Rezygnacja z egzaminu - zwrot opłaty.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Rezygnacja z egzaminu - zwrot opłaty.

Postprzez SebaSRS » środa 28 października 2015, 21:44

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

Choć czytałem FAQ i pomoc na stronie info-car, mam pytanie:
Czy jeśli będę zapisany na egzamin online, oczywiście rezerwacja będzie opłacona, to czy jeśli zrezygnuję (wiadomo - nie dwa dni przed egzaminem, bo wtedy się nie da) to opłata zostaną zwrócone na moje wirtualne saldo PKK, a potem będę je mógł wypłacić w WORD'zie, lub żeby pieniądze zostały zwrócone na konto bankowe ? Wg. info-car, środki zostaną wypłacone przez ośrodek egzaminowania, ale jak to jest w praktyce ?
Praktykował już ktoś takie coś ?



Pozdrawiam :)
SebaSRS
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 10 lipca 2015, 14:46

Re: Rezygnacja z egzaminu - zwrot opłaty.

Postprzez mat19 » czwartek 29 października 2015, 19:06

Ja myślę że pieniędzy ci raczej nie oddadzą ale nie jestem pewien.
B-11.02.11
C-22.12.14
C+E-19.10.15
Avatar użytkownika
mat19
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2014, 15:54

Re: Rezygnacja z egzaminu - zwrot opłaty.

Postprzez terror » piątek 30 października 2015, 20:05

Może odzyskać pieniądze.

Pieniądze z kasy ośrodka mogą być jednak wycofane niemal w każdej sytuacji, gdy tylko kandydat na kierowcę będzie sobie tego życzył. Nie może to jednak nastąpić później niż dwa dni przed wyznaczonym terminem egzaminu. Podczas wycofywania pieniędzy również potrącana jest opłata manipulacyjna w wysokości 10% .Takie rozwiązanie jest o tyle komfortowe, że bez dużych strat pieniężnych można np. zmienić ośrodek egzaminacyjny lub w ogóle zrezygnować ze zdawania egzaminu.

tak btw. słabo szukałeś -> http://info-car.pl/infocar/artykuly/zwr ... -word.html
PJ: B, C
Avatar użytkownika
terror
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2015, 23:27

Re: Rezygnacja z egzaminu - zwrot opłaty.

Postprzez SebaSRS » czwartek 05 listopada 2015, 23:08

terror napisał(a):Może odzyskać pieniądze.

Pieniądze z kasy ośrodka mogą być jednak wycofane niemal w każdej sytuacji, gdy tylko kandydat na kierowcę będzie sobie tego życzył. Nie może to jednak nastąpić później niż dwa dni przed wyznaczonym terminem egzaminu. Podczas wycofywania pieniędzy również potrącana jest opłata manipulacyjna w wysokości 10% .Takie rozwiązanie jest o tyle komfortowe, że bez dużych strat pieniężnych można np. zmienić ośrodek egzaminacyjny lub w ogóle zrezygnować ze zdawania egzaminu.

tak btw. słabo szukałeś -> http://info-car.pl/infocar/artykuly/zwr ... -word.html


Tutaj - http://info-car.pl/infocar/konto/word/faq.html napisali coś innego:

Co się stanie z moją wpłatą, jeśli moja rezerwacja zostanie anulowana?
W przypadku anulowania rezerwacji przez użytkownika przed zapisem na egzamin wpłacone środki zostaną przekazane do Ośrodka Egzaminacyjnego na saldo PKK, zwroty realizuje Ośrodek Egzaminacyjny.
W przypadku anulowania rezerwacji przez użytkownika po zapisie na egzamin przez Ośrodek Egzaminacyjny środki zostaną przekazane do Ośrodkiem Egzaminacyjnym na saldo PKK.

Czy w przypadku zwrotu otrzymam całą wpłaconą kwotę?
W przypadku zwrotów nie wynikających z winy Serwisu płatności pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł.
Jeżeli zwrot realizowany jest w związku z pozytywnie rozpatrzoną reklamacją otrzymasz zwrot całej wpłaconej kwoty.


Pytanie bardziej kierowałem do praktyków, ale chyba nikt jeszcze nie rezygnował z egzaminu. :roll:
SebaSRS
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 10 lipca 2015, 14:46


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości