie dużymi literami.
Taki pragraf byłby dobrą podstawą do udowodnienia urzędowi, iż to oni zawinili (mimo tego, że to oczywiste). Tym bardziej, że nie zależy mi na spór z danym jednym urzędnikiem tylko z całym działem urzędu. Nie jestem mściwy, chcę jedynie odzyskać swoje pieniądze, nic więcej.
Duud
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 19 lutego 2016, 17:08

Re: Niedopuszczenie egzaminu ze względu na błąd ratusza

Postprzez skov » sobota 20 lutego 2016, 17:41

Duud napisał(a):
- Od Ratusza dowiedziałem się, że powinienem wystąpić z wnioskiem o zwrot pieniędzy do WORDu ponieważ zdaniem Ratusza, do tego egzaminu nawet nie podszedłem.


Nie podszedłeś bo nie mogłeś z winy pomyłki urzędnika w starostwie. Idź do starosty i porozmawiaj a jak to nie pomoże złóż skargę na piśmie na podstawie art.227 kpa. Nic tak nie działa na urzędnika jak papier :D
U mnie była sytuacja podobna i pracownik starostwa odpowiedzialny za wprowadzenie złych danych oddał pieniądze zdającemu.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości