Kategoria C, kilka pytań.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez pierug2 » środa 20 stycznia 2016, 22:02

Witam. Mam 24 lata, chciałbym zrobić prawo jazdy na kategorie C. I wlaśnie mam parę pytań odnosnie tego. Bardzo zależy mi zrobić to dość szybko, wiec jak sądzicie ile trwa taki mniej wiecej kurs. I o co chodzi dokladnie z tym kwalifikacjami ? Jak trudny jest egzamin teoretyczny? Orientowałem sie i koszt wynosi ok. 5000zł. I czy o dużo wyższy jest poziom trudnosci niz na kategorie B?:) Kurs bede robic w Nowym Sączu, może znacie jakies dobre szkoly?
pierug2
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 stycznia 2016, 21:31

Re: Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez rondel92 » czwartek 21 stycznia 2016, 20:07

Ja powiem tak, nie wyobrażam sobie ludzi, którzy po 5-6 razy podchodzą do teorii na kat C... To tylko świadczy o tym, że tacy ludzie nie powinni mieć żadnych uprawnień do kierowania. Ja po 2 minutach wyszedłem z kompletem punktów.
Ja 30 godzin wyjeździłem w 5 tygodni, ogólnie krucho było u nich z terminami, dużo chętnych i jedna ciężarówka.
A co do kwalifikacji to bez niej nie możesz wykonywać przewozu rzeczy. 5000 zł ? Troche dużo, idź sobie na przyspieszoną, 2600-3000 zł kosztuje.
Test z kwalifikacji nie wiem czy ciężki czy nie, ale jeśli chodzi o materiał to 70% to są bezsensowne rzeczy począwszy od bardzo szczegółowej budowy silnika, korbowodów, tłoków (śmiem twierdzić, że nawet mechanik nie ma pojęcia o takich rzeczach jakie są w tej kwalifikacji), co to jest promieniowanie UV,rodzaje fal uv (a,b,c) ich długość, co to jest mikro klimat, dziura ozonowa, i kończywszy na wymaganiach odnośnie budowy kabin czyli coś dla inżynierów projektujących kabiny kierowcy. Wymiary łóżka, przestrzeń wewnątrz kabiny i inne duperele, które nigdy nam się nie przydadzą. Slajdów w kwalifikacji masz około 4900. Miłego czytania :)
21.01.2013 kat B teoria i praktyka I podejście POZYTYWNY
17.12.2015 kat C teoria I podejście POZYTYWNY
07.01.2016 kat C praktyka I podejście POZYTYWNY
10.02.2016 Egzamin Kwalifikacja Wstępna POZYTYWNY
29.02.2016 kat C+E praktyka 3 podejście POZYTYWNY
rondel92
 
Posty: 74
Dołączył(a): wtorek 13 października 2015, 15:14

Re: Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez Michalll » piątek 22 stycznia 2016, 09:01

Witam

Przymierzam sie go kategorii C, móglby mi ktoś powiedziec jak to teraz wyglada ten egzamin ? Tak samo egzekwowane jest najechanie na linie na miescie,parkowania itp co na Kat. B. Ogolnie jak z egzminem na teorie, ciezke sa pytania specjalistyczne ?

Pozdrawiam
Michalll
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 21 stycznia 2016, 09:21

Re: Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez MrMark » wtorek 26 stycznia 2016, 17:54

Mnie wyniosło 5000 zł (KW+C) po zniżce.
Kurs trwa długo przynajmniej u mnie w Sosnowcu (ok. 4-5 mieś. wszystko, od zapisania do zdania wszystkiego) ze względu na brak terminów i przeludniony ośrodek szkolenia.
Na egzamin KW trzeba czasem czekać 2 mieś. ponieważ musi się uzbierać odpowiedznia ilość osób chyba że sam wyłożysz 1000 zł (bo tyle płaci ośrodek za egzamin), tak to jak się uzbiera 20 osób wychodzi po 50zł na osobę.
Praktyczny podobny jak na B lecz trudniejszy.
Ale jak się najedzie na linie to chyba się powtarza podejście (ćwiczenia na placu). Przy wjeżdżaniu przodem, tyłem lub na skos - nie można wyjechać obrysem na linie (jest to koniec egzaminu). To taka imitacja wjazdu do garażu.
Ogólnie ponoć kat. C jest najłatwiejsza bo egzaminatorzy są łagodniejsi gdyż mają już do czynienia z ludźmi który już jeżdżą po ulicy samochodem.
MrMark
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 26 stycznia 2016, 17:14

Re: Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez blackeburn » niedziela 31 stycznia 2016, 15:10

Czasami trafiają się kursy organizowane i sponsorowane ze środków UE. Fajnie załapać się na taki kurs i kasa zostaje w kieszeni. Mój kurs na prawo jazdy + kwalifikacja na przewóz rzeczy trwał równo 2 miesiące. Biorę pod uwagę dzień w którym po raz pierwszy poszedłem na kurs i dzień w którym zdałem egzamin na PW.
Egzamin z kwalifikacji jest bardzo prosty, biorąc jeszcze pod uwage że w częsci podstawowej można zrobić max 4 błędy, a w specjalistycznej 5. Gorzej jest z egzaminem teoretycznym na prawo jazdy. Przeważnie zdają nieliczni, z tego co słyszałem w zeszłym tygodniu podczas egzaminu teoretycznego na 10 osób zdała tylko jedna.
blackeburn
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 29 stycznia 2016, 19:02

Re: Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez Adam1991 » wtorek 02 lutego 2016, 00:44

Cześć,jestem policjantem,czy Waszym zdaniem gdy powiem to egzaminatorowi będę miał większe szanse na zdanie?Pozdrawiam.
Adam1991
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 02 lutego 2016, 00:37

Re: Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez Jacek4u » czwartek 04 lutego 2016, 21:10

Z innej beczki : jak zaliczyć łuk na C - chodzi mi o zatrzymanie przy cofaniu w odległości 0-1m, macie jakiś sposób ? Dzisiaj miałem egzamin i poległem :x
Jacek4u
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 04 lutego 2016, 21:03

Re: Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez Michalll » niedziela 21 lutego 2016, 23:41

Dla niektórych osób punktem odniesienia są przednie pachołki przy wjeżdżaniu tyłem na kopertę.
Michalll
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 21 stycznia 2016, 09:21

Re: Kategoria C, kilka pytań.

Postprzez eragon » czwartek 25 lutego 2016, 10:34

Adam1991 napisał(a):będę miał większe szanse

Raczej żadne...
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości