Odwołanie się od wyniku egzaminu

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez mala557 » sobota 07 listopada 2015, 17:25

Witam serdecznie. W dniu dzisiejszym miałam drugie podejście do egzaminu praktycznego, plac manewrowy zaliczony, poz. z ruchu drogowym również zaliczone oprócz jednej sytuacji a mianowicie: jadąc drogą dwukierunkową jednojezdniową prawym pasem ruchu dostałam polecenie: jedziemy prosto. Więc jadąc prosto na drodze z pierwszeństwem około 40-43 km/h przejeżdżałam przez przejście dla pieszych, nikt na pasach nie był, nie było korków a tu nagle egzaminator dał mi po hamulcach i egzamin przerwany. Fakt na przejściu z lewej strony stała kobieta, ale spokojnie czekała, aż auta z obu stron przejadą. Na moje pytanie: dlaczego Pan zahamował padła odpowiedź nie ustąpiła Pani pierwszeństwa na przejściu dla pieszych,nie zdjęła Pani nogi z gazu mimo, iż był znak informujący o przejściu dla pieszych, więc ja na to: Ale ta Pani nawet stopy na pasach nie postawiła, więc moim zdaniem nie miałam obowiązku zatrzymać się na tym przejściu. Egzaminator na to, że to druga taka sytuacja podczas egzaminu, ale ja nie przypominam sobie, żebym wcześniej tak postąpiła wręcz przeciwnie ustępowałam pierwszeństwa osobom będąc na przejściu, ale nie wchodzącym na pasy. Stąd moje pytanie czy egzaminator miał rację przerywając egzamin z wynikiem negatywnym i czy mam się odwołać od wyniku czy raczej dać sobie spokój.
Arkusz przebiegu wygląda następująco:

1. Przygotowanie do jazdy: Wynik poz.
2. Ruszanie z miejsca pasem do przodu i do tyłu: Wynik poz.
3. Ruszanie na wzniesieniu: Wynik poz.
4. Włącznie się do ruchu: Wynik poz.
5. Przejazd przez skrzyżowanie ustalające pierwszeństwo przejazdu: Wynik poz.
6. Przejazd przez skrzyżowanie ze syg. świetlną: Wynik poz.
7. Przejazd wokół wyspy: Wynik poz.
8. wymijanie, zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy w lewo i prawo: Wynik poz.
9.Przekroczenie dopuszczalnej prędkości: Wynik poz.
10. Zachowanie do znaków poziomych: Wynik poz.
11. Zachowanie do znaków pionowych: Wynik poz. (Ale podczas przerwania egzaminu stwierdził, że nie zatrzymałam się na przejściu dla pieszych - moim zdaniem jedno wyklucza drugie)
12. Zachowanie w odniesieniu do sygnałów świetlnych: Wynik poz.
13. Respektowanie zasad techniki kierowania pojazdami: Wynik poz.
14. Właściwa zmiana biegów: Wynik poz.
15. Hamowanie silnikiem - jazda energoszczędna: Wynik poz.
16. Zawracanie na skrzyżowaniu?: Wynik poz.
17. Przejazd przez przejścia dla pieszych: Wynik neg.
18. Zachowanie wobec innych uczestników ruchu: Wynik neg.
19. Jazda drogami dwukierunkowymi jednojezdnowymi: Wynik neg. - wydaje mi się, że chodzi o to przejście dla pieszych bo według mnie wszystkie inne manewry były ok, bynajmniej o innych błędach nie powiedział tylko o tym przejściu dla pieszych.

Mój instruktor mówi, że mam się odwołać a Wy jak radzicie co mam robić :(
mala557
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek 04 września 2015, 21:05

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez skov » sobota 07 listopada 2015, 17:58

przejeżdżałam przez przejście dla pieszych, nikt na pasach nie był

a później
Fakt na przejściu z lewej strony stała kobieta


:?:
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez mala557 » sobota 07 listopada 2015, 18:04

skov napisał(a):
przejeżdżałam przez przejście dla pieszych, nikt na pasach nie był

a później
Fakt na przejściu z lewej strony stała kobieta


:?:

Miałam na myśli, że nikt przez pasy na jezdni nie przechodził, a kobieta stała i nawet nie miała zamiaru tam wejść a to jest już chyba różnica, Jakby każdy kierowca miałby zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych to chyba to byłoby utrudnienie ruchu. Pieszy ma pierwszeństwo wtedy, gdy postawi nogę na pasach a nie gdy stoi spokojnie i czeka.
mala557
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek 04 września 2015, 21:05

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez skov » sobota 07 listopada 2015, 18:24

wiesz, taka sytuacja jest z reguły bardzo dynamiczna i może osobie zdającej się tylko coś wydawać a było zupełnie inaczej. Egzaminator doskonale wie, że dopiero pieszemu znajdującemu się na przejściu ustępuje się pierwszeństwa i zakładam że właśnie tak było. Oczywiście i on może się czasami pomylić. W tym właśnie celu zainstalowane są kamery w samochodach egzaminacyjnych żeby właśnie rozwiewać takie wątpliwości. Idź do ośrodka, poproś o możliwość obejrzenia nagrania i wtedy zdecydujesz co dalej. Innej możliwości oceny tej sytuacji nie ma, nie wróżymy z fusów.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez mala557 » sobota 07 listopada 2015, 18:57

skov napisał(a):wiesz, taka sytuacja jest z reguły bardzo dynamiczna i może osobie zdającej się tylko coś wydawać a było zupełnie inaczej. Egzaminator doskonale wie, że dopiero pieszemu znajdującemu się na przejściu ustępuje się pierwszeństwa i zakładam że właśnie tak było. Oczywiście i on może się czasami pomylić. W tym właśnie celu zainstalowane są kamery w samochodach egzaminacyjnych żeby właśnie rozwiewać takie wątpliwości. Idź do ośrodka, poproś o możliwość obejrzenia nagrania i wtedy zdecydujesz co dalej. Innej możliwości oceny tej sytuacji nie ma, nie wróżymy z fusów.
mala557
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek 04 września 2015, 21:05

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez mala557 » sobota 07 listopada 2015, 19:02

Dziękuję skov tak zrobię, ale naprawdę byłam zadowolona z przebiegu egzaminu, gdyby nie to nieszczęsne przejście dla pieszych :( Pytanie tylko czy na swoją prośbę mam wgląd do przebiegu egzaminu czy tylko podczas odwołania od jego wyniku.
mala557
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek 04 września 2015, 21:05

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez skov » sobota 07 listopada 2015, 20:39

formalnie obejrzeć możesz po złożeniu "odwołania". Piszesz z czym się nie zgadzasz, składasz do WORD i prosisz o obejrzenie tego nagrania. Po obejrzeniu jeśli uznasz że egzaminator miał rację mówisz grzecznie "przepraszam" i wycofujesz odwołanie. Ot i cała procedura.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez mala557 » niedziela 08 listopada 2015, 14:22

Właśnie przeglądam wszelkie strony, które wprost mówią o zachowaniu się przy przejściach dla pieszych obowiązujących zarówno pieszych jak i kierowców. Znalazłam na pewnej stronie () takie sformułowanie: " ...zgodnie z kodeksem ruchu drogowego pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem tylko w sytuacji, gdy znajduje się na przejściu dla pieszych, czyli w momencie, kiedy wejdzie na jezdnię."
w moim przypadku tak nie było pieszy nie wszedł na jezdnię, nawet nie podejmował próby, aby wejść na pasy, więc spróbuję się odwołać od wyniku przerwanego egzaminu.
mala557
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek 04 września 2015, 21:05

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez oskbelfer » niedziela 08 listopada 2015, 23:34

mala557 napisał(a):Dziękuję skov tak zrobię, ale naprawdę byłam zadowolona z przebiegu egzaminu, gdyby nie to nieszczęsne przejście dla pieszych :( Pytanie tylko czy na swoją prośbę mam wgląd do przebiegu egzaminu czy tylko podczas odwołania od jego wyniku.


jeśli potrzebujesz pomocy, pisz na priva
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez mat19 » środa 11 listopada 2015, 19:02

Moim zdaniem odwołanie nic tu nie da :) Trzeba po prostu iść jeszcze raz i zdać .
B-11.02.11
C-22.12.14
C+E-19.10.15
Avatar użytkownika
mat19
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:54

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez mala557 » środa 11 listopada 2015, 19:15

mat19 napisał(a):Moim zdaniem odwołanie nic tu nie da :) Trzeba po prostu iść jeszcze raz i zdać .


Po przemyśleniu na spokojnie tej całej sytuacji stwierdzam, że nie będę odwoływać się, podejdę do egzaminu teraz zupełnie inaczej ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych. W sumie to każdy egzamin czegoś uczy a to już jest już nauka na przyszłość co nie znaczy, że egzaminatorom wszystko wolno. W stresie jaki jest podczas egzaminu wiele rzeczy człowiek widzi zupełnie inaczej. Następnym razem uda się na pewno :)
mala557
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek 04 września 2015, 21:05

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez JAKUB » środa 11 listopada 2015, 21:38

To chociaż powiedz egzaminatorowi nadzorujacemu (nie pani w biurze przy zamawianiu), że masz mieszane odczucia z egzaminu który byl dnia o godzine. Przyda się to dla poprawy pracy WORD.
Szacuje, że tak jak ty postępuje 90% "pokrzywdzonych", a WORD chciałby podnosić jakość usługi egzaminacyjnej.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez tomcioel1 » środa 11 listopada 2015, 23:42

mala557 napisał(a):
mat19 napisał(a):Moim zdaniem odwołanie nic tu nie da :) Trzeba po prostu iść jeszcze raz i zdać .


Po przemyśleniu na spokojnie tej całej sytuacji stwierdzam, że nie będę odwoływać się, podejdę do egzaminu teraz zupełnie inaczej ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych. W sumie to każdy egzamin czegoś uczy a to już jest już nauka na przyszłość co nie znaczy, że egzaminatorom wszystko wolno. W stresie jaki jest podczas egzaminu wiele rzeczy człowiek widzi zupełnie inaczej. Następnym razem uda się na pewno :)


Nie zostawiaj tego !!! Zrób to , jak nie dla siebie to dla innych ... Olewając takie zachowania egzaminatorów dajesz im przyzwolenie do dalszego "olewania" zdających - tylko skarga może naprawić funkcjonowanie wordu , nawet jeżeli wpłynęła by na zmianę obsady personalnej ... a uwierz mi - takie zmiany są potrzebne ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez skov » czwartek 12 listopada 2015, 20:56

tomcioel1 napisał(a): Olewając takie zachowania egzaminatorów dajesz im przyzwolenie do dalszego "olewania" zdających - tylko skarga może naprawić funkcjonowanie wordu , nawet jeżeli wpłynęła by na zmianę obsady personalnej ... a uwierz mi - takie zmiany są potrzebne ...


A czemu kolega od razu znalazł winnego całego zajścia?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Odwołanie się od wyniku egzaminu

Postprzez oskbelfer » piątek 13 listopada 2015, 00:00

mala557 napisał(a):
mat19 napisał(a):Moim zdaniem odwołanie nic tu nie da :) Trzeba po prostu iść jeszcze raz i zdać .


Po przemyśleniu na spokojnie tej całej sytuacji stwierdzam, że nie będę odwoływać się,


Miałaś klarowną sytuację - a Ty piszesz o swoich przemyśleniach - tylko jakich ?

podejdę do egzaminu teraz zupełnie inaczej ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych.


Co będziesz przed każdym przejściem zwalniać lub zatrzymywać pojazd ? Właśnie taka jazda nadaje się do "uwalenia"

W sumie to każdy egzamin czegoś uczy a to już jest już nauka na przyszłość co nie znaczy, że egzaminatorom wszystko wolno.


I co Cię nauczył ten egzamin ? Masz "czystą" sprawę żeby powtórzyć egzamin na koszt Wordu - no chyba że jak sama piszesz...

W stresie jaki jest podczas egzaminu wiele rzeczy człowiek widzi zupełnie inaczej.


Czyli jednak nie było tak jak pisałaś na pocżatku


Następnym razem uda się na pewno :)


Egzamin się zdaje a nie udaje :lol:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości