NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na PJ

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez Karolina1994 » środa 17 lutego 2016, 14:53

Hans123 napisał(a):@ks-rider- Tutaj to już nie ma zależności czy 2 czy 7 czy 20 lat. Czy jak ktoś z 30 letnim doświadczeniem PIERWSZY raz spowoduje kolizję z jego winy to możemy uznać, że nie umie jeździć i nigdy nie powinien być dopuszczony do ruchu?
Zgadzam się, że uzyskanie PJ to dopiero początek przygody w ruchu drogowym. Człowiek całe życie się uczy i szkoli.

A mi pewna osoba ostatnio powiedziała, żę ona nie wyobraża sobie że ktos taki jak ja, zdał prawko i śmiem mówić że dopiero sie ucze, bo według niej jak juz zdałam to powinnam jeździc profesjonalnie. Na prawde nie miałam siły tłumaczyc że w 30h to ja sie nie nauczę jeździć tak jak ktos kto wyjeździł w swoim życiu setki godzin, nie wiem co ludzie maja w łbach gadając takie bzdury...
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

WORDy Normalne Egzaminy !

Postprzez Erys18 » wtorek 23 lutego 2016, 00:09

Tak sobie mysle ... czy jest tutaj jakiś prawnik potrafiący napisać treść projektu ustawy dotyczącej opłat za egzaminy praktyczne w Wordach . Chodzi mianowicie o to , żeby egzamin opłacany był jednorazowo, a poprawki były darmowe. (...) Chętnych do podpisania się pod projektem na pewno nie zabraknie ! Wierzę , że znajdą się tutaj tacy ludzie ,którzy potraktują ,to co pisze poważnie no i nie zabraknie pewnie też krytyki wszystkich tych mistrzów kierownicy ;) którzy zdali " za pierwszym razem ...." Proponuje przemysleć temat , i póki co pisać tutaj , może uda się ruszyc w kierunku dobrych zmian bo problem istnieje i każdy o tym wie.



post moderowany przez moderatora
Erys18
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 22 lutego 2016, 23:47

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez Akane » wtorek 23 lutego 2016, 23:37

Po miesiącu jeżdżenia po mieście (samodzielnie), koleżanka rzuciła do mnie "No mam nadzieję, że jeździsz już na pewniaka?". Nie dało się jej wytłumaczyć, że samodzielna jazda to większy stres i o żadnym szarżowaniu nie ma mowy. Zrozumiała, co do niej mówiłam dopiero wtedy, gdy sama zdała prawo jazdy i zaczęła jeździć po mieście...
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Re: WORDy Normalne Egzaminy !

Postprzez Karolina1994 » środa 24 lutego 2016, 10:56

Temat o wordach viewtopic.php?f=2&t=38556


Rozporządzenie
Ministra Transportu, Budownictwa i gospodarki morskiej
z dnia 16 stycznia 2013 r.
w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych
z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów
Na podstawie art. 66 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r. poz. 600
i 970) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa:
1) wysokość opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego;
(...)

1) ustawie – rozumie się przez to ustawę z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami;
2) komisji weryfikacyjnej – rozumie się przez to komisję weryfikacyjną powołaną przez ministra właściwego do spraw
transportu, o której mowa w art. 64 ust. 1 ustawy.
§ 3. 1. Za przeprowadzenie egzaminu państwowego pobiera się opłatę w wysokości:
1) 30 zł – za część teoretyczną egzaminu państwowego;
2) 140 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii AM;
3) 180 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii A1, A2 lub A;
4) 140 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii B;
5) 170 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii B1, C1, D1 lub T;
6) 200 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii C, D lub B+E;
7) 245 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego dla prawa jazdy kategorii C1+E, C+E, D1+E lub D+E;
8 ) 125 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego przeprowadzanego w celu wydania pozwolenia na kierowanie
tramwajem, zwanego dalej „pozwoleniem”.
2. Za część praktyczną egzaminu państwowego przeprowadzanego w stosunku do osób niepełnosprawnych posiadają-
cych orzeczenie lekarskie z adnotacją, że mogą prowadzić pojazd silnikowy po przystosowaniu go do rodzaju schorzenia,
w przypadku gdy jazda egzaminacyjna odbywa się pojazdem tych osób, opłatę zmniejsza się o 50%.
3. Za część praktyczną egzaminu państwowego przeprowadzanego dla osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania
pojazdami w zakresie uprawnień wynikających z art. 6 ust. 2 ustawy pobiera się opłatę, o której mowa w ust. 1 pkt 5.
§ 3a.2) 1. W przypadku gdy osoba egzaminowana, nie później niż na 2 dni przed planowanym egzaminem państwowym,
poinformowała wojewódzki ośrodek ruchu drogowego, w formie pisemnej, że nie stawi się na egzamin w wyznaczonym
terminie, opłata pobrana odpowiednio za część teoretyczną, część praktyczną lub całość egzaminu państwowego podlega:
1) zaliczeniu na poczet odpowiedniej części egzaminu państwowego lub całości egzaminu państwowego przeprowadzanego
w innym terminie albo
2) zwrotowi na wniosek osoby egzaminowanej.
2. W przypadku gdy osoba egzaminowana, mając wyznaczony termin części praktycznej egzaminu państwowego, nie
uzyskała pozytywnego wyniku z części teoretycznej egzaminu państwowego, opłata pobrana za część praktyczną egzaminu
państwowego podlega:
1) zaliczeniu na poczet tej części egzaminu państwowego w innym terminie albo
2) zwrotowi na wniosek osoby egzaminowanej.
3. W przypadku złożenia przez osobę egzaminowaną wniosku o zwrot opłaty, o której mowa w ust. 1 lub 2, opłatę zwraca
się, pomniejszając jej wysokość o koszty zwrotu tej opłaty, nie więcej jednak niż o 10%.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: WORDy Normalne Egzaminy !

Postprzez JAKUB » czwartek 25 lutego 2016, 13:31

Erys18 napisał(a):Tak sobie mysle ..(...)
Chodzi mianowicie o to , żeby egzamin opłacany był jednorazowo, a poprawki były darmowe. Wszyscy wiemy , że Wordy to dojalnia kursantów,więc jedyną metodą , która mogłaby ruszyć ten problem jest kwestia kasy(...).
Nie gorsza "dojarnia" to system szkolenia. Najwięcej zarabia się na "korepetycjach"...
Tak sobie myślę... - Odwrócić to:
Zrobić cenę urzędową np. 2500 PLN i za wszystko opłaca kasa OSK.
- mniej egzaminów więcej zostanie w kasie OSK.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez Borys_q » czwartek 25 lutego 2016, 21:28

Cena urzędowa tu nic nie pomoże, ludzie kupują tandetne meble, tandetną elektronikę, tandetne samochody i tandetne kursy, trudno biznes jest biznes. Jak ktoś chce odbyć kurs za 900 złotych to i tak znajdzie kogoś kto mu taki zaoferuje, a że będzie zdawał piętnaście razy trudno. Ludzie powinni się nauczyć walczyć o swoje prawa, OSK ma specyficzną klientele to najczęściej 18 latkowie którzy kasę dostali od rodziców, nie chcą się przyznać że są waleni w balona, i chcą jak najszybciej skończyć bo przecież są najlepsi i na pewno zdadzą. W razie w instruktor sprzeda bajeczkę" bo w tym Wordzie same Ch$#e pracują", i spokój.

Proponuje akcje "Walcz z WORDEM przyjdź na egzamin przygotowany".
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez JAKUB » czwartek 25 lutego 2016, 21:56

Borys_q napisał(a):(...)
Proponuje akcje "Walcz z WORDEM przyjdź na egzamin przygotowany".
To samo się nie zrobi. ( zreszta sam piszesz kto jest gł. Klientem ) Wolny rynek a odpowiedzialność ... spada na egzaminatora. Na końcu nikt za nic nie odpowiada tylko pieniądz się kręci.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez szerszon » czwartek 25 lutego 2016, 23:31

a odpowiedzialność ... spada na egzaminatora.
Bo jak widać w postach umęczonego i szykowanego ludu jesteście wredni nieprzyjemni i nastawieni tylko na kasę. A przecież ci zdający tak świetnie jeżdżą. Winatuska...tzn wina egzaminatora.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez szerszon » piątek 26 lutego 2016, 07:26

Tak mi sie napisało. Polityka nie jest moim oczkiem w głowie..śmieję się z szukania winny wszędzie tylko nie u siebie. Poza tym zweryfikowałbym na twoim miejscu twe niecne zachowania wobec osób zdających. Jesteś trybikiem w tej machinie wyzyskiwania itp. :wink:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez sankila » piątek 26 lutego 2016, 21:16

Pomysł interesujący - taki szwedzki bufet dla zdających: zapłać raz, korzystaj do woli.

Tak tylko myślę, jakie byłyby terminy poprawek?

W "darmowej" służbie zdrowia na świadczenia muszę czekać pół roku i dłużej, podczas gdy za kasę mam je na następny dzień.
W WORDzie na "świadczenie za kasę" trzeba czekać koło miesiąca, to jak długo trzeba byłoby czekać na darmowy egzamin?

"Dziś pan nie zdał, najbliższy wolny termin za 8 lat i 4 miesiące",
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez Karolina1994 » piątek 26 lutego 2016, 22:12

sankila napisał(a):Pomysł interesujący - taki szwedzki bufet dla zdających: zapłać raz, korzystaj do woli

Wordy by zbankrutowali wtedy, nie zapomnijmy że oni też ponoszą koszty.
skąd u was takie przekonanie że wordy to dojarnia kasy, po pierwsze egzaminatorzy nie dostają dodatkowych pieniędzy za oblanie kursanta, a po drugie jak czekałam na egzamin teoretyczny to widziałam co ludzie wyprawiają na placu manewrowym, no żeby nie poczuć że właśnie się przejechało słupka i wyjechało z łuku :roll:
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez tomcioel1 » piątek 26 lutego 2016, 23:24

oj zdziwiłabyś się ... wordy jako jednostki samofinansujące musza zadbać żeby mieć kogo egzaminować ... jak jest boom na prawko bo media straszą zmianami to zdawalność jest całkiem calkiem , wystarczy że ludzi zaczyna zapisywac się mniej na egzamin i od razu okazuje się że zdawalnośc zaczyna dziwnie spadać... przypadek ? nie sądzę - egzaminatorzy nie dostaja oczywiście kasy za każdego oblanego ale nie są głupi - jak nie będzie kogo egzaminować to znowu będą redukcje...
inna sprawa że w każdym wordzie znajdzie się jakiś nadgorliwy... mi ostatnio jeden trepik oblał chłopaka na łuku bo ten 2 razy ruszał na większym gazie, mial cos ok 4 tys obrotów... a więc jak sie chce to można...
a prawda to leży gdzies tak mniej więcej po środku
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez dylek » sobota 27 lutego 2016, 01:32

tomcioel1 masz dane z ogólnopolskiej izby gospodarczej osk:
Obrazek
Obrazek

jak widać porównanie to np. :

2009r - 730 tys egzaminów - zdawalność ~31%
2012r - 600 tys egzaminów - zdawalność ~31%
2013r - 400 tys egzaminów - zdawalność ~ 31,5%
2014r - 370 tys egzaminów - zdawalność ~ 34,5%

Ja tam nie widzę tej zależności o której piszesz.... maleje liczba zdających....a rośnie % zdawalności.... hmmm... może masz jakieś inne statystyki i tym z izby OSK należy się OPR, za fałszywy PR ? :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez tomcioel1 » niedziela 28 lutego 2016, 00:13

te twoje statystyki to są dobre ale dla ... statystów ???...
tu nie chodzi o zdawalność w perspektywie 10 lat czy 5 lat - spróbuj przeanalizować zdawalność w dużo krótszym czasie , max 1 roku. 5 czy 10 lat temu wordy nie mogły nadążyć z "obrabianiem" rzeszy chętnych do zdawania. A już od jakiś 3 lat sytuacja wordów się skomplikowała i to bardzo. Jednie co ich utrzymuje w jakiej takiej kondycji to coroczne medialne widowisko w postaci straszenia zmianami . I w okolicy zapowiadanego "armagedonu" tj początku roku następuje pęd do zdawania co napędza koniunktury ośrodków egzaminacyjnych , taka górka przeciąga się spokojnie do wiosny a później d..a - cala nadzieja że znowu ruszy kampania straszenia nowymi zmianami a więc po spokojnym czasie wakacyjnym nowi chętni do "zdania bez listka" rozruszają rynek najpierw szkoleniowy a później egzaminacyjny. Problem pojawi się w momencie kiedy zapowiadane zmiany wreszcie wejda na dobre i nie będzie już więcej kogo i czym straszyć...
i jeżeli juz zajmiemy się zdawalnością na przestrzenie krótkiego okresu np 1 roku to dokładnie widac mechanizm funkcjonowania - są ludzie do zdawania to egzaminatorzy są zdecydowanie mniej upierdliwi - zdawalność jest dobra. Gorzej jak z obsługi klienta dochodza informacje o coraz mniejszej ilości zapisujących się na egzaminy - co wtedy robi egzaminator przestraszony wizją kolejnych zwolnień ??? Ani dyrektor ani egzaminator nadzorujący nie powie mu wprost co ma robić żeby miał kogo egzaminować - a każdy jest się w stanie domyśleć jakie w tej kwestii są możliwości dzialania...
A moje spostrzeżenia nie sa oparte na wyliczeniach statystycznych ale na obserwacji mojej i moich kolegów z branży więc nie jest to ocena subiektywna...
dziwne że taki fachowiec z branży jak ty tego nie widzi...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: NIK: WORDy zrobiły sobie biznes z oblewania zdających na

Postprzez JAKUB » niedziela 28 lutego 2016, 07:57

tomcioel1 napisał(a):(..)
A moje spostrzeżenia nie sa oparte na wyliczeniach statystycznych ale na obserwacji mojej i moich kolegów z branży więc nie jest to ocena subiektywna...
dziwne że taki fachowiec z branży jak ty tego nie widzi...
Jak ma widzieć jak to się robi w ukryciu - tak, aby się nie nagrało (pierwszy kontakt z klientem daje 70% efektu, sposób niezwłocznego informowania o błędach również jest skuteczną metodą,...)

Jak naprawić system?
Egzaminatora wyjąć z pod "opieki" dyrektora WORD, aby liczyła się jakość pracy z klientem, a nie dziwne "przyjaźnie" (pozdrawiam przyjaciół "zielonego lasu").
Gdzie ulokować "zielony las" - ... ???
- może rotacja jak w skandynawi...

Na dzień dzisiejszy uważam, że najwięcej zależy od INSTRUKTORA, a tego nie docenia klient - bo priorytetem jest cena (szybko -TANIO). Klient uważa, że jest na poziomie lekarz-instruktor-egzaminator ODPOWIEDZIALNOŚĆ, a tu
tylko kodeksy etyczne i
DOLINA "zielonego lasu"
- pozdrawiam przyjaciół królika.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości