Samodzielna nauka na prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez Kei92 » czwartek 07 stycznia 2016, 18:09

Witam,
Czy jest możliwość samodzielnej nauki na prawo jazdy bez uczęszczania na wykłady w OSK?
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez JAKUB » czwartek 07 stycznia 2016, 22:16

Tak.
Po pobraniu PKK możesz zdawać testy w WORD.
Ważne bezterminowo, więc naukę jazdy w OSK możesz robić i np. rok. (Jedynie 4 godz. wykładów z p.pomocy w kartę winno byc wpisane.)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez Kei92 » wtorek 19 stycznia 2016, 18:02

Nie potrafię się zdecydować jaką formę nauki do egzaminu wybrać :wall: W OSK czy samodzielnie?
Który sposób według Was będzie szybszy?
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez poliocertes » środa 20 stycznia 2016, 16:39

Ukraina jest najszybsza, ale czy na pewno o to chodzi?
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez rpa » środa 20 stycznia 2016, 17:06

Szybciej będzie uczyć się na własną rękę. Nie jesteś ograniczony wykładami, które odbywają się pewnie nie częściej niż 3 razy w tygodniu, a PoRD jest dość przejrzyste i niedługie. Kup sobie do tego jakieś testy i heja... część zagadnień faktycznie zrozumiesz i tak dopiero w trakcie jazd.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez ks-rider » środa 20 stycznia 2016, 17:59

rpa napisał(a):Szybciej będzie uczyć się na własną rękę. Nie jesteś ograniczony wykładami, które odbywają się pewnie nie częściej niż 3 razy w tygodniu, a PoRD jest dość przejrzyste i niedługie. Kup sobie do tego jakieś testy i heja... część zagadnień faktycznie zrozumiesz i tak dopiero w trakcie jazd.


Misku,

PoRD to nie nauka jazdy a przepisow, W sklad nauki jazdy wchodzi znacznie wiecej rzeczy niz nauka przepisow. Samodziejma nauka jest okupiona wieksza liczba godzin praktycznych / jazdy.

:mrgreen:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez rpa » środa 20 stycznia 2016, 18:11

Pytanie jest zdecydowanie o naukę do egzaminu teoretycznego, czyli de facto przepisów. Zaznaczyłem tylko, że część przepisów może być niezrozumiała (a nawet wydawać się nielogiczna) do czasu doświadczenia ich na własnej skórze. Samo ogarnięcie ich na własną rękę jest zdecydowanie szybsze. W czym problem? Przy nauce teorii na własną rękę masz obowiązek wyjeździć ponad 30 godzin?
edit: chyba że teraz obowiązują takie przepisy, że za kółko można wsiąść dopiero po zdaniu teorii? Ale to by dopiero była bzdura...
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez eragon » środa 20 stycznia 2016, 21:14

rpa napisał(a):obowiązują takie przepisy, że za kółko można wsiąść dopiero po zdaniu teorii?

Zacznij od przeczyatnia sobie "ustawy o kierujących" a potem się wymądrzaj.. Tak, dopiero po zdaniu teorii w WORD mozna jeździć w OSK.. Mówimy o samonauce czyli e-learningu..
Jeśli przyjdzoesz do szkoły, to wykłady masz za darmo i nie wiem czemu nie skorzystać ??
Tu nic nie będzie szybciej - osobiscie nie wierzę w zdanie za pierwszym razem przy takim uczeniu się, ale powodzenia życzę..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez rpa » środa 20 stycznia 2016, 22:26

Nie wymądrzam się, uważam że samouctwo to bardzo dobra metoda nauki czegokolwiek :) I podtrzymuję zdanie, skoro można jeździć dopiero po zdaniu egzaminu teoretycznego (jak rozumiem - tylko w przypadku e-learningu?), to jest to beznadziejna i słabo przemyślana opcja - obecny egzamin faworyzuje ludzi, którzy już potrafią jeździć i rozeznać się "w locie" w sytuacjach drogowych, jak niby to ogarnąć z samych przepisów i kucia testów? Rozumiem opcję samodzielnej nauki i rewidowania jej w trakcie jazd, ale tak? Zupełny bezsens, na szczęście nie załapałem się na takie warunki :)
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez koherentny » czwartek 21 stycznia 2016, 01:44

Podjęcie decyzji o samodzielnej nauce teorii to wcale nie najgorszy pomysł. Wszystko zależy od stopnia wtajemniczenia w temat poruszania się pojazdem (jakimkolwiek) po drogach.
Dużo osób wybiera wykłady bo nie miały wcześniej nic wspólnego z jazdą, zachowaniem się na drodze ( poza przejściem dla pieszych) i obsługą pojazdu i dlatego chodzą na wykłady bo zawsze można np zadać jakieś proste pytanie na które już nie będzie czasu podczas jazd. Poza tym jak wykładowca omawia pewne przepisy to może naprowadzić na jakieś z pozoru oczywiste zagadnienie lecz dla osoby początkującej ważne. Na praktyce z pewnością instruktor jest w stanie również odpowiedzieć na nie lecz w silnym emocjonalnym zaangażowaniu podczas prowadzenia samochodu z pewnością inne pytania wyprą te stricte teoretyczne zagadnienia.
Tak więc decyzję czy samemu dasz radę przejść przepisy i zagadnienia poruszane na wykładach należy podjąć po zastanowieniu.
To czy wybierzemy opcję samodzielnej nauki teorii czy z wykładami nie powinno mieć znacznego wpływu na zdanie egzaminu praktycznego. Koordynacja psycho-ruchowa a nauka teorii to dwa różne tematy.
Instruktor Nauki Jazdy
Obrazek
Nauka Jazdy Poznań
Avatar użytkownika
koherentny
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 31 stycznia 2011, 18:13

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez ks-rider » czwartek 21 stycznia 2016, 13:11

eragon napisał(a):
rpa napisał(a):obowiązują takie przepisy, że za kółko można wsiąść dopiero po zdaniu teorii?

Zacznij od przeczyatnia sobie "ustawy o kierujących" a potem się wymądrzaj.. Tak, dopiero po zdaniu teorii w WORD mozna jeździć w OSK.. Mówimy o samonauce czyli e-learningu..
Jeśli przyjdzoesz do szkoły, to wykłady masz za darmo i nie wiem czemu nie skorzystać ??
Tu nic nie będzie szybciej - osobiscie nie wierzę w zdanie za pierwszym razem przy takim uczeniu się, ale powodzenia życzę..


Nie tak do konca, testy mozna rownie dobrze rozwiazywac bezblednie w kilka minut nie znajac jakiejkolwiek ustawy czy przepisu.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez Hans123 » czwartek 21 stycznia 2016, 16:52

Ja u siebie w OSK na wykłady nie chodziłem w ogóle. Uczyłem się sam. Ze 2 razy byłem tylko na próbne egzaminy bo wykładowca chciał zobaczyć jak mi idą testy. Teoria zdana za pierwszym podejściem 74/74. Oczywiście ani razu nie strzelałem na chybił trafił.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez Kei92 » czwartek 21 stycznia 2016, 20:56

Hans123, zapłaciłeś za wykłady i nie uczęszczałeś na nich?

Korzystał ktoś z Was z e-kursów zawartych na stronie prawojazdy.com.pl i mógłby się podzielić opinią na ich temat?
Kei92
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 02 listopada 2015, 21:11

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez Hans123 » piątek 22 stycznia 2016, 17:31

Nie, wolałem się sam uczyć. Chociaż w moim wypadku była jeszcze w międzyczasie praca zagranicą, wiem tam głównie poświęcałem czas wolny na naukę.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez eragon » sobota 23 stycznia 2016, 21:40

koherentny napisał(a):czy wybierzemy opcję samodzielnej nauki teorii czy z wykładami nie powinno mieć znacznego wpływu na zdanie egzaminu praktycznego.

Mieszasz pojęcia - jak nauczenie się teorii ma wpływ na egzamin praktyczny ?? Mówimy o zdaniu teorii..
A propos - na reklamowanej stronie popraw bzdury - jakoby od 2016 roku nastąpiły zmiany ..
ks-rider napisał(a):testy mozna rownie dobrze rozwiazywac bezblednie w kilka minut nie znajac jakiejkolwiek ustawy czy przepisu.

Jesteś pewien ?? Sądzisz, że można się nauczyć kilku tysięcy poprawnych odpowiedzi ?? Nieco wątpię..
Hans123 napisał(a):wolałem się sam uczyć

Dopisz więcej szczegółów - jaki miałeś kontakt z jazdą autem przed pomysłem zdobycia uprawnień ?? Bo cos mi tu śmierdzi..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości