NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na PJ

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na PJ

Postprzez terror » wtorek 15 grudnia 2015, 22:19

To co było wiadome, w końcu zostało potwierdzone. WORD to takie państwo w państwie, bo i co możesz zrobić jak chcesz mieć prawko? Zapłacisz.

http://bezprawnik.pl/nik-nie-zostawia-s ... drogowego/
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez pasqudek » wtorek 15 grudnia 2015, 23:03

Pewien odsetek na pewno. Ale z drugiej strony powinni czesciej. Sytuacja z wczorajszego wieczoru. Ciemno, a facet jechal bez zadnych swiatel!!
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez poliocertes » środa 16 grudnia 2015, 07:16

W części na pewno, ale... Stojąc i czekając na egzamin rozglądałem się. Pomijam plac, bo to kwestia wprawy wyłącznie. Na bramie gorzowskiego WORD jest STOP. Przez ponad godzinę mojego oczekiwania poległo tam 6 egzaminów. Kilka metrów dalej jest skrzyżowanie równorzędne - 3 kursantów nie ustąpiło samochodom z prawej. Egzaminator zdającą w tym czasie dziewczynę pytał 4 razy czy NA PEWNO jest gotowa na jazdę w ruchu drogowym... Jak bardziej mógł zasugerować? Sam miał światła włączyć? Przyszła do nas oczekujących z płaczem i pretensjami, że facet straszna kosa...
Mój instruktor mówił mi (teraz się z nim zgadzam), że oni naprawdę nie muszą się starać, aby oblać. Kursanci doskonale robią to sami. Być może zdarzają się różne sytuacje, ale wg mnie to zasady musiałby być inne. Wiadomo za co egzamin się kończy. Czy egzaminator może udać, że takiego faktu nie widzi??
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez szerszon » środa 16 grudnia 2015, 08:09

Kursanci doskonale robią to sami.
Zgadza się. Wątpliwości są w kilku przypadkach, co jest promilem do ogółu egzaminów.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez JAKUB » środa 16 grudnia 2015, 10:12

Kiedy NIK zbada jakość szkolenia kandydatów na kierowców?
Szkoli się byle jak ( wpisy na forum) a instruktorzy nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności. Większość szkolących nawet nie zna obowiązującego programu szkolenia (D.U.)
Uważam, że nie opłaca się dobrze szkolić bo na nadgodzinach zarabia się więcej, a "gromy" od lat spadają na WORD.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez poliocertes » środa 16 grudnia 2015, 12:48

JAKUB napisał(a):...Szkoli się byle jak...


Coś jest na rzeczy bo jeden z oczekujących razem ze mną nie wiedział dlaczego egzaminujący oblewali nie ustępując jadącym z prawej. Może stres czy też nerwy, a może faktycznie nie widział. Nie mnie to oceniać, bo sam w tej materii niewiele wiem i umiem.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez Akane » środa 16 grudnia 2015, 13:57

Kiedyś kombinowałam, żeby może nie zdawać na prawo jazdy w Łodzi, tylko w jakimś mniejszym mieście, bo tam "tak nie oblewają". Po czym dojrzałam chyba do tematu i uznałam, że nie ma to sensu - jeździć będę w Łodzi, to raz. A dwa - jeśli mam stanowić zagrożenie dla siebie i innych, to lepiej niech mnie obleją. Jeśli zdam, to znaczy, że faktycznie na to zasłużyłam. A i tak, już po zdanym egzaminie, wiedziałam że jeszcze dużo przede mną nauki "w samym życiu".

Z dwojga złego lepiej chyba podejść do egzaminu kilka razy, niż liczyć na ślepy fart albo przymykającego oko egzaminatora i potem z poczuciem "Zdałem/am, więc jestem mistrzem szos" wyjeżdżać na miasto.
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez klosekcbr » środa 16 grudnia 2015, 15:45

Ja ze swojego OSK jechałem z taką agentką, która zdawała 9 raz i wjechała pod prąd. :D
Kategoria B:
Teoria, 13.11.2015r., godz. 13:30, piątek. Podejście pierwsze - POZYTYWNY
Praktyka, 12.12.2015r., godz 9:30, sobota. Podejście pierwsze - POZYTYWNY
klosekcbr
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 18 listopada 2015, 16:10

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez skov » środa 16 grudnia 2015, 19:06

terror napisał(a):To co było wiadome, w końcu zostało potwierdzone. WORD to takie państwo w państwie, bo i co możesz zrobić jak chcesz mieć prawko? Zapłacisz.

WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na PJ


wykończyć WORDy finansowo - jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami!! Takie to proste żeby nie dać im zarobić :)
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na PJ

Postprzez szujzetrak » środa 16 grudnia 2015, 20:29

Ja do końca nie przychyliłbym się do stwierdzenia, że "WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na PJ". Dzisiaj byłem okazyjnie, przejazdem w katowickim WORD-zie i przez 15 minut obserwowałem egzaminy praktyczne na placu manewrowym (kat. B). Przypadek nr 1: jeżeli kursant po 30 godzinach nauki jazdy w OSK, przystępując do egzaminu państwowego otrzymuje dwie próby ruszania z miejsca na wzniesieniu i niestety nie wykorzystuje tego, bo silnik gaśnie i stacza się z górki, to ile takich prób powinien otrzymać? Przypadek nr 2: kursantka zaliczyła plac manewrowy, wyjeżdża z terenu WORD, tuż przy szlabanie, jak byk znak ostrzegawczy A-7 i pakuje się pod koła nadjeżdżającego z prawej strony Jeepa :shock: Wyobrażam sobie ciśnienie egzaminatora, który zahamował Toyotę. Niestety w dzisiejszych czasach "prawdziwa ulica" nie daje szans w takich przypadkach i według mnie należy się szkolić i uruchomić maksymalnie wyobraźnię co by było gdyby...
Avatar użytkownika
szujzetrak
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 16 grudnia 2015, 15:51
Lokalizacja: Piękna

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez oskbelfer » środa 16 grudnia 2015, 20:33

JAKUB napisał(a):Kiedy NIK zbada jakość szkolenia kandydatów na kierowców?


A co ma badać ? Przecież wordy stwierdzją jaka jest jakość szkolenia - wynik egzaminu.
Rankingi zdawalności publikują starostwa.
Słaba zdawalność osk = częstsze kontrole.

Szkoli się byle jak ( wpisy na forum) a instruktorzy nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.


Szkoli się byle jak ? Więc gdzie skargi kursantów ?
Gdyby zrobić zestawienie skarg kursantów na OSK to pewnie w skali całego kraju byłoby to 100 skarg.

Troszkę więcej skarg jest na wordy.

Większość szkolących nawet nie zna obowiązującego programu szkolenia (D.U.)


Niestety to prawda, ale jaką sankcję proponujesz dla instruktora - najlepiej jak podasz podstawę prawną.

Uważam, że nie opłaca się dobrze szkolić bo na nadgodzinach zarabia się więcej, a "gromy" od lat spadają na WORD.


Ja znam instruktorów którzy mają zdawalność 60 procent i takich którzy mają 10 procent.

U pracodawcy w osk - zarabiają tyle samo - a jednak coś ich motywuje, a może są fachowcami i dlatego jest 60 procent zdawalności.
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez JAKUB » środa 16 grudnia 2015, 21:54

oskbelfer napisał(a):(...)Ja znam instruktorów którzy mają zdawalność60 procent i takich którzy mają 10 procent.

U pracodawcy w osk - zarabiają tyle samo - a jednak coś ich motywuje, a może są fachowcami i dlatego jest 60 procent zdawalności.
Właśnie dlatego przerwałem ponad 25 letnią przygodę z nauką jazdy. Wszyscy "etatowcy" mówią o MISJI (WORD, Starostwo, Policja,...szef stowarzyszenia w którym wpłacałem bezsensowne składki) a ja wiem że słaby instruktor na wiecej godzin jazdy (z kartą i poza).
"Misja" jest GRATIS.
Ciekaw jestem co dalej z wnioskami NIK na linii współpracy Starostwo - Policja.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez pasqudek » środa 16 grudnia 2015, 23:42

@Jakub: zle szkola. A wiesz czemu? W b.wielu przypadkach to wina kursantow. Dlatego tez duzo L jezdzi tam gdzie czesto WORD lubi egzaminowac.
@szujzetrak: ktoregos dnia grudnia ide kolo WORDu. Yariska tylem skasowala plot (i chyba tez troche zywoplotu) i zawisla na malej skarpie a laweta akurat ja zabierala.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez danny90 » czwartek 17 grudnia 2015, 01:38

Niektórym egzaminatorom tzw. przyp***rdalaczom powinno sie wstać i naj****ć garści w łeb. Niektórzy pracują tak jakby szukali czegoś czego nie powinni - innym słowem robią z igły widły. Od dawna wiadomo było ze Wordy zrobiły sobie interes idealny. Nie bez powodu w Polsce zdawalność wynosi 30% a na zachodzie : DE 75% FR 45% UK 50%. No ale przecież kasa musi się zgadzać.....



Teraz w końcu dobiorą im sie do dupy i może się coś zmieni. W PL jak nie fotoradary to WORDy ale całe szczęście fotoradarów w PL koniec :D
Kat. B 7.11.2014 /Obecnie bez samochodu/
danny90
 
Posty: 47
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2014, 17:24
Lokalizacja: Lublin

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez Borys_q » czwartek 17 grudnia 2015, 12:39

wykończyć WORDy finansowo - jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami!! Takie to proste żeby nie dać im zarobić :)


Wężykiem wężykiem. Wordy nie robią nic czego by im nie nakazał ustawodawca.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości