Niestety nie tym razem...

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Niestety nie tym razem...

Postprzez poliocertes » czwartek 10 grudnia 2015, 03:11

Na początku chciałbym podziękować za porady dotyczące łuku - poszło bezbłędnie. :D Dwie poranne godziny w eLce dały mi nawet jakąś powtarzalność. Cieszyłem się jak dziecko jadąc na miasto. Wszystko szło w miarę poprawnie. Pan egzaminator przemiły i konkretny. Co chwila spoglądałem na licznik czasu egzaminu z nadzieją, że czym więcej jeżdżę tym mniej do końca. Gdzieś w 30-32 minucie zacząłem się zastanawiać ile jeszcze... 40 minuta nieco mnie zdenerwowała. W 42 minucie egzamin się skończył. W zasadzie sam go zakończyłem. Skręcałem tak jak srebrny samochód na obrazku.

Obrazek

Z przeciwka jechał niebieski w lewo. Pojechał dość "daleko" i stanąłem blokując pas dla jadących z mojej lewej. Po przejechaniu ostatniego samochodu z przeciwka o ocenie sytuacji ruszyłem i... wymuszenie. Błędnie i chyba za wolno oceniłem sytuację. Sądziłem, że muszę zjechać aby nie blokować innym a tym czasem zrobiłem wg egzaminatora najgorszą rzecz z możliwych. Niby jakiś progres jest, bo poza placem już byłem, ale raczej nie o to mi chodziło.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez Karolina1994 » czwartek 10 grudnia 2015, 10:18

przykro mi :roll: Nie potrzebnie co chwila zerkałeś na zegarek, bo i tym sie jeszcze dodatkowo stresowałeś, a tym bardziej jak byłeś już pod koniec egzaminu :roll: Następnym razem ci sie na pewno uda zdać :spoko:
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez Hans123 » czwartek 10 grudnia 2015, 11:56

Też często mam zagwostkę w którym momencie ruszyć aby nie było wymuszenia. Najgorzej w godzinach szczytu gdy czasem się czeka naprawdę dłuugo.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez poliocertes » czwartek 10 grudnia 2015, 13:22

Wszystko to to efekt nadmiernej ostrożności w prowadzeniu auta. Egzaminator powiedział, że gdybym nie jechał zachowawczo to przy zmianie świateł dawno by mnie nie było na tym skrzyżowaniu. Instruktor też mówi, że inni, którzy jeździli gorzej to zdali a ja nie... Paradoks.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez Karolina1994 » czwartek 10 grudnia 2015, 22:27

poliocertes napisał(a):Wszystko to to efekt nadmiernej ostrożności w prowadzeniu auta. Egzaminator powiedział, że gdybym nie jechał zachowawczo to przy zmianie świateł dawno by mnie nie było na tym skrzyżowaniu. Instruktor też mówi, że inni, którzy jeździli gorzej to zdali a ja nie... Paradoks.

mi instruktor mówił że przez skrzyżowania mam jeździć dynamicznie, a dziś miałam 24h i mi auto zgasło na środku skrzyżowania z sygnalizacją świetlną kolizyjną, chciałam skręcić w lewo i czekałam aż ci z przeciwka przejadą, jak już mogłam przejechać to zgasł mi, zanim odpaliłam to zapaliło się czerwone i zablokowałam skrzyżowanie :-( W środę egzamin a robię takie banalne błędy :-(
Nie przejmuj się, żeby zdać to prócz umiejętności trzeba mieć jednak trochę szczęścia, znajoma zdała za pierwszym razem, a jeździ tak jak się jej podoba, na skrzyżowaniach bez względu na to czy ma pierwszeństwo czy nie to nawet nie zwalnia, także nie prawdą jest że tylko najlepsi zdają za pierwszym razem. Zapisałeś się na kolejny egzamin?
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez Armani » piątek 11 grudnia 2015, 01:53

Egzamin, egzaminowi nie równy i tyle w temacie. Jeśli na egzaminie masz stać na środku skrzyżowania pięć minut, żeby nie wymusić pierwszeństwa, to stój i dziesięć - a jeśli egzaminator miałby jakiekolwiek "ale" to mówisz, że chcesz bezpiecznie opuścić skrzyżowanie upewniając się, że nie wymusisz pierwszeństwa przejazdu a co za tym idzie - doprowadzisz do kolizji.

Patrzenie na zegarek? hmmm... Ja zdając na autobus w ogóle się na tym nie skupiałem. Jechałem tam, gdzie egzaminator kazał i czas miał dla mnie małe znaczenie.
Koncentrowałem się na drodze i to wystarczyło. Fakt, faktem - z ulic, znaków, skrzyżowań itd. jestem obryty bo dzień w dzień odkąd mam prawo jazdy jeżdżę po Poznaniu, ale pamiętam też mój egzamin na kat. B gdzie miałem pampersa do kolan, kiedy egzaminator po mnie przyszedł...

Nie patrz na czas, tylko koncentruj się na drodze :)

Powodzenia, na pewno dasz radę! :thumb2:
Kategoria B - 13.05.2009r - teoria/praktyka za pierwszym razem.
Kategoria D - 17.08.2015r - teoria - za pierwszym razem, 11.09.2015r praktyka - za drugim.
Armani
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 sierpnia 2015, 13:19

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez poliocertes » piątek 11 grudnia 2015, 13:27

W poniedziałek o 12.00 trzecie podejście.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez ProjectExam » piątek 11 grudnia 2015, 16:55

Postaraj się nie tworzyć żadnych oczekiwań co do czasu przebiegu egzaminu, bo w przypadku gdy egzamin się trochę przedłuży (więcej niż Twoje początkowe założenie) pojawi się presja, a pod presją ciężko jest racjonalnie ocenić sytuacje i łatwo o popełnienie błędu.
Dowiedz się czym jest projekt Project Exam™ i jak jego końcowy efekt - czyli Sekretny Raport, ułatwia zdanie egzaminu na prawo jazdy.
http://projectexam.pl/
Avatar użytkownika
ProjectExam
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 05 grudnia 2015, 19:04

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez VanDerVart » piątek 11 grudnia 2015, 17:56

No dynamika jest podstawą, jest to ważne w przypadku warunkowej strzałki w prawo.
Albo ruszymy dynamicznie i pokażemy o co chodzi, albo złapie nas czerwone światło i tyle z jazdy.
Ja na swoim egzaminie jakoś kilka razy dosłownie spojrzałem na zegarek, ale bez skupiania się minuta po minucie.
Znam na tyle Lublin i jego trasy egzaminacyjne, że w pewnym momencie po komendzie egzaminator pomyślałem sobie: "nie wierzę, tak szybko zleciało i kieruje mnie do WORDu?".
Miałem rację, pojechaliśmy do WORDu i koniec egzaminu z wynikiem pozytywnym.
Ostatnim poleceniem sprawdzającym był znak STOP na rondzie przy Makro, ale jestem na tym rondzie oblatany jak świnia po korycie :D
Mój egzamin trwał 29min, a na jazdach po 2h mówię instruktorowi "jak to koniec jazd?" :lol:
Jeśli ktoś lubi jeździć, to czas egzaminu będzie dla niego niczym spacerek po łące :spoko:
Teoria 74/74 13 listopada 2015 (piątek)
Praktyka 2 grudnia :D
VanDerVart
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota 14 listopada 2015, 00:46

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez poliocertes » piątek 11 grudnia 2015, 18:19

Dynamika to kwestia doświadczenia a o nie ciężko na 30 godzinach. Nawet gdyby drugie tyle wyjeździć to i tak mało. Moim zdaniem jest to kwestia naprawdę wielu pokonanych kilometrów. Najlepiej w ruchu ulicznym bo jazdy po autostradzie czy w niedzielny poranek po pustym mieście raczej niewiele dają.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Niestety nie tym razem...

Postprzez Akane » środa 16 grudnia 2015, 20:21

Popieram osoby mówiące o tym, żeby odpuścić patrzenie na zegarek. Na egzaminie trzeba się skupić na wykonywaniu poleceń instruktora i ocenianiu sytuacji na drodze. Ja od razu założyłam, że mogą mnie przez miasto gonić i godzinę (takie sytuacje się w Łodzi zdarzały) i na zegarek spojrzałam dopiero po tym, jak wysiadłam z samochodu (wynik pozytywny) - wyszło jakieś 50 minut. Gdybym usiłowała przy tym wszystkim pilnować jeszcze czasu, na pewno miałabym dodatkowy stres i poległabym błyskawicznie.
Prawo jazdy kategorii B: od 07.12.2015
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 135
Dołączył(a): piątek 27 listopada 2015, 20:00
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 60 gości