zmiana PKK czy inny sposób?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

zmiana PKK czy inny sposób?

Postprzez hygg » wtorek 09 lutego 2016, 21:09

Witam,

jakoś w zeszłym roku wygenerowałem w lokalnym urzędzie w Kielcach PKK

nie miałem czasu zapisać się przez parę miesięcy na kurs

zrobiłem to dopiero po wyprowadzce na studia do Warszawy.. kurs przeszedłem.. dzisiaj zdałem egzamin praktyczny (w PKK z tego co sprawdzałem nie jest to jeszcze widoczne)

1. Mogę bez problemu iść do urzędu dzielnicy w Warszawie z wnioskiem o wyrobienie prawa jazdy czy czekają mnie jakieś przejścia z polską biurokracją? Może PKK będą przysyłać do Warszawy? Czy jak to wygląda skoro obecnie nie mam miejsca zameldowania, a miejsce zamieszkania uległo zmianie?
2. Co potrzebuje oprócz wniosku o prawo jazdy? Dowód osobisty do wglądu i dowód uiszczenia opłaty?
3. Ile czeka się na aktualizacje PKK przez WORD - informacje że zdałem egzamin? Rozumiem, że dopiero wtedy mogę iść z wnioskiem do urzędu dzielnicy czy wystarczy kwitek o pozytywnym przebiegu egzaminu, który dostałem od egzaminatora?
hygg
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 09 lutego 2016, 21:03

Re: zmiana PKK czy inny sposób?

Postprzez eragon » środa 10 lutego 2016, 11:27

Nigdzie nie idź - sprawdzaj sobie na stronie OBYWATEL status swojego dokumentu i jak będzie "do odbioru" to pójdziesz do WK..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: zmiana PKK czy inny sposób?

Postprzez hygg » środa 10 lutego 2016, 11:33

eragon napisał(a):Nigdzie nie idź - sprawdzaj sobie na stronie OBYWATEL status swojego dokumentu i jak będzie "do odbioru" to pójdziesz do WK..


tylko gdzie..?

300 km od Warszawy, gdzie od dawna nie mieszkam? bo ten adres podawałem przy tworzeniu PKK

wolałbym jednak odebrać dokument w Warszawie, gdzie aktualnie mieszkam

a co z płatnością za dokument? rzekomo trzeba zapłacić przed wyrobieniem.. tylko w którym urzędzie to będzie w moim przypadku?
hygg
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 09 lutego 2016, 21:03

Re: zmiana PKK czy inny sposób?

Postprzez jasper1 » środa 10 lutego 2016, 11:50

Jeśli nie zmieniłeś formalnie adresu i nie aktualizowałeś swojego PKK w kwestii danych adresowych, to Twoje PKK obsługuje cały czas WK w Kielcach i to oni zgodnie z zawartymi w PKK danymi powinni Ci nadawać uprawnienia. Z nimi musisz się kontaktować. To gdzie się uczyłeś i zdawałeś egzamin nie ma znaczenia.
Jeśli obecnie nie masz żadnego miejsca zameldowania, to może być problem z wyrobieniem PJ, ale do przejścia. Nie licz jednak na szybkie otrzymanie dokumentu. Im szybciej skontaktujesz się z WK w Kielcach, tym lepiej, bo to jest ciągle Twój "wydział od prawa jazdy".
Jeśli masz możliwość zameldowania się tylko to zaniedbałeś, to jak najszybciej dopełnij formalności, to dużo ułatw i przyśpieszy całą sprawę. Wtedy wszystko załatwisz w urzędzie miejsca zameldowania, oni przejmą PKK od WK w Kielcach. bez meldunku sprawa będzie się ciągnąć tygodniami, bo formalnie nie ma Cię w Polsce, a więc nie masz prawa do polskiego PJ.
Czekanie na informacje na stronie internetowej, to w Twojej sytuacji strata czasu.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: zmiana PKK czy inny sposób?

Postprzez hygg » środa 10 lutego 2016, 15:09

a więc sprawa wygląda tak..

poszedłem do urzędu dzielnicy, gdzie aktualnie mieszkam - wypełniłem nowy wniosek o prawo jazdy, napisałem tam że proszę o przeniesienie dokumentów z WK w takim to a takim starostwie do urzędu dzielnicy m.st. Warszawa Praga

zapłaciłem przelewem, podpiąłem do wniosku potwierdzenie zapłaty, dodatkowo kazali mi dać zdjęcie i oświadczenie, że zamieszkuje pod takim to a takim adresem (obecnie nie mam meldunku nigdzie)

badania lekarskie mają im zostać przekazane wraz z PKK ze starego WK do nowego, ma to być w ciągu 2-3 dni, dokumenty przesyłają kurierem (pani dzwoniła przy mnie do nich i pytała)

prawo jazdy ma być do odbioru za ok. 2 tygodnie

obecnie sprawdziłem jego status i jest "Przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne"

tak więc wszystko nie wyglądało aż tak źle :D

jedyny plus to to, że w Warszawie dużo krócej czeka się na dokumenty.. w ostatnim miesiącu wyrabiałem dowód osobisty i paszport.. na dowód czekałem raptem 4 dni, na paszport 5 dni od mojej wizyty w urzędzie i złożenia wniosku

pewnie gdybym przenosił dokumenty np. z Kielc do Krakowa to z miesiąc bym poczekał na dokument.. bo przecież nie wyślą jednego PJ tylko całą paczkę

jak dostanę dokument to napiszę czy wszystko OK :) może komuś przyda się na przyszłość taka wiedza
hygg
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 09 lutego 2016, 21:03


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości