Jak zjeżdżać z ronda?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez knapik » piątek 09 października 2015, 18:46

Witam jw jestem pojazdem na czerwono zaznaczony na zdj http://img24.otofotki.pl/kd12_f.png.html i ,chce zjechać na prawy pras na rondzie (zewnętrzny) bo opuszczam rondo, ale z prawej strony jadą pojazdy i wiadomo trzeba i ustąpic pierszeństwa, ale za mna też zawracają pojazdy i (trąbią przykłądowo, bo im się spieszy) ,więc jak zjechąć dobrze, aby egzaminator na egzaminie mnie nie oblał zatrzymać sie na rondzie i przepuscic te dwa pojazdy co są na zewnetrzym pasie czy jechac doookoła jeszcze raz ronda i wtedy zjechać jak bedzie wolne? prosze o odp
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez pasqudek » piątek 09 października 2015, 19:30

Zatrzymać na rondzie? :shock:
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez sankila » sobota 10 października 2015, 00:46

knapik napisał(a):przepuscic te dwa pojazdy co są na zewnetrzym pasie czy jechac doookoła jeszcze raz ronda i wtedy zjechać jak bedzie wolne? prosze o odp
Objedź jeszcze raz; a jeśli rondo ma taki kształt jak na rysunku, to w ogóle nie musisz wjeżdżać na lewy pas, o ile egzaminator nie kazał Ci zawrócić - dwa wloty możesz jechać z prawego pasa.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez viktorio » sobota 10 października 2015, 10:29

Jadąc po takim rondzie na bieżąco kontroluj pojazdy na prawym pasie. Patent jest prosty albo zwalniasz, ale się nie zatrzymujesz, albo już jak wjeżdżasz to przyspieszasz tak, żeby te dwa pojazdy zostały z tyłu.
W miejscu w którym jest ,,C" już wrzucasz prawy kierunek, żeby kierowcy z tyłu wcześniej wiedzieli co chcesz zrobić.

Zjeżdżając z lewego wjeżdżasz od razu na lewy pas, a nie prawy to też ważne bo większość samochodów zjeżdżająca z takiego ronda z prawego pasa zjedzie na prawym pas. Chyba, że ktoś akurat sobie zawraca po zewnętrznej też się niestety takie zawalidrogi zdarzają.
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez knapik » sobota 10 października 2015, 20:29

bo chodzi oto ze mam egzamin o 14, a wtedy wszyscy wracają z pracy i jest duże natężenie ruchu, a ja bedzie tak dużo pojazdów i bedę zawracał i na prawym bedzie, duzo aut to pojade jeszcze raz dookoła ronda i jak bedę zjeżdzał a znowu na prawym bedzie duzo aut to co wtedy robić?
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez viktorio » sobota 10 października 2015, 21:21

Jak nie musisz zawracać/skręcać w lewo to jedź zewnętrzny, jak musisz to od razu po minięciu ostatniego wlotu w który nie wjechałeś wrzucasz kierunek i próbujesz zmienić pas na zewnętrzny.
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez knapik » poniedziałek 12 października 2015, 15:18

no tak rozumie że prawy kierunek wrzucam i zjeżdżam ale jak będę zawracał i będę zjeżdżał a na prawym będą auta jeszcze raz dookoła pojadę będę chciał zjeżdżać i nadal będzie duży ruch na prawym pasie i co wtedy bo mam egzamin po południu i napewno będzie jeździł po rondzie ale wtedy jest największy ruch bo wszyscy z pracy wracają
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez viktorio » poniedziałek 12 października 2015, 23:18

knapik napisał(a):no tak rozumie że prawy kierunek wrzucam i zjeżdżam


Nie do końca, po ostatnim wlocie w który nie zjeżdżasz już próbujesz zmienić pas na zewnętrzny i z niego zjechać.
viktorio
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2014, 21:04

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez knapik » poniedziałek 26 października 2015, 19:05

a jak będe zawracał i na prawym pasie przy zjezdzie nie bedzie miejsca to moge tym lewym pasem zjechać z ronda na lewy pas i nie bedzie to uznane za błąd czy odrazu mnie obleje?
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez mergajte » poniedziałek 26 października 2015, 19:14

też się nad tym zastanawiam.
Czy można zjechać z wewn. pasa na lewy jeśli zjazd na pas zewn. jest niemożliwy?

Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy zawracając na rondzie włączacie lewy kierunek podczas wjazdu?
mergajte
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 24 października 2015, 10:53

Re: Jak zjeżdżać z ronda?

Postprzez Makabra » poniedziałek 26 października 2015, 19:47

Jak dasz rsdy lewym.wyjechać to i dasz rade na prawy zmienić przed wyjazdem. Po co bierzesz egz na 14 którą ci nie pasuje bo ruch za duży?
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 64 gości