Numer PKK

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Numer PKK

Postprzez martusiakot » piątek 01 stycznia 2016, 15:38

Czy mogę użyć czyjegoś numeru PKK do zapisu? Nie posiadam go i nie mogę wyrobić. Czy przy zapisie online jest to weryfikowane skoro dokumentacja i tak jest w danym ośrodku? Próbował ktoś? :hmm:
martusiakot
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 16 grudnia 2015, 18:06

Re: Numer PKK

Postprzez eragon » niedziela 03 stycznia 2016, 21:20

Chyba żartujesz - z PKK jest powiązany PESEL..
Co masz na sumieniu, że nie możesz wyrobić PKK ??
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Numer PKK

Postprzez martusiakot » niedziela 10 stycznia 2016, 21:11

Nic nie mam na sumieniu. Nie mogę wyrobić tego numeru - tak mi powiedzieli w wordzie, zapis na egzamin tylko osobiście. Pytam bo zdenerwowala mnie Pani w ośrodku. Spojrzalam na wolne terminy na stronie infocar. Podchodze do okienka zapisu i mówię, że widzę wolny termin na stronie(egzamin za 3 dni). A ona odpowiada, że infocar to infocar a ona moze mnie zapisać na termin za 3 tygodnie.
martusiakot
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 16 grudnia 2015, 18:06

Re: Numer PKK

Postprzez pasqudek » wtorek 12 stycznia 2016, 01:00

Boze widzisz i nie grzmisz. To nie WORD wyrabia PKK, a WK. Jak Ty kurs zrobilas?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Numer PKK

Postprzez jasper1 » wtorek 12 stycznia 2016, 07:37

Pewnie bardzo stary kurs bez PKK.

Nie możesz umówić się na egzamin na cudze PKK, bo umówisz tę osobę, a nie siebie.
Możesz natomiast poszukać kogoś, kto ma ukończone szkolenie, a nie ma i nie zamierza w najbliższym czasie umawiać egzaminu.
Taka osoba może zapisać się na egzamin, a potem iść z Tobą do wordu w dopuszczalnym czasie rezygnacji i oddać termin Tobie.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Numer PKK

Postprzez migawor » wtorek 12 stycznia 2016, 10:33

Czy mogę użyć drugi raz numeru PKK aby rozpocząć drugi kurs ? Dodam, ze pierwszy nie został ukończony ze wzgledu na zamkniecie szkoły.
migawor
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 12 stycznia 2016, 06:52

Re: Numer PKK

Postprzez Akane » wtorek 12 stycznia 2016, 12:08

Też miałam za sobą stary kurs i PKK wyrobiłam bez problemu. Trzeba iść do WK z dowodem osobistym i aktualnym zdjęciem. PKK dostałam od ręki i tego samego dnia zapisałam się przez infocar na egzamin teoretyczny (ten, który zdałam x lat temu na starych zasadach, nie był już ważny i musiałam całą ścieżkę egzaminowania przejść od początku, rzecz jasna poza kursem).
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Numer PKK

Postprzez jasper1 » wtorek 12 stycznia 2016, 16:19

Akane, Ty zakończyłaś ubieganie się o PJ i wznawiałaś po przerwie, gdy Twoje dokumenty były w WK.
Jeśli ktoś zaczął podchodzenie do egzaminów na starych zasadach i robi to na tyle często, że dokumenty do WK nie poszły, to nie wyrabia PKK.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Numer PKK

Postprzez Akane » środa 13 stycznia 2016, 20:48

jasper1 napisał(a):Jeśli ktoś zaczął podchodzenie do egzaminów na starych zasadach i robi to na tyle często, że dokumenty do WK nie poszły, to nie wyrabia PKK.

No fakt, taka sytuacja zmienia postać rzeczy. Faktycznie miałam długą przerwę i nie zawracałam sobie przez lata głowy egzaminami i pewnie dlatego po telefonie najpierw do WORD, a potem do WK, otrzymałam informację o konieczności wyrobienia tego cuda. Zdaje się zresztą, że część OSK nie przyjmuje kursantów na jazdy przypominające, o ile nie przedstawią właśnie PKK (też wiadomość z WK, choć w mojej szkole, w której przypominałam sobie "czym to się je", o Profil Kandydata mnie w ogóle nie pytali).
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Numer PKK

Postprzez rpa » czwartek 14 stycznia 2016, 04:36

Akane napisał(a):No fakt, taka sytuacja zmienia postać rzeczy. Faktycznie miałam długą przerwę i nie zawracałam sobie przez lata głowy egzaminami i pewnie dlatego po telefonie najpierw do WORD, a potem do WK, otrzymałam informację o konieczności wyrobienia tego cuda. Zdaje się zresztą, że część OSK nie przyjmuje kursantów na jazdy przypominające, o ile nie przedstawią właśnie PKK (też wiadomość z WK, choć w mojej szkole, w której przypominałam sobie "czym to się je", o Profil Kandydata mnie w ogóle nie pytali).

A ja godziny zawsze kupowałem "na telefon", nikt mnie nigdy nie prosił o żadne dokumenty. 2 godziny jazdy - 100zł do ręki i tyle. Mówiłem wprawdzie, że ukończyłem kurs dawno temu i przygotowuję się na własną rękę do egzaminu, ale w 3 różnych szkołach nie potrzebowałem żadnego potwierdzenia... może dlatego, że znośnie jeździłem ;)
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Numer PKK

Postprzez Akane » wtorek 19 stycznia 2016, 10:56

Też mi się wydaje, że instruktor szybko wyłapie czy ktoś wcześniej miał do czynienia z jazdą. Co prawda po tych 9 latach przerwy kategorycznie odmówiłam ruszenia w miasto od razu i przesiadłam się za kierownicę na pustym parkingu, na którym zrobilam sobie najpierw parę kółek ;) Po czym instruktor powiedział mi, że następnym razem już się nie da "nabrać" i kolejną jazdę zaczynam normalnie spod ośrodka.
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Numer PKK

Postprzez eragon » środa 20 stycznia 2016, 21:44

Akane napisał(a): instruktor szybko wyłapie czy ktoś wcześniej miał do czynienia z jazdą.

Chyba nie macie nas za idiotów ???
Jak człowiek wsiada do auta, to już wiadomo czy pierwszy raz za kółko, czy wie o co chodzi..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Numer PKK

Postprzez Akane » czwartek 21 stycznia 2016, 21:21

Nie, nie mamy. Wybacz napisanie "oczywistej oczywistości".
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Numer PKK

Postprzez eragon » sobota 23 stycznia 2016, 21:51

Spoko, oczywistym chyba jest, ze jesteśmy też w jakiejś mierze "psychologami"..
Pozdro...
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości