Odwołanie się od wyniku egzaminu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez JAKUB » piątek 13 listopada 2015, 11:30

Do
oskbelfer napisał(a):(...)
Egzamin się zdaje a nie udaje :lol:

Do egzaminu się przystępuje, a wynik(P/N) nie zawsze zależy od stopnia przygotowania.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez oskbelfer » piątek 13 listopada 2015, 22:56

zgadza się :)

można być totalnym matołem i dostać P :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez jasper1 » piątek 13 listopada 2015, 23:22

Ja tam myślę, że jednak łatwiej zdać, jak się idzie na egzamin z przekonaniem, że jest się przygotowanym i jest się w stanie go zdać, a nie że jedynie może się to uda, jak będzie ładna pogoda, miły egzaminator, mały ruch ...
Chociaż oczywiście okoliczności i odrobina szczęścia mają znaczenie.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez Hans123 » niedziela 06 grudnia 2015, 10:43

Czytając tą i inne historie z tymi nieszczęśliwymi przejściami dla pieszych już sam nie wiem jak będę musiał się zachować na tych przejściach podczas egzaminu za niedługo. Czy mam jechać, czy ciągle zatrzymywać się przed przejściami jeśli kogoś tam widać i tamować ruch. Moi instruktorzy mnie uczą, że jeśli pieszy stoi przy przejściu to ja mam pierwszeństwo. Ale widać egzaminator może mieć odmienne zdanie.

Nie pojmuje czemu odrzucono świetną ustawę mającą wprowadzić zasadę jak na zachodzie Europy, że pieszy ma pierwszeństwo stojąc przy przejściu. Wtedy nikt by nie miał wątpliwości jak się zachować. Widzimy kogoś przy przejściu i się zatrzymujemy. Proste i logiczne. A nie wróżyć z fusów jak ta osoba się zachowa. tak jak to jest teraz u nas.
kat: B,C+E,D,T, Z,Y,X, F16
Hans123
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek 05 listopada 2015, 20:15

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez Ds3 » niedziela 06 grudnia 2015, 11:13

Hans123 napisał(a):Czytając tą i inne historie z tymi nieszczęśliwymi przejściami dla pieszych już sam nie wiem jak będę musiał się zachować na tych przejściach podczas egzaminu za niedługo. Czy mam jechać, czy ciągle zatrzymywać się przed przejściami jeśli kogoś tam widać i tamować ruch. Moi instruktorzy mnie uczą, że jeśli pieszy stoi przy przejściu to ja mam pierwszeństwo. Ale widać egzaminator może mieć odmienne zdanie.


Ja robiłem w ten sposób, że jadać autem i widząc pieszego przy pasach chwilę się na nim skupiałem - jeśli się rozgląda to znaczy, że chce przejść, jeśli nie jedzie żadne auto z naprzeciwka, a pieszy jest po lewej stronie to się zatrzymywałem - bo wtedy przejeżdżając przez pasy mógłby akurat wejść na pasy. Widząc pieszego przy pasach z daleka dobrze jest też trochę zwolnić - pokazać pieszemu, że jesteś gotowy na zatrzymanie auta i jeśli chce to niech idzie. Oczywiście tak na prawdę nie ma na to reguł - może iść facet z telefonem i nawet nie wie, że właśnie znalazł się na pasach 2 m przed twoim autem. Ale na takich trzeba jeszcze bardziej zwracać uwagę.

Hans123 napisał(a):Nie pojmuje czemu odrzucono świetną ustawę mającą wprowadzić zasadę jak na zachodzie Europy, że pieszy ma pierwszeństwo stojąc przy przejściu. Wtedy nikt by nie miał wątpliwości jak się zachować. Widzimy kogoś przy przejściu i się zatrzymujemy. Proste i logiczne. A nie wróżyć z fusów jak ta osoba się zachowa. tak jak to jest teraz u nas.

Co ciekawe najmniej wypadków dochodzi tam, gdzie jest zupełnie odwrotna sytuacja. W jakiś krajach to już sprawdzano. Pieszy nie ma pierwszeństwa na pasach. Idąc pieszo zawsze się zatrzymasz, jadać autem zależy od przyczepności, prędkości, masy pojazdu. Piesi zwracali dużo większą uwagę na pasach - w końcu sami się pchają do trumny ;)
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez Melka » niedziela 06 grudnia 2015, 11:37

mala557 napisał(a):
mat19 napisał(a):Moim zdaniem odwołanie nic tu nie da :) Trzeba po prostu iść jeszcze raz i zdać .


Po przemyśleniu na spokojnie tej całej sytuacji stwierdzam, że nie będę odwoływać się, podejdę do egzaminu teraz zupełnie inaczej ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych. W sumie to każdy egzamin czegoś uczy a to już jest już nauka na przyszłość co nie znaczy, że egzaminatorom wszystko wolno. W stresie jaki jest podczas egzaminu wiele rzeczy człowiek widzi zupełnie inaczej. Następnym razem uda się na pewno :)


Ech standard, jak dla mnie to tłumaczenie swojego ewidentnego błędu i gapiostwa :P Takie relacje tylko wprowadzają zamęt u kolejnych zdających. Przepis jest oczywisty :) Przecież jakby było jak piszesz to napisałabyś to odwołanie od razu na drugi dzień i byłoby na 100% wygrane, a jak przyjdzie co do czego to jednak wątpliwości... To tylko pokazuje, że najprawdopodobniej egzaminator miał tu rację a Tobie po prostu zdawało się, że było inaczej :P
Melka
 
Posty: 23
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2014, 17:34

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez ks-rider » niedziela 06 grudnia 2015, 12:15

JA sie zastanawiam kiedy bys zaczela hamowac gdyby ta kobieta postawila noge na pasach ?

Droge zatrzymania znasz ? Czasu reakcji ?

Egzaminator zrobil prawidlowo, na znaku masz obowiazkowo przepuscic pieszych.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez VanDerVart » poniedziałek 07 grudnia 2015, 22:30

Musisz ustąpić pierwszeństwa tylko wówczas, gdy ktoś znajduje się na przejściu.
Jeśli nikogo na przejściu jeszcze nie było, ale faktycznie opisaną sytuację Pan egzaminator zauważył dwa razy, to mógł Cię za to oblać.
Nie musimy nikogo przepuszczać ot tak, zatrzymując się.
Musimy natomiast zachować szczególną ostrożność, tj. rozglądać się i wyrównać prędkość (nie przyspieszać), a w razie czego nawet puścić nogę z gazu.
Jeśli faktycznie sytuacja była jednorazowa, to nie wymusiłaś pierwszeństwa i powinnaś się odwołać :wink:
Teoria 74/74 13 listopada 2015 (piątek)
Praktyka 2 grudnia :D
VanDerVart
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota 14 listopada 2015, 00:46

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez ks-rider » czwartek 10 grudnia 2015, 10:13

VanDerVart napisał(a):Musisz ustąpić pierwszeństwa tylko wówczas, gdy ktoś znajduje się na przejściu.
Jeśli nikogo na przejściu jeszcze nie było, ale faktycznie opisaną sytuację Pan egzaminator zauważył dwa razy, to mógł Cię za to oblać.
Nie musimy nikogo przepuszczać ot tak, zatrzymując się.
Musimy natomiast zachować szczególną ostrożność, tj. rozglądać się i wyrównać prędkość (nie przyspieszać), a w razie czego nawet puścić nogę z gazu.
Jeśli faktycznie sytuacja była jednorazowa, to nie wymusiłaś pierwszeństwa i powinnaś się odwołać :wink:


No co Ty nie powiesz !

Znaczy jezeli jade z predkoscia 50 km/h i zblizam sie do przejscia dla pieszych, widzac, ze zbliza sie do niego pieszy to niue musze zwalniac a hamowac moge / mam dopiero wtedy gdy pieszy postawi noge na pasach ?

Wez chlopie oddaj PJ bo morderca jestas !

Aaaaa i mozesz sprobowac wytlumaczyc mi w jaki sposob unikniesz rozjechania pieszego gdy ten bedzie na przejsciu dla pieszych.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez VanDerVart » piątek 11 grudnia 2015, 17:47

Chyba źle mnie zrozumiałeś :D
Logika mówi: ktoś się zbliża do przejścia, zatrzymajmy się i ustąpmy mu pierwszeństwa
przepisy zaś: musimy się zatrzymać tylko wówczas, gdy pieszy znajduje się na przejściu, tj postawi nogę na pasach lub bez nich.

W momencie zbliżania się do przejścia nie przyspieszamy, a obserwujemy bacznie przejście na wypadek ewentualnego wtargnięcia pieszego.
Najlepiej jechać na egzaminie ze stałą prędkością, a w momencie ujrzenia pieszego odpuścić gaz i w razie konieczności zahamować, tak aby egzaminator zauważył nasze zamiary, tj. rzucamy okiem na pieszego i hamujemy silnikiem, jeśli jesteśmy już blisko przejścia.
Teoria 74/74 13 listopada 2015 (piątek)
Praktyka 2 grudnia :D
VanDerVart
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota 14 listopada 2015, 00:46

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez ks-rider » sobota 12 grudnia 2015, 00:27

VanDerVart napisał(a):Chyba źle mnie zrozumiałeś .....obserwujemy bacznie przejście na wypadek ewentualnego wtargnięcia pieszego.


Dobrze Cie zrozumialem

a " wtargniecie " pieszego na przejscie to kpina lub to tak jak by komus w twarz pluc a on mowi, ze deszcz pada.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 37 gości