Samodzielna nauka na prawo jazdy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez ks-rider » sobota 23 stycznia 2016, 23:59

eragon napisał(a):
ks-rider napisał(a):testy mozna rownie dobrze rozwiazywac bezblednie w kilka minut nie znajac jakiejkolwiek ustawy czy przepisu.

Jesteś pewien ?? Sądzisz, że można się nauczyć kilku tysięcy poprawnych odpowiedzi ?? Nieco wątpię..


Malo jeszcze w zyciu widziales. Zarowno zona jak i ja zdalismy testy bezblednie. Wyklady jakie mielismy mozna bylo o kant dupy rozbic.

A watpic mozesz miec , nikt Ci tego nie zabroni. W dalszym ciagu twierdze, ze testy to jedno a przepisy to drugie.

Na CE rozwiazywalem test w przeciagu jednej minuty trzydziestu do minuty czterdziestu sekund, oczywiscie bezblednie.

Nie musisz wiec probowac wmawiac komukolwiek, ze testy to tylko dla wybrancow, jest to tylko i wylacznie sprawa pilnosci. :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez JAKUB » niedziela 24 stycznia 2016, 01:56

Widziałem takich zdobywców prawa jazdy, którzy nie potrafili czytać (Romowie), a test rozwiązywali automatycznie. Na moją sugestie, że mogą być zamienione odpowiedzi A z B czy C, odpowiedział, że patrzy na ilość (długość) liter. Uczył się samodzielnie podczas podróży po Europie od bazaru do bazaru. Trwało to z 2 miesiące.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez Hans123 » niedziela 24 stycznia 2016, 03:05

eragon napisał(a):Dopisz więcej szczegółów - jaki miałeś kontakt z jazdą autem przed pomysłem zdobycia uprawnień ?? Bo cos mi tu śmierdzi..


Przed zapisaniem się na kat. B z autem nigdy nie miałem nic wspólnego. Nigdy nie przejechałem nawet 1 metra. Ale co Ci może tu śmierdzieć? Po prostu kupiłem książkę do nauki i płyty z testami na kat. B, i szlifowałem testy. Zrobiłem tych testów chyba z 500. Poza tym w międzyczasie przez 6 miesięcy byłem zagranicą i w czasie wolnym tam rozwiązywałem sobie regularnie testy. Po przyjeździe podszedłem tylko do wewnętrznego w osk (5 testów po kolei) i w WORD potem 74/74. Ani razu na jakikolwiek "system", że dłuższa odpowiedź pewniejsza, itp. Po prostu czysta wiedza. Praktykę zaraz potem oblałem okrutnie, ale to już inna sprawa.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez eragon » niedziela 24 stycznia 2016, 19:08

ks-rider napisał(a):twierdze, ze testy to jedno a przepisy to drugie.

O czym my gadamy ??
ks-rider napisał(a): ze testy to tylko dla wybrancow

Ja chyba w jidysz piszę czy co ?? Zdanie testów a chodzenie na wykłady to dwie różne sprawy - z testów w/g mnie nie dowiesz się tego co na "wyłożonej teorii" .. Przy aktywnej postawie szkolonych mozna jeszcze więcej się dowiedzieć..
Podtrzymuję tezę, że warto chodzić na wykłady..
Hans123 napisał(a):co Ci może tu śmierdzieć?

Hans123 napisał(a):Praktykę zaraz potem oblałem okrutnie

.. i wszystko jasne - nauczenie się testów ( jakkolwiek) nie przyczyniło się do zdania całego egzaminu ..
Jakie to szkolenie praktyczne było, że nie zdałeś ?? Na czym cię złapali ??
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez Hans123 » niedziela 24 stycznia 2016, 19:56

eragon napisał(a):
Jakie to szkolenie praktyczne było, że nie zdałeś ?? Na czym cię złapali ??


Szkolenie praktyczne było ok. Miałem świetnego instruktora. Wyjeździłem w osk 43h (brałem dodatkowe godziny nie dlatego że nie szło ale dla większej praktyki). Szło mi naprawdę dobrze, egzaminator powiedział ze mogę śmiało walić na egzamin. I niestety oblałem na tym co zawsze było dla mnie najprostsze... na wzniesieniu. Raz się stoczył, a za drugim razem nie opuściłem ręcznego do samego końca. Podczas tych 43h i setkach prób takie błędy nie zdarzyły mi się nigdy ani razu, zawsze było ok. A na egzaminie 2 próby i oba te błędy na raz. Nie wiem jak sobie to tłumaczyć. Stresem, nieznanym autem czy mega niefartem. Na pewno nie brakiem umiejętności bo wcześniejsze zawsze udane setki prób mówią same za siebie.
Po prostu na egzaminie oprócz umiejętności potrzebna jest jeszcze spora dawka szczęścia.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez eragon » niedziela 24 stycznia 2016, 20:28

Hans123 napisał(a):egzaminator powiedział ze mogę śmiało walić na egzamin

A nie instruktor ?? :wow:
Hans123 napisał(a):czy mega niefartem

No właśnie.. Ja też niektórych błędów moich kursantów nie rozumiem - uczy się, powtarza, dochodzi do perfekcji a tu... masz - nie zdane na jakiejś <&%#$@>.. Życie..
Mimo wszystko - powodzenia...
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez ks-rider » niedziela 24 stycznia 2016, 21:47

eragon napisał(a): Zdanie testów a chodzenie na wykłady to dwie różne sprawy - z testów w/g mnie nie dowiesz się tego co na "wyłożonej teorii" .. Przy aktywnej postawie szkolonych mozna jeszcze więcej się dowiedzieć..
Podtrzymuję tezę, że warto chodzić na wykłady..


Rzecz tylko w tym, kto w jaki sposob prowadzi teorie :mrgreen: Ta na ktorej bylem w 2001 r. to bylo plucie w twarz uczestnikom wykladu teori, zreszta o takim nie moze byc mowy. No chaba, ze rozwiazywanie testow na wykladach teori jest standardem, ze tego co slyszalem jest.

W tym przypadku sie z Toba zgadzam. Ale zarowno Ciebie jak i mnie prawodawca nie zapytal.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Samodzielna nauka na prawo jazdy

Postprzez Hans123 » niedziela 24 stycznia 2016, 23:33

@eragon: Dzięki. Mam nadzieję, że następnym razem się uda i pech mnie opuści. Najgorsze tylko, że terminy odległe. Jak usłyszałem zaraz po oblaniu, że kolejny wolny termin za 4 tygodnie to grzecznie podziękowałem. Trzeba niedługo na kolejny kontrakt zagranice jechać. Więc ewentualne uzyskanie prawka przesuwa się w czasie o kilka miesięcy :/

Co do tamtego to oczywiście chodziło o instruktora. Pomyłka.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości