Nie umiem parkować! Pomóżcie!

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez mergajte » sobota 24 października 2015, 11:04

Mam już wyjeżdżonych 21h . Od niedawna zaczęłam naukę parkowania,która jest dla mnie tragedią.Instruktor nie wytłumaczył mi co i jak a ja zwyczajnie boję się go zapytać bo jak raz to zrobiłam to powiedział,że na tym etapie to ja powinnam już pewne rzeczy umieć.A ja nie umiem. Do tego doszedł stres , i mam już tego dosyć. Gdyby nie to,że mam cały kurs opłacony to bym zrezygnowała, bo zaczynam sądzić,że się nie nadaję do tego.W dodatku czeka mnie wg instruktora doszkolenie,bo wg niego 30h mi nie starczy aby wszystko opanować :(

Problem mam w tym,że nie wiem jak powinnam parkować.
Co konkretnie robić. Czy w momencie parkowania trzymać cały czas nogę na sprzęgle ( do końca) czy na półsprzęgle? Co z gazem?
Wiem, że na 21 h powinnam takich głupich pytań nie zadawać, ale ...zwyczajnie tego nie wiem.

Proszę was o pomoc.
Tylko nie śmiejcie się proszę z mojego problemu, i jak jestem już kłębkiem nerwów, ana kurs idę z bólem brzucha i łzami w oczach . :(
mergajte
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 24 października 2015, 10:53

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez szpakuziom » niedziela 25 października 2015, 18:35

No to zmień Instruktora, bo on za przeproszeniem ma psi obowiązek odpowiedzieć na każde Twoje pytanie i wytłumaczyć co i jak. Ja z początku trafiłem na instruktora, który nic mnie nie nauczył, teraz trafiłem na inną szkołę i jest git, Kolega naprawdę dużo rzeczy mi powyjaśniał przez tylko 3 godziny doszkalajace!
szpakuziom
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa 19 sierpnia 2015, 16:08

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez ks-rider » niedziela 25 października 2015, 20:00

kup sobie samochodzik ( boby car ) w ktorym mozna ustawiac kola. Problem w tym aby zrozumiec o co chodzi, reszta to pikus !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez rootroad » poniedziałek 26 października 2015, 07:28

Nie masz się czym przejmować...to normalne, że nie jesteś jeszcze w stanie załapać prawidłowych nawyków przy manewrach(za mało godzin). Inną sprawą jest podejście Twojego instruktora, nazwalbym je mało pedagogicznym. Jeżeli Ty tutaj zadajesz nam pytania co powinno się robić to ewidentnie instruktor nie wytłumaczył Ci tego w należyty sposób i na dodatek te przytyki odnośnie godzin...aah..moim zdaniem szkoda czasu na tego Typa. Jeżeli masz możliwość, zmien go.
rootroad
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 07 października 2015, 10:35

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez szerszon » poniedziałek 26 października 2015, 08:30

Co konkretnie robić. Czy w momencie parkowania trzymać cały czas nogę na sprzęgle ( do końca) czy na półsprzęgle? Co z gazem?
Pólsprzęgło, aby pojazd się tylko toczył. Masz wtedy czas na reakcję i korektę toru jazdy.
Chyba że jest jakiś krawężnik to wtedy w momencie najeżdżania na niego na moment trochę ! gazu, dalej znowu samo sprzęgło.
Tak jak na łuku do tyłu.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez ks-rider » poniedziałek 26 października 2015, 12:09

Jezeli juz mowimy o sprzegle, to im mniej sprzegla, tym lepiej.

Nie naciskaj przy cofaniu hamulca, predkosc reguluje sie tylko i wylacznie sprzeglem.

Jedziesz za szybko wciskasz sprzeglo i delikatnie odpuszczasz po wytraceniu predkosci.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez pasqudek » poniedziałek 26 października 2015, 12:44

@rootroad: po to sa fora tematyczne aby dyskutowac i wzajemnie pomoc. Bez wzgledu czy jestes swiezak czy profesjonalista.
@megrajte: mozesz tez:
- zmienic instruktora i/lub osk,
- poprosic obecnego o nauczenie/wytlumaczenie - placisz i wymagasz.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez mergajte » poniedziałek 26 października 2015, 18:14

Dziękuję wam za odp.
Z tymi godz,. jestem przerażona, kurs dobiega końca a ja nic nie wiem :? Nic nie umiem jeśli chodzi o parkowanie.
Parkowanie z 2 biegu na półsprzęgle chyba nie jest zalecana, dobrze myślę?
A jeżeli parkuję na 1 biegu to półsprzęgło i wjeżdżam, tak?
Czy na egz.mogę się zatrzymać podczas parkowania i parkować z 1 biegu ( nawet jeśli nie ma innych samochodów ,które spowodowały to, że muszę się zatrzymać)?

Chciałabym uniknąć zakupu dodatkowych godzin. Wiadomo,finanse.
mergajte
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 24 października 2015, 10:53

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez Makabra » poniedziałek 26 października 2015, 19:54

Jal chcesz kasę zaoszczędzić to juz problem się pojawia. Na egz można się podczas parkowania zatrzymywać ile razy potrzeba + jedną korekta dozwolona. Jazda taka jak po łuku na placu czyli powoli i na polsprzegle.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez mergajte » poniedziałek 26 października 2015, 20:02

Nie chcę zaoszczędzić. Mam tylko ograniczone finanse i wolałabym się nauczyć w 30h.
Jak po 30 h będę widziała,że jest kiepsko to nie pójdę na egz.
mergajte
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 24 października 2015, 10:53

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez pasqudek » wtorek 27 października 2015, 00:05

[quote="mergajte"]Nie chcę zaoszczędzić. Mam tylko ograniczone finanse i wolałabym się nauczyć w 30h.
Jak po 30 h będę widziała,że jest kiepsko to nie pójdę na egz.[/quote]
To po co wtedy byl kurs?
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez szerszon » wtorek 27 października 2015, 00:37

No to zmartwię szanowną...koszt jazd doszkalających to pikuś przy kosztach posiadania samochodu.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez Makabra » wtorek 27 października 2015, 09:14

Ale w CV fajnie wyglada :mrgreen:

Tak na poważnie, nie wiadomo o jakie parkowanie chodzi. Technika przy każdym parkowaniu to mniej więcej to samo co jazda "po łuku", czyli jak najwolniej ale w odróżnieniu od łuku to można się zatrzymywać. jak chodzi o tor jazdy to prostopadłe i skośne to praktycznie jazda po łuku. Równoległe to inna bajka.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez pasqudek » wtorek 27 października 2015, 10:38

[quote="Makabra"]Ale w CV fajnie wyglada :mrgreen: [/quote]
Doświadczenie jeszcze lepiej.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Nie umiem parkować! Pomóżcie!

Postprzez mergajte » wtorek 27 października 2015, 17:46

Nie,nie zrozumieliśmy się :D

Miałam na myśli,że jak po 30 h nie będę się czuła na siłach to nie pójdę na egz w takim"stanie".
Wezmę godz. doszkalające ,bo skoro zaczęłam muszę skończyć :)
Ale wiadomo,że jak każdy wolałabym tego uniknąć.

A jeżeli chodzi o parkowanie to prostopadłe jest dla mnie wbrew pozorom trudniejsze niż równoległe. I to o wiele.
Ostatnio zmieniony wtorek 27 października 2015, 18:07 przez mergajte, łącznie zmieniany 1 raz
mergajte
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 24 października 2015, 10:53

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości