Zawracanie na bramie, czy jest sens się odwoływać?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zawracanie na bramie, czy jest sens się odwoływać?

Postprzez sylszp » poniedziałek 18 stycznia 2016, 22:23

Witajcie,
Dzisiaj moja siostra zdawała egzamin praktyczny. Miała wykonać manewr zawracania za pomocą bramy, przy wjeździe tyłem. I tutaj uwaga: egzaminator sam, poprzez ruszanie kierownicą ustawił ją do tego manewru. Wspomnę jeszcze, że samochód ustawiony był przy samym krawężniku. Ustawiał ją również do parkowania. Czy na podstawie tego, można i jest sens się odwołać od wyniku egzaminu?
sylszp
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 18 stycznia 2016, 22:15

Re: Zawracanie na bramie, czy jest sens się odwoływać?

Postprzez Hans123 » wtorek 19 stycznia 2016, 19:22

Myślę, że nie ma to sensu nawet w wypadku gdy rzeczywiście doszło do błędu egzaminatora. Nie wiadomo czy się uda, trzeba zapewne trochę czekać, a w wypadku wygrania sprawy jedyną nagrodą jest kolejne podejście za free. Olałbym to i normalnie zapisał na następne podejście.
Życzyć jedynie szczęścia i farta mi pozostaje, bo sam już się przekonałem, że na egzaminie to ono ma największe znaczenie. Dwie próby oblałem na wzniesieniu kiedy wcześniej podczas setek prób nie zdarzyło mi się to ani razu.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Zawracanie na bramie, czy jest sens się odwoływać?

Postprzez Borys_q » wtorek 19 stycznia 2016, 19:35

Twoja siostra coś kręci na 99%. Jeśli to jednak prawda to niech się odwołuje na nagraniu będzie widać. BTW z tego co wiem to pozycja blisko krawężnika jest korzystna przy wjeździe do bramy tyłem.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zawracanie na bramie, czy jest sens się odwoływać?

Postprzez MacGyveR89 » piątek 26 lutego 2016, 20:13

sylszp napisał(a):Witajcie,
Dzisiaj moja siostra zdawała egzamin praktyczny. Miała wykonać manewr zawracania za pomocą bramy, przy wjeździe tyłem. I tutaj uwaga: egzaminator sam, poprzez ruszanie kierownicą ustawił ją do tego manewru. Wspomnę jeszcze, że samochód ustawiony był przy samym krawężniku. Ustawiał ją również do parkowania. Czy na podstawie tego, można i jest sens się odwołać od wyniku egzaminu?


Bezsensu.
Od kiedy to egzaminator pomaga w jeździe na egzaminie? Nie mogą takiego czegoś robić. Nie wieżę ze egzaminator sam by sobie chciał narobić problemów. A gdyby ktoś sprawdził na filmie mogło by to być odebrane jako przekupstwo i pomoc, co pociąga za to obie strony.
A gdy już tak zrobić co w to wątpię. To, że pojazd stał blisko krawędzi to nie jest żaden problem wykonaniu tego manewru, prawda? Wycofujesz na prostych kołach do momentu, aż jesteś pewny, że przy jeździe w prost, skręcając nie zahaczysz o krawężnik.
Człowiek inteligentny, nigdy się nie nudzi.

B-Zdane za 1 razem 14.04.2007
C+E-Zdane za 1 razem 05.05.2010
MacGyveR89
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 26 lutego 2016, 18:28
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik/Rydułtowy/Wodzisław Sl.


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości