Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez miniek360 » wtorek 26 stycznia 2016, 23:06

Witam wszystkich serdecznie :) Jestem tu nowy. Nazywam się Adrian i jestem z Ciechanowa :D Już 8 razy oblałem egzamin praktyczny na prawko :( jestem załamany i szukam wszelkich sposobów aby wreszcie zdać i mieć to już za sobą (nie licząc pieniędzy wywalonych w błoto :D). Zawsze oblewam na głupotach... zapewne jest to spowodowane stresem i brakiem logicznego myślenia na egzaminie, jakoś nie potrafię podejść do tego na luzie.
Ale zmierzając do sedna... Zauważyłem, że zawsze na egzaminie egzaminator ma przy sobie taką karteczkę na której wypisane są wszystkie możliwe i niemożliwe błędy jakie zdający może wykonać. Jak w temacie- jakie błędy skutkują bezwzględnym przerwaniem egzaminu? Już wiem, że do tych błędów zalicz się wyprzedzanie na przejściu dla pieszych :P xD
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam, Adrian ;)
miniek360
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2016, 22:50
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez Hans123 » środa 27 stycznia 2016, 01:19

Drogi Adrianie... Nie pytaj o błędy, tylko po prostu wysikaj się przy tych WORD'ach i jedź uzyskać prawo jazdy do normalnego kraju. W Czechach zdaje 95% ludzi. Dobra jest też Ukraina, Niemcy. Ostatnio też popularnym kierunkiem jest... Gambia :) Dostaje się tam wtedy międzynarodowe PJ akceptowane w PL. Są już nawet firmy zajmujące się załatwianiem wszystkiego, wszystko odbywa się legalnie.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez jasper1 » środa 27 stycznia 2016, 01:54

Adrianie, skoro zdawałeś już osiem razy, to z pewnością już osiem razy otrzymałeś tę tajemniczą karteczkę od egzaminatora. :)
Na pewno też osiem razy potwierdziłeś przed kamerą, że znane Ci są warunki przeprowadzania egzaminu, a więc, że wiesz też jakie błędy popełnione na egzaminie czym skutkują. 8)
A może było inaczej, bo jesteś trollem...
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez JAKUB » środa 27 stycznia 2016, 11:07

A może to szkolenie w OSK było słabej jakości?
WORD Ciechanów słynie z dużej "zdawalności"...
______________
karta błędów jest Tobie nie potrzebna.
Staraj się ich nie robic, ... albo znajdź dobrego instruktora.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez miniek360 » środa 27 stycznia 2016, 13:39

Niestety nie stać mnie w obecnej sytuacji na wyjazd do innego kraju, żeby zdać tam prawko xD może gdybym pomyślał o tym po pierwszej porażce... już teraz śmigałbym autem do szkoły, zamiast ściskać się w autobusie :P

Tajemniczą karteczkę i owszem otrzymałem :D Chodzi mi o to- jakie błędy skutkują natychmiastowym przerwaniem egzaminu? Niektóre błędy można popełnić raz, a przy kolejnym egzamin jest przerywany np. nie włączenie kierunkowskazu, najechanie na linię itd.

Kurs na prawko ukończyłem bodajże w lipcu... Instruktor po prostu nauczył mnie jeździć, w aspekcie teoretycznym dostałem płytę z zadaniami xD Był przekonany, że nie będę miał żadnych problemów ze zdaniem.
miniek360
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2016, 22:50
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez miniek360 » środa 27 stycznia 2016, 13:52

Z teorii zawsze byłem dobry :D dlatego teraz postanowiłem wykuć się na pamięć- co mi wolno zrobić a czego nie na egzaminie, żeby wreszcie zdać :( może w ten sposób będę się mniej stresował jeśli będę kompleksowo przygotowany? Dlatego właśnie zwracam się do Was z tym pytaniem...
Egzaminator ma przy sobie taką tabelkę pod tą kartką gdzie zaznacza zadania egzaminacyjne :D o tą tabelkę właśnie mi chodzi :) kiedyś prosiłem egzaminatora, żeby mi ją pokazał ale nie chciał :D

W ogóle wredni są ci niektórzy egzaminatorzy... :/ Pewien Pan (którego nazwiska nie wymienię) zaczął przeklinać kiedy przez pomyłkę zająłem niewłaściwy pas ruchu, padły pytania "Czy jestem normalny?!" :D jakby nie wiem co się stało... Czy to jest właściwe zachowanie egzaminatora?! Mam nadzieję, że już go nie spotkam.
miniek360
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2016, 22:50
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez dylek » środa 27 stycznia 2016, 17:01

Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez PROVOKATOR1986 » środa 27 stycznia 2016, 18:33

Powinieneś otrzymać arkusz z przebiegu egzaminu nawet jak był negatywny
Kat: B,B+E,C,C+E,D,D+E

''Kontroluj swoje przeznaczenie albo ktoś zrobi to za Ciebie''
PROVOKATOR1986
 
Posty: 73
Dołączył(a): czwartek 01 maja 2014, 15:11
Lokalizacja: łódź

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez szerszon » czwartek 28 stycznia 2016, 09:01

miniek360 napisał(a): kiedyś prosiłem egzaminatora, żeby mi ją pokazał ale nie chciał :D

W ogóle wredni są ci niektórzy egzaminatorzy... :/ Pewien Pan (którego nazwiska nie wymienię) zaczął przeklinać kiedy przez pomyłkę zająłem niewłaściwy pas ruchu, padły pytania "Czy jestem normalny?!" :D jakby nie wiem co się stało...
Ściema na całego. W czasie egzaminu masz prowadzic pojazd, a nie oglądać arkusz. Dostajesz go po egzaminie. Swoja drogą ciekawe, co musiałeś odwalić, że aż egzaminator zapytał...
"Czy jestem normalny?!
Kolejna sprawa,że nie wierzę w taką formę pytania...mogło być "Czy PAN jest normalny ?"
Wątpię, aby egzaminator chciał przejść na wyższy poziom znajomości "tykają c się".
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez Akane » czwartek 28 stycznia 2016, 16:24

miniek360 napisał(a):Z teorii zawsze byłem dobry :D dlatego teraz postanowiłem wykuć się na pamięć- co mi wolno zrobić a czego nie na egzaminie, żeby wreszcie zdać :(

Nie chcę się wymądrzać, ale nawet tak na "chłopski rozum" to przepisów (nie tylko dotyczących ruchu drogowego) nie powinno się wykuwać na pamięć, tylko nauczyć się i ze zrozumieniem stosować je w codziennym życiu... Co z tego, że wkujesz coś na blachę bez zrozumienia, byle zdać, a zaraz po egzaminie zakończonym wynikiem pozytywnym, zapomnisz? A w sumie na tym polega właśnie kucie, zasada Zakuj Zalicz Zapomnij się kłania. Poza tym idąc tym torem rozumowania, to można uznać, że chcesz zapamiętać czego nie wolno Ci robić na egzaminie, a potem już machniesz na to ręką, bo nie będziesz siedział w "El-ce"?
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez miniek360 » czwartek 28 stycznia 2016, 19:14

szerszon napisał(a):
miniek360 napisał(a): kiedyś prosiłem egzaminatora, żeby mi ją pokazał ale nie chciał :D

W ogóle wredni są ci niektórzy egzaminatorzy... :/ Pewien Pan (którego nazwiska nie wymienię) zaczął przeklinać kiedy przez pomyłkę zająłem niewłaściwy pas ruchu, padły pytania "Czy jestem normalny?!" :D jakby nie wiem co się stało...
Ściema na całego. W czasie egzaminu masz prowadzic pojazd, a nie oglądać arkusz. Dostajesz go po egzaminie. Swoja drogą ciekawe, co musiałeś odwalić, że aż egzaminator zapytał...
"Czy jestem normalny?!
Kolejna sprawa,że nie wierzę w taką formę pytania...mogło być "Czy PAN jest normalny ?"
Wątpię, aby egzaminator chciał przejść na wyższy poziom znajomości "tykają c się".

W którym momencie przeczytał Pan, że prosiłem egzaminatora w trakcie prowadzenia samochodu, w trakcie egzaminu...? :/ Poprosiłem o pokazanie karty kiedy już mnie oblał, gdy staliśmy na poboczu a egzaminator uzupełniał arkusz...
Zrobiłem to o czym napisałem- zająłem niewłaściwy pas ruchu. Może i pominąłem słowo PAN, ale sens jest zachowany...
miniek360
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2016, 22:50
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez miniek360 » czwartek 28 stycznia 2016, 19:30

Akane napisał(a):
miniek360 napisał(a):Z teorii zawsze byłem dobry :D dlatego teraz postanowiłem wykuć się na pamięć- co mi wolno zrobić a czego nie na egzaminie, żeby wreszcie zdać :(

Nie chcę się wymądrzać, ale nawet tak na "chłopski rozum" to przepisów (nie tylko dotyczących ruchu drogowego) nie powinno się wykuwać na pamięć, tylko nauczyć się i ze zrozumieniem stosować je w codziennym życiu... Co z tego, że wkujesz coś na blachę bez zrozumienia, byle zdać, a zaraz po egzaminie zakończonym wynikiem pozytywnym, zapomnisz? A w sumie na tym polega właśnie kucie, zasada Zakuj Zalicz Zapomnij się kłania. Poza tym idąc tym torem rozumowania, to można uznać, że chcesz zapamiętać czego nie wolno Ci robić na egzaminie, a potem już machniesz na to ręką, bo nie będziesz siedział w "El-ce"?

Nie chodzi o to żeby wykuć i zapomnieć... 8 razy oblałem egzamin, według mnie i bliskich mi osób :D jeżdżę dobrze, nie przekraczam prędkości, jeżdżę płynnie i bezpiecznie, nie szarpie. Przecież chyba każdy wie czym różni się jazda na egzaminie a normalna jazda po mieście?! Na egzaminie chodzi przede wszystkim o to, żeby oblać jak najwięcej osób = aby WORD mógł zarobić jak najwięcej... Jeśli ktoś ma chociaż trochę oleju w głowie to będzie potrafił w sposób bezpieczny zachować się na drodze (ze zdanym prawkiem, albo bez)... a jeśli tego oleju w głowie nie posiada to rzeczywiście jest to dostateczny powód aby tego prawka nie otrzymał. Znam osobę, która jeździła kilka lat bez plastiku, przystąpiła do egzaminu i też miała trudności z jego zdaniem... zdała bodajże za 4. Gdzie tu jest logika?
Egzaminy to zawsze był dla mnie duży stres. Czekanie w kolejce na WORDZIE 1h lub dłużej, nieuprzejmość egzaminatora na pewno nie pomaga... W konsekwencji w samochodzie na egzaminie siedzę jak tuman, cały spocony, serce wali mi jak młotem i w głowie mam tylko jedną myśl- że zaraz kolejny raz obleje. Chyba każdy kto jest/był w takiej sytuacji doskonale wie o co mi chodzi?
miniek360
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2016, 22:50
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez eragon » piątek 29 stycznia 2016, 20:16

miniek360 napisał(a):uż 8 razy oblałem egzamin praktyczny na prawko

To może oznaczac, że po prostu nie nadajesz się na kierowcę.. Bez obrazy - sa ludzie, którzy tego po prostu nie ogarniają.. I do końca życia jeżdżą busami..
Skoro wyprzedzasz na PDP i nie potrafisz zająć odpowiedniego pasa ruchu to trzeba się dobrze zastanowić ..
Akane napisał(a):chcesz zapamiętać czego nie wolno Ci robić na egzaminie, a potem już machniesz na to ręką

Dokładnie takie wrażenie się odnosi..

P.S. @Akane, a za co ci odebrali uprawnienia ??? :lol: :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez Akane » piątek 29 stycznia 2016, 20:53

eragon napisał(a):P.S. @Akane, a za co ci odebrali uprawnienia ??? :lol: :lol:

Emmm... jakie uprawnienia?
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Błędy "kardynalne" za które przerywany jest egzamin

Postprzez eragon » sobota 30 stycznia 2016, 21:08

Prawo jazdy kategorii B odebrane 07.12.2015

Te z podpisu ... :wow: :wow:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości