Błąd lekarski czy prawidłowe orzeczenie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Błąd lekarski czy prawidłowe orzeczenie

Postprzez maciej041 » czwartek 17 grudnia 2015, 21:50

Witam wszystkich

Troszeczkę zestresowany o godzinie 13;20 zostałem wywołany w swoim MORD-dzie egzaminator się ze mną przywitał i zapytał o okulary lub soczewki...zgłupiałem ponieważ nigdy w życiu ich nie nosiłem i nie nosze,owszem mam wadę wzroku ale ona się na okulary lub soczewki nie kwalifikuje.Przedstawił mi on że w papierach mam wyraźnie napisane ze mam kategorie 1.06 w innych papierach mają to samo,starostwo posiada to samo,powiedział chamskim tonem że jego to nie interesuje i ze nie ma zwrotu pieniędzy etc.ogólnie miał mnie w dupie ^^, wyszedłem z dowodem i załamany zacząłem szukać wyjasnienia. sytuacja wygląda następująco. Lekarz przy badaniu o wydanie PKK stwierdził wadę wzroku i kazał iść do okulisty.Okulista po konsultacji z lekarzem medycyny pracy bez żadnych problemów zezwolił na robienie prawka zadowolony z kartką od lekarza wróciłem tydzień później do tego samego lekarza który mnie do okulisty skierował wydał mi zezwolenie (na 2 lata bo musze za dwa z moją wadą przyjsc i zbadac sie od nowa) i sam powiedział że nic on w papierach nie pisze bo okulista zezwolił bez jakichkolwiek soczewek czy okularów,prawo jazdy można robić!
wypisał mi papierek na którym nie ma żadnych kategorii co do wad czy też nieprawidłowości które spowodowały by niemożność wykonania prawko czy też prowadzenia auta.

Pytanie co robić bo ja juz straciłem nadzieje 140 zł poszło w cholere ja bez prawka i jeszcze z OBOWIĄZKIEM zdawania z okularami czy też soczewkami a papiery wszystko z kategorią 1.06...

pozdrawiam
maciej041
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 17 grudnia 2015, 21:31

Re: Błąd lekarski czy prawidłowe orzeczenie

Postprzez skov » piątek 18 grudnia 2015, 22:49

Idziesz do starostwa i nakreślasz sprawę zerkając w zaświadczenie lekarskie. Jeżeli na zaświadczeniu lekarskim nie ma kodu to pani która wprowadza te dane do PKK jest ci winna 140 zł :) Jeżeli jednak jest kod to biegusiem do lekarza o zwrot 140 zł. Znam przypadki gdzie i pancia w starostwie płaciła za swój błąd ale o dziwo znam też przypadek że i lekarz zwrócił pieniądze kursantowi za swój błąd. Wszyscy popełniamy błędy, warto się upomnieć o swoje.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Błąd lekarski czy prawidłowe orzeczenie

Postprzez Kubson895 » poniedziałek 21 grudnia 2015, 22:23

Przypadki przypadkami, ale wątpię czy ktoś mu zwróci te pieniądze. Mimo, że wina ewidentnie nie jego. W naszym kraju przysłowiowy Kafkowski "Proces" panoszy się na całego.
Avatar użytkownika
Kubson895
 
Posty: 101
Dołączył(a): piątek 22 maja 2015, 20:04
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości