Kat. C - Iveco, kilka pytań

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Kat. C - Iveco, kilka pytań

Postprzez skax » niedziela 15 listopada 2015, 15:32

Cześć, jutro mam pierwsze podejście na kat. C. Zdaję w Poznaniu na Iveco Eurocargo. Niestety głównie jeździłem MAN'em i mam kilka pytań co do Iveco.

1. Olej sprawdza się na komputerze za pomocą tego lewego przycisku na panelu tak ? Aby uruchomić komputer muszę włączyć po prostu prąd ? Nie muszę uruchamiać silnika ? Poziom na tym pasku na wyświetlaczu ma być między max a min czy co tam jest ? Bagnet znajduje się pod kabiną czy za prawym kołem ? Wlew pod kabiną tak ?

2. Światła drogowe włącza się lewą manetką, ale tak jak w autach z grupy VW ? Muszę ją dać w kierunku deski czy do siebie ?

3. Pokrętło od reszty świateł jest na kółku jak w VW ?

4. Do których świateł potrzebuję zapłonu ?

5. Do sprawdzenia wstecznego po prostu wrzucam R i wychodzę z auta tak ?

6. Poziom spryskiwaczy powinien być pod korek, a chłodniczego i wspomagania sprzęgła między min a max standardowo ?

7. Jak każe mi sprawdzić klakson to też muszę włączyć zapłon ?

8. Cofanie na łuku .. w MAN'ie widać na środku paki taki element. Który idealnie pokrywa się z końcowym obrysem auta. W Iveco perspektywa tego punktu jest podobno 10-15 cm bliżej, więc muszę tym punktem "cofnąć" za linie.
Jakieś inne techniki na to ? Podobno jest jakiś beton wylany ostatnio w WORDzie Poznaniu czy coś.

9. Gdzie się otwiera maskę w Iveco ?

Wiem, że dużo pytam, ale chcę wszystko dokładnie wiedzieć, a niestety nie ma już jak wziąć jazd a na internecie obsługi Iveco też nie znalazłem.
skax
 
Posty: 43
Dołączył(a): wtorek 18 października 2011, 23:08

Re: Kat. C - Iveco, kilka pytań

Postprzez domnvito007 » poniedziałek 16 listopada 2015, 00:09

1: Tak, lewym przyciskiem, a bagnet z lewej strony między kołem a kabiną.
2: Tak, lewą manetką, żeby włączyć na stałe manetka w dół.
3: Tak, z wyjątkiem przeciwmgielnych od których są dwa przyciski na środkowej konsoli po prawej stronie zaraz obok kierownicy.
4:Dokładnie nie wiem, jak ja zdawałem to mogłem robić na odpalonym i nie było problemu.
5:Wsteczny na C+E to po prostu zapytałem mu się czy działa na odpalonym ale wiem że na zgaszonym silniku tam ciężko wchodzi. Więc ewentualnie odpalasz, włączasz wsteczny gasisz silnik, zostawiasz na zapłonie i sprawdzasz.
6: Tak chociaż z tym spryskiwaczem to bez przesady nie musi być pod korek, po prostu musi być.
7: Nie jestem pewien ale raczej nie zresztą jak włączysz zapłon to nic się nie stanie.
8: BARDZO WAŻNE: JAK BĘDZIESZ COFAŁ TO PO PRAWEJ STRONIE NA PLACU BĘDZIESZ WIDZIAŁ JAK BY KRAWĘŻNIK W KTÓRYM WYKONUJE SIĘ ZATOCZKĘ, ON JEST PRZEDZIELONY TZN MA DWIE CZĘŚCI BARDZO WIDOCZNE...MUSISZ ZATRZYMAĆ SIĘ TAK ABY GŁOWĘ OPARTĄ O ZAGŁÓWEK MIEĆ NA ŁĄCZENIU TYCH KRAWĘŻNIKÓW,WTEDY JEST IDEALNIE.
9: Po prostu podnosisz, nic nie musisz naciskać, nie ma żadnej blokady
domnvito007
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 15 listopada 2015, 23:57

Re: Kat. C - Iveco, kilka pytań

Postprzez skax » poniedziałek 16 listopada 2015, 15:33

Dzieki,

pierwszy wyszedłem z teorii 74/74 + jeździ Pan rewelacyjnie :>
skax
 
Posty: 43
Dołączył(a): wtorek 18 października 2011, 23:08


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości