Zmiany 2016

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zmiany 2016

Postprzez skov » piątek 15 kwietnia 2016, 19:17

tomcioel1 napisał(a):to wszystko obarczone jest debilnymi obwarowaniami dotyczącymi idiotycznego rozglądania sie do tyłu podczas gdy ruszasz do przodu , pamiętaniu o śmiesznej kolejności wykonywanych czynności typu co pierwsze ; światła czy silnik...


:wow: nie wiem czy my czytamy te same rozporządzenie ale obawiam się że nie...


tomcioel1 napisał(a):Ostatnie niusy w mediach dotyczące możliwości rezygnacji z placu wywołały postrach w ośrodkach egzaminowania - nagle mogłoby się okazać że wydajność 1 egzaminatora mogłaby spaść ze średniej 10 osób do max 7 ... a to już koszty rosną, i nagle kiedy skończy się szum medialny o kolejnych zmianach w egzaminowaniu - kondycja finansowa niektórych ośrodków może ulec gwałtownenu pogorszeniu ..
ciężkie jest życie egzaminatora...


Żadnego poruszenia nie mówiąc o postrachu nie zauważyłem. Do majstrowania przy egzaminach na prawo jazdy trzeba przywyknąć, realia się zmieniają i egzamin też będzie się zmieniał.
Pas ruchu zwany "łukiem" musi zostać bo to wymóg UE, aczkolwiek kraje członkowskie mają wybór co do miejsca jego wykonywania.
Jeżeli ktoś ma problemy a adaptacją samochodu WORD może przecież legalnie zdawać samochodem OSK na którym się uczył.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Zmiany 2016

Postprzez tomcioel1 » piątek 15 kwietnia 2016, 23:05

skov napisał(a): nie wiem czy my czytamy te same rozporządzenie ale obawiam się że nie...


no nie wiem co ty czytasz... mogę odpowiadać za siebie... może sprecyzujesz co ci się nie podoba w moim rozumowaniu ???

a tak na marginesie jak patrzę na zachowania niektórych egzaminatorów to mam wrażenie że czytają nie to co powinni... albo nieczytają w ogóle...


skov napisał(a):Żadnego poruszenia nie mówiąc o postrachu nie zauważyłem. Do majstrowania przy egzaminach na prawo jazdy trzeba przywyknąć, realia się zmieniają i egzamin też będzie się zmieniał.
Pas ruchu zwany "łukiem" musi zostać bo to wymóg UE, aczkolwiek kraje członkowskie mają wybór co do miejsca jego wykonywania.
Jeżeli ktoś ma problemy a adaptacją samochodu WORD może przecież legalnie zdawać samochodem OSK na którym się uczył.

zwykły normalny egzaminator poruszenia ani postrachu nie zauważy oczywiście bo nie on odpowiada za stan finansów ośrodka - natomiast ci którzy się tym zajmują z pewnością widzą kolejne zagrożenie tym bardziej iż czeka nas kolejny dołek demograficzny...
a co do łuku to tak sie jakoś sklada że w UE placu praktycznie nie ma i żyją, jeżdżą, statystyki wypadków śmiertelnych są dużo niższe niż u nas a zdawalność egzaminu na prawo jazdy jest np u zachodnich sąsiadów oscyluje w okolicach 75 %... dziwne nieprawdaż???
ciekawe jak u nas wyglądałaby zdawalność bez placu ???

co do adaptacji samochodu word to faktycznie jest już możliwość zdawania na samochodzie osk ale jak na razie jest to niewielki procent ogólnej ilości wszystkich egzaminów - wynika to z wielu powodów, nie bez znaczenia jest tu również zwyczajna pazerność wordów dla których koszt egzaminu ponoszony przez osobe zdającą na samochodzie wordowskim i podstawionym przez osk jest taki sam - czy to jest normalny ???
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Zmiany 2016

Postprzez skov » sobota 16 kwietnia 2016, 20:05

tomcioel1 napisał(a):
no nie wiem co ty czytasz... mogę odpowiadać za siebie... może sprecyzujesz co ci się nie podoba w moim rozumowaniu ???



Ja w rozporządzeniu takich obwarowań nie dostrzegam. Nie widzę obowiązku patrzenia do tyłu ruszając, widzę obowiązek upewnienia się o sytuacji wokół pojazdu. Nie widzę też obowiązku oceniania kolejności wykonywania czynności o których piszesz, aczkolwiek chyba wszyscy jesteśmy zgodni że silnik uruchamiamy pierwszy a później światła.

a co do łuku to tak sie jakoś sklada że w UE placu praktycznie nie ma i żyją, jeżdżą, statystyki wypadków śmiertelnych są dużo niższe niż u nas a zdawalność egzaminu na prawo jazdy jest np u zachodnich sąsiadów oscyluje w okolicach 75 %... dziwne nieprawdaż???
ciekawe jak u nas wyglądałaby zdawalność bez placu ???


jesteś kolejnym wierzącym w MOC egzaminowania wpływająca bezpośrednio na wypadkowość w Polsce? W tym kraju przyczyną tak niskiej zdawalności jest stopień trudności egzaminu do stopnia przygotowania. Żeby to poprawić są tylko dwie metody. Albo zwiększyć skuteczność szkolenia poprzez zwiększenie liczby godzin i jakości albo zmniejszenie wymagań na egzaminie. Jednym z nich byłoby zrezygnowanie z "łuku" na placu bo w chwili obecnej ćwiczony"na małpe" nic nie sprawdza. Przez to ilość godzin zaoszczędzonych na placu przyda się na jazdę w mieście z lepszym skutkiem dla przyszłego kierowcy.

ciekawe jak u nas wyglądałaby zdawalność bez placu ???


obstawiam jakieś 40-50% ( a to już blisko do Europy :D )


tomcioel1 napisał(a):co do adaptacji samochodu word to faktycznie jest już możliwość zdawania na samochodzie osk ale jak na razie jest to niewielki procent ogólnej ilości wszystkich egzaminów - wynika to z wielu powodów, nie bez znaczenia jest tu również zwyczajna pazerność wordów dla których koszt egzaminu ponoszony przez osobe zdającą na samochodzie wordowskim i podstawionym przez osk jest taki sam - czy to jest normalny ???


WORD nie ustala stawek za egzamin, więc żadna to pazerność Po za tym egzamin to nie tylko samochód i paliwo. Jeżeli podstawianie samochodu byłoby kluczowe dla wyniku myślę, że wszyscy by podstawiali nawet przy obecnych kosztach. Wiemy że kluczowe nie jest, więc zainteresowanie tematem znikome ( zresztą tak samo jak obecność instruktora na egzaminie).
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Zmiany 2016

Postprzez bartek0807 » sobota 16 kwietnia 2016, 20:12

Należało by sprawdzić,czemu uczą "na małpę" - przecież metoda na lusterka i "nie gubienie" linii w prawym lusterku nie wymaga jakiś cudownych umiejętności poza sprawnym wzrokiem,a ten teoretycznie bada lekarz przed wydaniem oświadczenia do PKK...
bartek0807
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 17:26

Re: Zmiany 2016

Postprzez JEBSYN » piątek 22 kwietnia 2016, 20:31

Witam, mam pytanie odnośnie słynnego zielonego listka. Zadaję je, bowiem w internecie można znaleźć różne informacje i nie ukrywam że się pogubiłem. Czy zielony listek obowiązuje od 2016 czy od 2017 roku?
Słyszałem bowiem, że za brak zielonego listka można otrzymać mandat 500 zł, a że nie chcę dostać mandatu to wolę się upewnić w tej kwestii. :hmm:
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Re: Zmiany 2016

Postprzez Blacksmith » piątek 22 kwietnia 2016, 23:12

Zielony listek dopiero od 2017r. W moim osobistym odczuciu w żaden sposób nie poprawi bezpieczeństwa, może w skrajnie śladowych ilościach. Poza tym jest pewien sposób aby "obejść" ten listek. Wystarczy na 8 miesięcy włożyć prawo jazdy do szuflady i po tych 8 miesiącach je wyjąć, i wtedy będziemy mogli już jeździć bez listka. Pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Zmiany 2016

Postprzez JEBSYN » piątek 22 kwietnia 2016, 23:58

Coś myślałem że listek prędzej od 2017, ale wolałem się upewnić - tak czy owak dzięki za odpowiedź.
JEBSYN
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela 17 kwietnia 2016, 22:46

Re: Zmiany 2016

Postprzez Ridi » wtorek 26 lipca 2016, 20:10

JEBSYN napisał(a):Coś myślałem że listek prędzej od 2017, ale wolałem się upewnić - tak czy owak dzięki za odpowiedź.


Listek to nic jeździsz a potem zdejmujesz, a od tego roku i tak weszła ta ustawa tylko nie w całości. Okres próbny już trwa 2 lata i jak wciągu tego czasu popełnisz dwa wykroczenia przedłużają "próbę" jeszcze o 2 lata a jak przekroczysz prędkość o 30km/h to od nowa robisz egzamin.
Smutne ale prawdziwe :(
Teoria: 05.01.2016r. 1 podejście 74/74
Praktyka: 20.01.2016r. 1 podejście Zdane!
Ridi
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 21 maja 2015, 19:15

Kto głosował za ustawą o kierujących pojazdami?

Postprzez WORDwatch » poniedziałek 26 września 2016, 23:00

Gdyby ktoś się zastanawiał komu zawdzięczamy utrudnienia na egzaminie, dodatkowe ograniczenia w okresie przejściowym i koszty związanie z tak zwanym "kursem dokształcającym" to tutaj jest lista nazwisk:

PO
Nie głosowało 29, wstrzymało się 1, za głosowało 174:
Tadeusz Arkit, Paweł Arndt, Urszula Augustyn, Tadeusz Aziewicz, Marek Biernacki, Andrzej Biernat, Bogdan Bojko, Jerzy Borowczak, Roman Brodniak, Jacek Brzezinka, Beata Bublewicz, Jerzy Budnik, Bożenna Bukiewicz, Andrzej Buła, Renata Butryn, Marek Cebula, Stanisław Chmielewski, Janusz Cichoń, Leszek Cieślik, Piotr Cieśliński, Barbara Czaplicka, Czesław Czechyra, Andrzej Czerwiński, Andrzej Czuma, Alicja Dąbrowska, Ewa Drozd, Mirosław „Miro” Drzewiecki, Artur Dunin, Zenon Durka, Janusz Dzięcioł, Waldy Dzikowski, Joanna Fabisiak, Jerzy Feliks Fedorowicz, Arkady Fiedler, Krzysztof Gadowski, Andrzej Gałażewski, Stanisław Gawłowski, Magdalena Gąsior-Marek, Łukasz Gibała, Artur Gierada, Tomasz Głogowski, Jarosław Gowin, Mariusz Grad, Rafał Grupiński, Andrzej Gut-Mostowy, Iwona Guzowska, Andrzej Halicki, Agnieszka Hanajczyk, Stanisław Huskowski, Tadeusz Jarmuziewicz, Michał Jaros, Leszek Jastrzębski, Roman Kaczor, Andrzej Kania, Grzegorz Karpiński, Włodzimierz Karpiński, Jarosław Katulski, Jan Kaźmierczak, Małgorzata Kidawa-Błońska, Józef Piotr Klim, Magdalena Kochan, Witold Kochan, Zbigniew Konwiński, Ewa Kopacz, Domicela Kopaczewska, Tadeusz Kopeć, Roman Kosecki, Jacek Kozaczyński, Jerzy Kozdroń, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Mirosław Koźlakiewicz, Adam Krupa, Jacek Krupa, Jan Kulas, Tomasz Kulesza, Tomasz Lenz, Dariusz Lipiński, Beata Małecka-Libera, Katarzyna Matusik-Lipiec, Antoni Mężydło, Konstanty Miodowicz, Aldona Młyńczak, Czesław Mroczek, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Joanna Mucha, Jan Musiał, Tadeusz Naguszewski, Witold Namyślak, Stefan Niesiołowski, Tomasz Piotr Nowak, Andrzej Nowakowski, Mirosława Nykiel, Marzena Okła-Drewnowicz, Janina Okrągły, Alicja Olechowska, Danuta Olejniczak, Paweł Olszewski, Piotr Ołowski, Paweł Orłowski, Andrzej Orzechowski, Maciej Orzechowski, Konstanty Oświęcimski, Zbigniew Pacelt, Witold Pahl, Sławomir Piechota, Elżbieta Pierzchała, Danuta Pietraszewska, Teresa Piotrowska, Julia Pitera, Kazimierz Plocke, Sławomir Preiss, Damian Raczkowski, Grzegorz Raniewicz, Ireneusz Raś, Tadeusz Ross, Grzegorz Roszak, Halina Rozpondek, Jakub Rutnicki, Sławomir Rybicki, Zbigniew Rynasiewicz, Andrzej Ryszka, Marek Rząsa, Jan Rzymełka, Wojciech Saługa, Grzegorz Schetyna, Mirosław Sekuła, Henryk Siedlaczek, Radosław Sikorski, Witold Sitarz, Aleksander Marek Skorupa, Krystyna Skowrońska, Bożena Sławiak, Andrzej Smirnow, Tomasz Smolarz, Lidia Staroń, Jarosław Stolarczyk, Michał Stuligrosz, Wiesław Suchowiejko, Miron Sycz, Michał Szczerba, Adam Szejnfeld, Grzegorz Sztolcman, Krystyna Szumilas, Bożena Szydłowska, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Anna Śliwińska, Piotr Tomański, Irena Tomaszak-Zesiuk, Cezary Tomczyk, Tomasz Tomczykiewicz, Łukasz Tusk, Krzysztof Tyszkiewicz, Robert Tyszkiewicz, Piotr Van der Coghen, Piotr Waśko, Robert Węgrzyn, Monika Wielichowska, Wojciech Wilk, Radosław Witkowski, Norbert Wojnarowski, Marek Wojtkowski, Ewa Wolak, Marek Wójcik, Adam Wykręt, Jacek Zacharewicz, Jadwiga Zakrzewska, Renata Zaremba, Ryszard Zawadzki, Marek Zieliński, Wojciech Ziemniak, Jerzy Ziętek, Jacek Żalek, Stanisław Żmijan, Adam Żyliński

PiS
Nie głosowało 24, wstrzymało się 1, przeciw głosowało 114, za głosowało 10:
Bartłomiej Dorywalski, Artur Górski, Krystyna Grabicka, Krzysztof Lipiec, Józef Rojek, Monika Ryniak, Jarosław Sellin, Anna Sobecka, Jan Warzecha, Waldemar Wrona

SLD
Nie głosowało 11, przeciw głosowało 1, za głosowało 32:
Romuald Ajchler, Bartosz Arłukowicz, Marek Balicki, Anna Bańkowska, Eugeniusz Czykwin, Henryk Gołębiewski, Tomasz Kamiński, Witold Klepacz, Jan Kochanowski, Bożena Kotkowska, Jacek Kowalik, Janusz Krasoń, Zbigniew Kruszewski, Krystyna Łybacka, Wacław Martyniuk, Zbigniew Matuszczak, Tadeusz Motowidło, Grzegorz Napieralski, Artur Ostrowski, Sylwester Pawłowski, Grzegorz Pisalski, Wojciech Pomajda, Stanisława Prządka, Stanisław Rydzoń, Stanisław Stec, Elżbieta Streker-Dembińska, Tadeusz Tomaszewski, Marek Wikiński, Bogusław Wontor, Stanisław Wziątek, Elżbieta Zakrzewska, Ryszard Zbrzyzny

PSL
Nie głosowało 5, przeciw głosowało 1, za głosowało 25:
Bronisław Dutka, Eugeniusz Grzeszczak, Stanisław Kalemba, Jan Kamiński, Ewa Kierzkowska, Eugeniusz Kłopotek, Adam Krzyśków, Jan Łopata, Mieczysław Marcin Łuczak, Mirosław Maliszewski, Stanisław Olas, Andrzej Pałys, Janusz Piechociński, Józef Racki, Stanisław Rakoczy, Wiesław Rygiel, Marek Sawicki, Tadeusz Sławecki, Aleksander Sopliński, Marian Starownik, Franciszek Jerzy Stefaniuk, Andrzej Sztorc, Piotr Walkowski, Stanisław Witaszczyk, Stanisław Żelichowski

PJN
Nie głosowało 1, wstrzymało się 2, przeciw głosowało 8, za głosowało 4:
Lena Dąbkowska-Cichocka, Joanna Kluzik-Rostkowska, Jan Filip Libicki, Jacek Tomczak

Socjaldemokracja Polska
Za głosowało 4:
Marek Borowski, Grażyna CiemniakGrażyna, Zdzisława Janowska, Izabella Sierakowska

Demokratyczne Koło Poselskie Stronnictwa Demokratycznego
Za głosowało 3:
Marian Filar, Bogdan Lis, Jan Widacki

niezrzeszeni
Nie głosowało 3, za głosowało 7:
Cezary Atamańczuk, Andrzej Celiński, Zbigniew Chlebowski, Ryszard Galla, Longin Komołowski, Kazimierz Kutz, Władysław Szkop

źródło: 26 listopada 2010 roku, głosowanie numer 63 (stan przynależności partyjnej z dnia głosowania)

Pomyślcie o nich czule stojąc przy okienku bankowym, a najlepiej przy urnie wyborczej.
WORDwatch
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 31 grudnia 2015, 23:28

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości