Prawo jazdy - kiedy zacząć?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy - kiedy zacząć?

Postprzez Exodus » niedziela 25 października 2015, 17:16

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że temat był wałkowany miliony razy i nie jestem jedynym nastoletnim napaleńcem na prawo jazdy. Chciałbym jednak się dowiedzieć, jak to jest z tym prawkiem. Urodziny mam 19 marca, osiemnaste dokładniej. Chciałbym jednak PJ zacząć robić wcześniej, chodzę do szkoły, gdzie jest możliwość zrobienia prawka, jednak tylko na jednym kierunku (ja jestem na innym). Słyszałem, że jeżeli chodzi się do takiej szkoły, to naukę można zacząć 12 miesięcy wstecz. Inna sprawa - jakie dokumenty trzeba posiadać, aby ubiegać się o prawo jazdy 3 miesiące przed ukończeniem osiemnastki? Akt urodzenia, zgoda rodziców czy tymczasowy dowód osobisty? Proszę mi to wytłumaczyć jak laikowi, z góry przepraszam za kilkutysięczny taki sam post, jak inni nastoletni "kierowcy"
Exodus
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 25 października 2015, 17:10

Re: Prawo jazdy - kiedy zacząć?

Postprzez mergajte » wtorek 27 października 2015, 19:00

Kurs na kat. B możesz rozpocząć najwcześniej 3 msce przed 18-tką.
Dokumenty: wniosek do pobrania z wk, jedno zdjęcie lewy profil odsłonięte ucho, orzeczenie lekarskie od lekarza uprawnionego do badań kierowców, zgoda rodzica ( wystarczy jednego) na papierze i jakikolwiek dokument tożsamości. Z tym idziesz do Wk po PKK. Egzamin możesz zdać 1 msc wcześniej, ale dokument zamówiony będzie i tak dopiero w dniu 18 tych urodzin. Pamiętaj aby po egzaminie iść do WK uiścić opłatę za prawo jazdy.

12 mscy o których piszesz dotyczy kat.T.
mergajte
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 24 października 2015, 10:53


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości