Wielki problem już na placu.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Wielki problem już na placu.

Postprzez poliocertes » środa 02 grudnia 2015, 14:22

Dziś poległem w WORD Gorzów na placu. Dwie próby i za każdym razem przy cofaniu nie mieściłem się w miejscu zatrzymania. Dziś dwukrotnie byłem przekonany, że zaraz wjadę na pachołek a było jeszcze daleko.Od początku kursu mam z tym problem. Dodatkowo na tylnej szybie eLki jest naklejka co mi osobiście utrudnia ocenę odległości. Możecie polecić jakiś uniwersalny patent abym 16.12 wyjechał z placu?
Dziś stresu nie czułem, spokój, opanowanie. Łuk na lusterka i linię za każdą z prób idealnie, ale.... Niestety za płytko.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez Elusionist » czwartek 03 grudnia 2015, 01:35

No cóż, warto umieć określać odległość tyłu auta od przeszkody... Wydaje mi się jednak, że da się wychylić i zobaczyć przód koperty (edit: w sensie spojrzeć do boku, nie przez całą maskę). Jeśli przód auta zmieści się za przednią linią, to już wiesz że wystarczy. :)
Elusionist
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 23 października 2014, 23:19

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez poliocertes » czwartek 03 grudnia 2015, 01:51

Elusionist napisał(a):No cóż, warto umieć określać odległość tyłu auta od przeszkody


Raczej przesadzam z zachowanie ostrożności, bo żadnego pachołka nigdy na placu nie dotknąłem ani nie przewróciłem, a niestety dość często auto mi się "nie mieści". Czytałem o różnych systemach na łuk, ale nie znalazłem żadnego na kończenie tegoż. Instruktor nauczył mnie jazdy na lusterka i bardzo mu za to wdzięczny jestem. Wjazd do bramy tyłem, czy inne cofanie nie stanowi problemu jak się kontroluje wszystko w lusterkach. Niestety nie opanowałem elementu, który dość szybko (w sumie chyba 9 minut...) skończył moją karierę wczoraj....
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez Hans123 » czwartek 03 grudnia 2015, 03:55

Dziwne, że masz problem w zmieszczeniu się na kopercie przy cofaniu tyłem. Tylny pachołek jest łatwy bo przecież tył pojazdu jest niemal całkowicie pionowo płaski i łatwo wyczuć. Mi osobiście gorzej idzie koperta przednia bo w używanych u mnie Punto Evo nie idzie dostrzec maski nawet mając maksymalnie podniesioną głowę. Maska w tych autach jest bardzo "spadkowa". Ale życzę mimo wszystko powodzenia.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez mat19 » czwartek 03 grudnia 2015, 10:54

Tak to już jest człowiek uczy się na własnych błędach.Patrz do tyłu,troszkę na boki i na przód jak ci wchodzi do koperty i będzie dobrze :)
B-11.02.11
C-22.12.14
C+E-19.10.15
Avatar użytkownika
mat19
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:54

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez poliocertes » czwartek 03 grudnia 2015, 11:18

Co ciekawe byłem uczony, że na koniec kontrolować tylko przed tylną szybę. Już po wszystkim jak powiedziałem egzaminatorowi z czym miałem problem sam z siebie powiedział, że on ustawiając auto do egzaminu końcówkę robi na przedni słupek...
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez JAKUB » czwartek 03 grudnia 2015, 12:24

Jazda po prostej do zatrzymania w stanowisku obserwacja przez tylna szybę (kat.B). Lewa reka za fotelem, odwracasz się dopiero po zatrzymaniu.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez poliocertes » czwartek 03 grudnia 2015, 17:40

JAKUB napisał(a):...Lewa reka za fotelem ...


Prawa. :P

Słyszałem milion sposobów. Dokupiłem 3h i postaram się znaleźć ten skuteczny dla mnie samego.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez poliocertes » piątek 04 grudnia 2015, 12:03

szerszon napisał(a):Po każdym zatrzymaniu wyjdź z pojazdu i zobacz na żywo ile realnie zostało miejsca.


Właśnie to mi wszyscy radzą i tak zrobię od poniedziałku.

szerszon napisał(a):Coś ostatnio egzaminatorzy brylują...albo to są "egzaminatorzy "..coś mi się wierzyć nie chce w niektóre opowieści.


Nie mnie to oceniać.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez JAKUB » piątek 04 grudnia 2015, 15:37

@szerszon - zaliczasz zad. 2 , gdy zdający obie ręce ma na kole kierownicy i zatrzymuje się patrząc na przedni słupek? (jak wyżej )
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez szerszon » piątek 04 grudnia 2015, 20:35

Jeśli nie było obserwacji przez tylną szybę to powtórka.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez JAKUB » piątek 04 grudnia 2015, 20:47

Obserwacja do tylu była troszkę na łuku i 2-gi raz na początku prostej.
Reszta głównie na lusterko (prawidłowo do jazdy po mieście ustawione ) i zatrzymanie z głową skierowana do przodu (...czy wszedł przód?).
Do tylu głową skierowana dwa razy na krótko (dla "sztuki"). Kierowanie cały czas dwoma rękoma na tzw. obrot, ćwiartki obr, czy jakoś tam na mapkę. ..
Jazda wezykiem między liniami, zatrzymania wewnątrz stanowisk.
...........
Wynik " p " / "n" ?
... czy, aby nie było wątpliwości jeszcze raz ... Łuk.?
Ostatnio zmieniony piątek 04 grudnia 2015, 21:04 przez JAKUB, łącznie zmieniany 1 raz
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez szerszon » piątek 04 grudnia 2015, 21:01

To zaliczony. Spełnione wymogi obserwacji przez tylna szybę i lusterka z rozporządzenia.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez JAKUB » piątek 04 grudnia 2015, 21:14

Mam nadzieję, że wątpliwości pytającego - @poliocertes - rozwialem.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Wielki problem już na placu.

Postprzez poliocertes » sobota 05 grudnia 2015, 05:56

@JAKUB Nie, nie i jeszcze raz nie. Nie pytałem o sposób pokonywania łuku, czy też o technikę umożliwiającą mi poprawne zatrzymanie w polu zatrzymania na koniec. Chodziło mi wyłącznie o metodę na prawidłowe dojeżdżanie do pachołka w końcowej fazie manewru.

Nie trzymam dwóch rąk na kierownicy, nie robię łuku na żaden sposób tylko na lusterka wzdłuż linii, wężykiem też nie jeżdżę - mówili żeby zdawać na trzeźwo... :P

Dostałem sugestię od użytkownika @szerszon i zamierzam skorzystać z porady już od wtorku i to na tyle skutecznie aby mieć się Wam czym pochwalić w przyszłym tygodniu.

Ustawianie samochodu na przedni słupek to była sugestia egzaminatora po skończonym egzaminie. Nie mnie to oceniać, bo akurat w tej materii wcale nie czuję się mocny.
poliocertes
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek 12 listopada 2015, 21:37

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 64 gości