Ważność egzaminu teoretycznego i inne pytania.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Ważność egzaminu teoretycznego i inne pytania.

Postprzez Solve83 » poniedziałek 19 października 2015, 22:33

Witam. Zapewne moje pytania, jak i odpowiedzi na nie, wielokrotnie się już przewinęły na forum. Mam jednak wątpliwości, co do czasu ważności egzaminu teoretycznego (testów). Ja wszędzie czytam, że na tę chwilę egzamin teoretyczny ważny jest bezterminowo, natomiast dwóch kolegów mówi, że był ważny bezterminowo, ale znów wrócili do okresu ważności 6 miesięcy. Jak z tym jest? Pytanie drugie. Jeżeli kurs robiłem jakieś 13- 14 lat temu, czyli po roku 1998, to czy faktycznie jest on ważny bezterminowo? Pytanie 3. Co muszę zrobić, żeby zapisać się w tym przypadku na egzamin? Kilka oblanych już miałem. Zapewne załatwić lekarza, ale czy muszę mieć skierowanie, czy mogę znaleźć odpowiedniego sam i iść się przebadać? Co potem? Wykupienie godzin jazdy, zabranie od instruktora zaświadczenia, o wyjeżdżeniu wymaganych godzin i wizyta w starostwie, z zaświadczeniem, od lekarza i wyjeżdżonymi godzinami? gdzie obecnie znajdują się dokumenty z ukończenia mojego kursu? W ośrodku szkolenia, w którym robiłem kurs, czy też w wydziale komunikacji/starostwie. Podanie o egzamin, do ośrodka w którym chcę zdawać przesyła instruktor, u którego wykupię godziny doszkalające, czy mam taki wniosek złożyć w starostwie? Dziękuję za informacje i rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam.
Solve83
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 19 października 2015, 22:16

Re: Ważność egzaminu teoretycznego i inne pytania.

Postprzez jasper1 » poniedziałek 19 października 2015, 22:51

Kurs ukończony od 1.07.1998 jest nadal ważny.
Skontaktuj się ze swoim wydziałem komunikacji i przedstaw swoją sytuacje. Odszukają Twoje dokumenty przesłane z word, powiedzą czy coś musisz uzupełnić (może aktualne zdjęcie, może badania - lekarza sam sobie szukasz w takiej sytuacji, bez skierowania), by wyrobić PKK. PKK jest rodzajem wniosku o wydanie prawa jazdy i jest niezbędne by przystąpić do egzaminu. Egzamin teoretyczny musisz zdawać, jak zdasz, to będzie ważny bezterminowo (chyba, że coś się zmieni w przepisach).
Ze szkolenia uzupełniającego w osk przed obecnym podejściem do egzaminu nie potrzebujesz zaświadczenia, to szkolenie to Twoja sprawa, choć oczywiście po takim czasie jest Ci na pewno potrzebne.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości